TCL televizory pro rok 2022 budou mít 144 Hz panely. Můžete mít i MiniLED podsvícení s téměř 2000 zónami

13. dubna 2022
TWEET SDÍLET

TCL patří mezi nejprodávanější výrobce televizorů, ostatně dle odhadů by TCL mohlo letos vystřídat jihokorejské LG na druhé pozici celosvětového žebříčku (za Samsungem). 

Klepněte pro větší obrázek

V roce 2022 přidává TCL čtyři nové modely do své řady C a vychází vstříc požadavkům svých zákazníků. Nové modely řady C jsou: TCL Mini LED 4K TV C93 a C83. Do letošních modelů se řadí také nedávno uvedené ekonomické řady TCL QLED 4K TV C73 a C63.


Nejoblíbenější televizory TCL

TCL 43P615 TCL 43P615
nabízí 1 obchod za cenu 9 191 Kč
Srovnat ceny na Živě

TCL 4K MiniLED C93

Klepněte pro větší obrázek

Na vrcholu bude nová řada TCL C93. Ta se chlubí MiniLED podsvícením s lokálním řízením jasu. Bude ve dvou velikostech 75" a 65". Větší 75" televizor bude mít podsvícení tvořené z 12 000 individuálních LED diod, přičemž jejich jas má být řízený v 1920 nezávislých zónách. U 65" modelu pak má být 1080 zón řízení jasu.

Televizor bude osazen 144Hz Quantum Dot VA panelem a plným HDMI 2.1. Chlubí se podporou herního režimu 144Hz VRR (z PC), či 4K/120Hz pro herní konzole. Nebude chybět Freesync Premium, ALLM, režim Game Master Pro a  TCL Game bar, zkrátka optimalizace pro hráče má být maximální. 

Klepněte pro větší obrázek

Filmové fanoušky naopak potěší kompletní podpora HDR formátů, tedy HDR10+, HLG, Dolby Vision, Dolby Vision IQ, do výbavy patří také IMAX Enhanced. Co se jasu týče, ten má dosahovat 2000 nitů.

Řada TCL C93 s luxusním bezrámečkovým designem bude vybavena systémem Google TV s integrovaným asistentem Google. Uživatelé mohou snadno přistupovat k oblíbenému obsahu díky integrovanému hlasovému ovládání hands-free, a to mluvením přímo na televizor.

O zvuk Dolby Atmos se mají starat reproduktory ONKYO v konfiguraci 2.1.2 – televizor bude mít tedy vestavěný subwooferu a dva vertikální měniče, které k divákovi šíří zvuk odrazem o strop.

TCL MiniLED C83

Klepněte pro větší obrázek

Druhou nejvyšší řadou má být 4K MiniLED C83. Bude se vyrábět ve velikostech  75'', 65'' a 55''. I zde má být MiniLED přímé zadní podsvícení s lokálním řízením jasu, počet zón už ale není specifikován, špičkový jas bude o něco nižší – 1000 nitů.

Televizor bude mít bude QLED VA panel s frekvencí 144 Hz. Zde také nechybí Game Master Pro, HDMI 2.1, ALLM, 144Hz VRR, Freesync Premium, TCL Game bar a všechny nejnovější formáty HDR (HLG, HDR10+, Dolby Vision, Dolby Vision IQ). Půjde tedy o televizor jak pro náročné hráče, tak filmové fanoušky.

Klepněte pro větší obrázek

Systém je opět Google TV s integrovaným asistentem Google a integrovaným hlasovému ovládání hands-free.

O zvuk se postarají reproduktory ONKYO v konfiguraci 2.1, s integrovaným subwooferem a výkonem 60 W,  podpora Dolby Atmos nechybí. 

TCL QLED C73 

Klepněte pro větší obrázek

Nejdostupnějším QLED televizorem s 144 Hz VA Quantum Dot panelem bude řada C73. Vyrábět se má ve velikostech 98", 85", 75", 65", 55", 50", 43" – výběr bude tedy nejširší.

O ostrý obraz se má postarat technologie 144Hz Motion Clarity Pro. I tento model nabídne kompletní podporu pro hráče, tedy režim Game Master Pro, HDMI 2.1, ALLM, 144Hz VRR, Freesync Premium a TCL Game bar. HDR formáty jsou podporovány všechny, tedy včetně Dolby Vision IQ a HDR10+. Potěší IMAX Enhanced.

Klepněte pro větší obrázek

Opět je zde TV Google s vestavěným asistentem Google Assistant, i tento model má integrované hlasové ovládání hands-free. O zvuk se stará technologie Dolby Atmos a reproduktory ONKYO v konfiguraci 2.0, s výkonem 20 W.

Kromě výš zmíněných 144 Hz televizorů TCL bude mít v nabídce také levnější řady s Google TV – 60Hz televizory C63 a P63, ty jsme si již představili nedávno

Speciál: Televizory

Nový televizor vybírejte pečlivě. Potřebujete chytré funkce, nebo stačí televizor bez nich? Jaká bude nejvhodnější úhlopříčka, rozlišení a jaký typ zobrazovacího panelu? Určitě si přečtěte návod Jak dobře koupit televizor.

Doporučujeme také redakční výběry televizorů:

Když navštívíte internetový obchod přes náš katalog zboží, Živě za to může získat provizi. Službu Zboží Živě provozujeme ve spolupráci s Heureka.cz.

Témata článku: Televizory, QLED, Dolby Vision, miniLED, eARC, HDR10 Plus, TCL, Quantum Dot, Dolby Vision IQ, HDMI 2.1, Dolby Vison, Televize na Heureka.cz