TCL ukázala rolovací televizory - jeden dolů, druhý do strany, stačí si vybrat

TCL ukázala rolovací televizory - jeden dolů, druhý do strany, stačí si vybrat

Jihokorejský výrobce OLED televizorů  LG už loni ukázal svůj první rolovací televizor, který se po zapnutí vysune z podstavce, případně lze nechat pouze úzký pruh pro zobrazení některých informací. 

TCL na DTC 2020 ukázala také své prototypy, a zatím co jeden se roluje standardně dolů do podstavce, tak druhý, malý 17" prototyp ukázal, že to výrobce umí i do strany. Televizor se zkrátka "zavine" na jednu stranu - což je ještě střelenější nápad, než když se obrazovka svine do základny televizoru.

TCL začátkem roku také ukázala svůj rolovací 31" prototyp Full HD QD-OLED televizoru, tj, technologie, která podobně jako OLED přímo vyzařuje světlo a zaručuje řízení jasu na úrovni jednotlivého bodu, ale zatím co modrá (B) složka je organická, červená a zelená je anorganická (QD). Tato kombinace by při stejných vlastnostech jako má OLED měla být levnější na výrobu. 

Zdroj: OLED-Info

Speciál: Televizory

Nový televizor vybírejte pečlivě. Kolik do něj chcete investovat, na jaké ceně začínají kvalitní modely? Jaká bude nejvhodnější úhlopříčka, rozlišení a jaký typ zobrazovacího panelu? Určitě si přečtěte návod Jak dobře koupit televizor.

Doporučujeme také redakční výběry televizorů:

Určitě si přečtěte

Články odjinud