Tom
18. února 2021 • 8:17

Potvrzuji cílové určení tohoto zesilovače (zdeoj: Spotify z mobilu, USB B z notebooku) . Zakoupil jsem v r.2017 téměř identického předchůdce (přes Amazon za 11,5t), k tomu "české" bedničky ProJect Speaker Box 5 (za 7t), sub Sumiko S.0 (levnější kopie REL T0 za 8t), obé v bílém klavírním laku - a jsem nadmíru spokojen. Od té doby jsem v dané kategorii na trhunezazmenal výrazně lepší přístroj.

Jirka1or
16. února 2021 • 8:38

Teac AI-301DA-X...Cena: 14 490 Kč.
---------------------------------------------------------------------------------------
Parametry slušné . Ale.
Obával bych se toho použitého, integrovaného " Spínaného Zdroje " !Nemám s nimi moc dobré zkušenosti .
A jeho oprava je problematická - nedostupnost spec. součástek.
Při zašlehnutí Spínacího Prvku (Mosfet), vznikne Vysoké Napětí ( 600 - 800 Voltů ) pulz,
který se postará o zničení okolních obvodů elektroniky .Navíc ta Cena je Vysoká: 15 000kč.
Jako za doby Totality - Tesly 15 400 kč.Stará klasika s Trafem je nejspolehlivější a nezklame .
Koupil jsem slušné rádio Pioneer, 2 x 20 W Sinus, za 1300kč.
Bez různých procesorů, cokoli se dá na tom rádiu opravit svépomocí .

HLJ
17. února 2021 • 1:51

Tak za tuto cenu nejde očekávat prémiové prvky, ale obecně výrobce ICE je v současnosti jeden ze dvou těch dobrých, ikdyž tady bude jejich nějaká základní řada. Nevím jak to řešil Teac, ale obecně jen na základě toho že se jedná o spínaný (PWM - pulzní modulace) zesilovač bych si nedovolil apriorní odsudek. Když je zesilovač ve třídě D udělaný slušně má spoustu výhod. Ale pokud bych bral něco ještě levnějšího tak tam bych už souhlasil)
Co bych ale rozporoval je že Pioneer, 2 x 20 W Sinus je alternativou, jedná se úplně jiný typ použití, poslechu (což samo o sobě není ani lepší ani horší)

radon
17. února 2021 • 10:37

jak píšu výše, tohle je pro lidi co potřebují něco malého na stůl nebo do malého regálku, s digitálním vstupem. Takže operovat nějakou starou krávou je úplně mimo.

HLJ
17. února 2021 • 12:29

To souhlasím Teac vs Pioneer je mimo cenou i velikostí a i určením, reagoval sem ale na ten apriorní odsudek že je Déčkový zesík, s ohledem na použití značkového výkonového spínaného prvku si to tento kousek nezaslouží
.... a pokud se řekne něco malého na stůl tak se mi vybaví KEF LS 50 ale k těm bych tento Teac rozhodně nedával, nebude adekvátním partnerem ... :pozor :lol:

radon
19. února 2021 • 11:51

to byla spíše reakce na to "Koupil jsem slušné rádio Pioneer, 2 x 20 W Sinus, stará klasika s Trafem za 1300kč". Jsem totiž z opačného pólu, po stranách pracovního stolu 2 regálová repra, na stole jen malý DAC s předzesilovačem a vše ostatní schované (chromecast, na zemi za stolem schované koncové stupně a sub). Mám rád čistý stůl. Proto ta reakce na nepochopení "proč to je tak malé a pro koho to je" :-)

HLJ
20. února 2021 • 20:34

Chápu, sám jedu na na celkem designovém řešení (a taky Dčkový zesík) jen za trochu jinou cenu a s nekonečným výkonem, Gato DIA 400 a k tomu Canton REF 9.2 a kabeláž Cardas Golden presence :potichu ... ale chápu že poměr cena / jakýkoliv další parametr, je pro spoustu lidí ta stará klasika za 1300,- kč vrcholem příčetnosti :D

radon
15. února 2021 • 10:09

jako malý zesilovač na stůl do pracovny, k tomu malé regálovky a sypat do toho hudbu z chromecastu ... ideální. Ale tu cenovku bych také rád viděl o třetinu nižší.

Aleš Příhoda (Alex-22)
15. února 2021 • 9:20

Nejsem hifista a pod pojmem "dostupny" jsem cekal cenu kolem 3 tisic a ne 15. Jsem sam?

Kovboj
15. února 2021 • 9:27

Navíc těch vstupů moc není - dva linkové vstupy nejsou žádná sláva. Podle zadní fotky to má výstup jen na jeden pár reprosoustav. V roce 1984 (to jsem též "bastlil" HiFi zesilovače) bych se za toto dílo docela styděl (design OK, parametry slušné, počet vstupů a výstupů - nevyhovující). Odpovídá to ceně tak max. 4000,-Kč.

dargy
15. února 2021 • 9:48

Hmm tak načo čakáte, šup sa do práce. Uvidíme akú cenovku nastavíte vy. Možno by ste vytriezveli pri prvom hľadaní zákazníkov to predať lacno. Či so myslíte, že cena komponentov a práce je konečná? Nebudťe smiešny. Vidno, že ste nikdy nič také ani len neriešili. Teraz nemyslím samotnú výrobu takého výrobku. Ale aj cestu ku konečnému zákazníkovi. Tam sa nabalí omnoho viac ako na výrobe a vývoji. Ale to už asi viete keď plačete nad cenovkou. A bude to ešte horšie s cenovkami. To si môžete byť istí.

dobra diera
15. února 2021 • 12:31

Zato ty to zjavne riesis kazdy den. Cez vikedn som si porezal semenik. Mozes mi to konecne prist pofukat.

Kovboj
15. února 2021 • 13:22

I běžný microsystém (např. Panasonic) bude použitelnější a cena i nižší než ony zmíněné 4000 Kč (ten microsystém má navíc rádio, CD, přehrávání z USB FLASH)! Pokud se budu spíše držet té ceny, tak ve shodné cenové relaci (cca 16000Kč) je v diskuzi výše zmíněný Marantz M-CR612, který je opět výrazně použitelnější (má v sobě CD, FM, DAB, streamy - a navíc ještě volný linkový vstup i výstup -> například pro MGF nebo MiniDisc).

Kovboj
15. února 2021 • 13:37

Navíc je tam ještě jedna nesrovnalost: Příkon 35W, ale výkon až 2x 60W! Možná to opravňuje tu cenu -> kdyby tu polovinu výkonu usměrnili a použili pro napájení, hrálo by to s výkonem skoro 2x 30W i bez připojení ke zdroji elektriky :-D
Připomíná mi to tedy "Noname výrobky z Ali".Pokud má můj 5x 100W (výkon) zesilovač (SONY) udávaný příkon 470W, je to důvěryhodné (je mi jasné že ten drobný rozdíl vykryjí velké "elyty" ve zdroji).Výkon 2x 60W je ale nereálný při příkonu 35W!

Reakce pod tímto příspěvkem se už neodsazují.
Denkez
18. února 2021 • 14:17

V tomto případě se příkonem 35 W rozumí průměrný příkon, který to bude brát ze sítě, a který bude uživatel platit, pokud bude zesilovač zatěžovat hudebním signálem se špičkovým výkonem 2 × 60 W.
Stačí porozumět reálným podmínkám.

Kovboj
18. února 2021 • 18:17

Vím, co máte na mysli. Je otázka, co je to ten špičkový výkon (i ten "normální", který je zde uveden, je nereálný). Pokud je zdroj dimenzován jen na příkon kolem 40W, a já si budu chtít pustit přeba nějakou věc od Bacha (varhany), buď to bude zkreslené, nebo něci i "odejde".
U mého "audiocentra" SONY je uváděný výkon 5x 100W DIN, a příkon 470W - tyto údaje jsou na první pohled reálné a odpivídá jim i váha zesilovače. Vím, že použití spínaného zdroje a zesilovače ve třídě D jdou rozměry i váha změnšit (až neuvěřitelně) - to je výhoda moderního provedení, ale příkon a výkon by spolu měly "sedět".

HLJ
19. února 2021 • 23:04

Vzhledem k tomu, že tady jsme už na pomezí HiFi, je potřeba dát do souvislosti výkon zesilovače a k tomu citlivost reprobeden s kterými to páruji. Údaj sám o sobě o výkonu je jen arbitrární hodnota, navíc jedna z mnoha u zesilovačů. Ale chápu námitku, že příkon a výkon by se neměl popírat. (Pokud by to ale někomu se z principu zdálo málo za podobné peníze je třeba i Element EA101EQ-G který dává 2x 80w, tady spínaný zdroj, DAC, all in one ... jen sem to neslyšel tak neumím porovnat jaký by byl reálný rozdíl ve zvuku.) Na druhou stranu když to vezmu věcně, tak pokud k této komponentě nebudou partnerem nějaké těžké monitory s nízkou citlivostí tak bych nezatracoval jen kvůli hodnotě výkonu sám o sobě, chce to vyzkoušet s čím by to hrálo.

aselene
15. února 2021 • 9:59

S trochou nadsazky se da rict, ze tohle ma podobne mnozstvi vstupu a vystupu.....
TPA3116 Class D bluetooth 5.0 HIFI 2x50W Stereo Amplifier Support USB TF Card RCA AUX ( http://bit.ly/3bb4rm6... ) Pouzivam k pocitaci, jako chrastitko a dobry, rozhodne jo za tu cenu a to se mi to podarilo koupit v nejaky akci za 350Kc

HLJ
16. února 2021 • 0:23

ano to je o očekáváních, prostě pokud chci aby to nějak slušně hrálo (slovy klasika na takovýto domácí žvýkáníčko) tak jsou to rozdílný očekávání než pohled někoho kde se vydal na cestu HIFI ... ale ani jedno není špatně, na domácí žvýkáníčko je to asi zbytečný, pro začátek hraní si HIFI je to entry level ...takže cenový základ ale může to to ukázat cestu co se líbí a co ne. ... a rozčilovat se nad tím že to stojí moc je zbytečný to se dá u čehokoliv, lepší auto, kvalitnější alkohol nebo káva, kolo ... jen otázka priorit

HLJ
15. února 2021 • 0:15

Že by konkurence pro Marantz M-CR612 ? Jen by mě zajímala komparace těch dvou (jasně recenze každého z nich se dají najít samostatně, ale jako obvykle často je nutné překládat z diplomatických vyjádření, co tím autor myslel aby moc nenakrk ty co mu půjčují kousky na recenze) ... ale tak nějak vyváženěji (z hlediska zvuku) asi spíš čtu, že Marantz

Kovboj
15. února 2021 • 13:07

Ten Marantz se mi zdá daleko použitelnější - má v sobě FM tuner, DAB tuner, CD i posporu streamů. Navíc má možnost připojit i dva páry reprobeden (tedy 2 poslechová místa) se samostatnou regulací hlasitosti.

HLJ
16. února 2021 • 0:04

Ono popravdě víc toho neznamená vždy líp, navíc já poslední roky potřebuji ze vstupů jen DAC, pokud bych chtěl připojit TV a mít kvalitní zvuk -optiku- ... a čím víc výrobce toho tam nacpe (a tabulkové porovnání množství aditivní výbavy nic neříká o kvalitě), tím v té ceně to musí být někde ušetřeno, viděno na dvojici Marantz 612 vs 412 kdy 612 má hlavně navíc vestavěný streamer a cenu o hodně jinde ... (pominuli to že marže v HIFI jsou až nekřesťanské) ... ale můj zájem šel opravdu jen k otázce výsledného zvuku který nabízí a jeho porovnání ... tak kdyby někdo již zkoušel at klidně přispěje s troškou do mlýna

Kovboj
16. února 2021 • 10:40

HiFi zesilovač by ale neměl sloužit jen pro jedno zařízení - třeba vámi zmíněnou TV. Přeci nebudu mít pro každý zdroj hudby jiný zelilovač a jiné repro. Parametry toho Marantz i TEAC jsou v úrovni HiFi. Cena je též srovnatelná. Já vycházím z toho, že zájemce o HiFi bude "audiofil", který bude chtít poslouchat kvalitní zvuk z různých zdrojů. Zelilovač opravdu nemusí mít v sobě rádio, CD, .... - vstupy by se ale šetřit nemělo. Vždyť těch více vstupů se projeví jen v přidání přepínače a vstupních konektorů. Já sám používám 4 digitální optické vstupy + 4 analogové vstupy. (SAT, BluRay, CD, MiniDisc + Tuner, Kazetový MGF, cívkový MGF, Gramo)
Pokud už tam tedy nechtěli dávat velkou sadu vstupů, měli tam dát alespoň ten tuner + CD.
Proto říkám, že ten TEAC je předražený - Ten zmíněný Marantz je při podobné ceně výhodnější.
Ano - beru do úvahy, že za HiFi se platí. Ten TEAC je ale jen takové "šidítko" - Příkon 38W a výkon 2x 60W (nebo 2x 43W) -> to přeci odporuje fyzice!

HLJ
17. února 2021 • 1:40

zjevně se mi nepovedlo to správně zformulovat, nepopírám že široká konektivita může mít pro někoho přínos a často asi i má (sem na svém Gato využívám jen USB vstup (DAC) a zbylé jsou u mě nevyužité), jen sem chtěl poukázat že primárně podle se kvalita komponentu neposuzuje podle počtu různých vstupů, ty jsou jen jakýsi základní předpoklad jestli je pro někoho zařízení využitelné, ale podle mě rozhodující by měl být zvuk, resp jak komu co sedí, takže moje omluva za formulaci která zjevně vedla od podstatného. PS: jen krátkou poznámku k výkonu - zesilovač a reproduktory je potřeba spárovat, u těch se uvádí citlivost v dB/W/m, takže třeba pro hornové bedny s citovostí 98 dB to bude přebytek výkonu, utáhnou je klidně i 10W elektronkové zesíky (beru sme o řád a násobek v jiné cenové relaci) pro levné bedny s 82dB bude ten zesilovač bolestně nedostatečný

Reakce pod tímto příspěvkem se už neodsazují.
Kovboj
18. února 2021 • 18:05

Neměl jsem na mysli, že ten výkon nebude stačit - souhlasím, že i těch vámi zmíněných (poctivých) 10W bude v běžné domácnosti stačit při správné volbě repro.
Poukázal jsem jen na to, že ten udávaný výkon patří do říše pohádek - zákon zachování energie se obejít nedá. Pokud píšou příkon 38W, nemůže být reálný výkon ani 2x 30W (dříve se udával výkon podle příslušné normy DIN - ta celkem odpovídala realitě). Výkony uváděné různými "výrobci", kdy přenosný mgf na 6 "buřtů" má udávaný výkon i klidně 2x 120W, mě dokáží rozesmát (evidentní nesmysl) i naštvat (klamání spotřebitele) zároveňStále ale odsuzuji zesilovač, který má málo přípojných míst - neříkám, že je nekvalitní (psal jsem parametry a vzhled OK - jen nedostatek přípojných míst), ale místo tohoto zařízení bych si spíše představil nějaké "šikovné" aktivní reprobedny.

Navvy
21. února 2021 • 12:09

To je jako byste napsal, že koroptev je mnohem použitelnější než třeba holub. Ten Teac je zvukově mnohem lepší zhruba na urovni Marantz PM 6004, nebo Onkyo A-99070!

Určitě si přečtěte

Články odjinud