Teac PD-301DAB-X: kompaktní CD přehrávač s DAB/FM tunerem pro konzervativce [test]

18. dubna 2021
TWEET SDÍLET
Teac na konzervativní publikum, které doposud nesklouzlo k „počítačovému“ řešení se streamingem, ale přeci jen tu a tam už chce nějaké moderní možnosti. K dobrému základnímu CD přehrávači přidává možnost poslechu rádia a přehrávání digitální souborů.

Plusy

  • Kompaktní stroj
  • Zajímavá kombinace výbavy
  • Rychlé načítání
  • Poměrně živý a výrazný zvuk

Minusy

  • Chvílemi hlučnější mechanika
  • Limitované rozlišení pro digitální soubory
9/10
Hodnocení

CD přehrávače jsou nejklasičtějším a stále dost možná nejrozšířenějším zdrojem signálu v poslechových místnostech audiofilů. A i dnes, v době renesance vinylu a obřím rozmachu streamované hudby mají své nezpochybnitelné místo na světě. Co říct k těmto přístrojům má i japonský Teac, který nabízí řešení v podobě svého zaplatitelného kompaktního modelu PD-301DAB-X.

Vzhled a konstrukce

Od pohledu je jasné, že jde o komponent tohoto asijského výrobce, tu kombinaci výrazných bočnic a „poloviční“ šířky si nelze splést. O něco více než dvoukilový přístroj má pěkně zpracované a docela bytelné šasi, s šířkou pouhých 21,5 cm, výškou jen 6,1 cm a hloubkou 23,8 cm jde skutečně o mikrokomponent.

Klepněte pro větší obrázek

Esteticky je přístroj jednoduchý, na tak malém prostoru ostatně není moc co vymýšlet. Je tu štěrbinový vstup mechaniky, pod ním jednoduchý obdélníček modrého displeje se světlými, rozumně čitelnými znaky a po pravé straně nezbytná šestice základních ovládacích tlačítek. Po straně pravé je tlačítko spínací a USB konektor pro flash disky s hudbou (WAV, MP3, WMA, AAC) ve standardním 16 bit / 44,1 Hz rozlišení.

Zadní panel je také nepřekvapivý – alespoň většinově. Je tu malý vstup externího 12V napájecího zdroje, je tu analogový signálový výstup v podobě cinchů a je tu i výstup digitální a to jak koaxiální, tak optický. Co je ale trochu „navíc“, to je anténní konektor DAB.

Klepněte pro větší obrázek

Teac říká, že vestavěná mechanika je navržená pro profesionální účely a hlavním kladem je mimořádně rychlé načítání disků. Načtená data pak putují do D/A převodníku Burr Brown PCM5142.

K přístroji je dodáváno malé, ale poměrně dobře použitelné dálkové ovládání. S ním lze snadno ovládat všechny funkce, ladit tuner (zkoušený okrajově, ale rozumný v kontextu „doplňkové“ role) nebo procházet flash disky s hudbou (lze procházet i skrze adresáře apod.).

Žádné další poznatky nebo parametry Teac neuvádí, v reálu tak jde o přístroj ze základního patra high fidelity, který má zapůsobit hlavně zajímavou kombinací funkcí.

Témata článku: Hi-Fi, Recenze, Test, Teac, Emotiva, Hi-Fi systémy na Heureka.cz