8
Fotogalerie

Technics k 55. výročí nabídne limitovanou černou edici gramofonu SL-1210GAE

Technics oslaví své 55. výročí tradičním způsobem – limitovanou edicí, v tomto případě to bude nový model gramofonu SL-1210GAE v celočerném provedení.

Model SL-1210GAE s přímým náhonem je postaven na platformě Hi-Fi gramofonu Grand Class SL-1200G, v rámci vývoje limitované série se ke slovu dostala také poprvé v historii spolupráce s firmou Nagaoka, která se postarala o špičkovou a speciálně kalibrovanou přenosku. 

Technické vychytávky modelu SL-1210GAE

Hliníkový svrchní panel o tloušťce 10 mm má precizně eloxovanou povrchovou úpravu v černé barvě s jemnou profilací (hairline). Ve stejném provedení jsou také ovládací tlačítka a ramena, což dává gramofonu jednotný luxusní vzhled.

Model SL-1210GAE je kompletně vyroben v Japonsku, na vrchním panelu naleznete speciální štítek s unikátním výrobním číslem daného kusu, kde je uvedeno, že se jedná o model k 55. výročí značky.

6fyVbvcDqLfsaJtWhcMiHf-650-80.jpg

Nechybí speciálně vyvinutý zinkový izolátor, který obsahuje měkký gelový materiál s vynikajícími vlastnostmi pro pohlcování nárazů, který byl použit také na vlajkovém modelu SL-1000R. Nový izolátor tak účinně chrání gramofon od vnějších vibrací a zajišťuje zcela nerušenou reprodukci hudby. Tradiční stroboskop se dá vypnout, aby se posluchač mohl lépe soustředit na hudbu.

Originální kalibrovaná přenoska Nagaoka

Při vývoji SL-1210GAE značka Technics spolupracovala s firmou Nagaoka, uznávaným výrobcem gramofonových jehel a přenosek. Nagaoka, která letos slaví 80. výročí. Gramofon se dodává s přenoskou JT-1210 typu Moving Magnet (MM), která byla speciálně kalibrována společným týmem techniků z Technics a Nagaoka, tento typ přenosky bude mít pouze gramofon SL-1210GAE.

Zbytek konstrukčních řešení gramofon SL-1210GAE je stejných, jako u SL-1200G. Tedy bezjádrový motor s přímým náhonem, přesný systém řízení motoru původně vyvinutý pro Blu-ray, talíř se třívrstvou konstrukcí s mosaznou horní deskou a hliníkovou základní deskou.

Turntable_System_SL_1210GAE_1.jpg

Skříň je konstruována z třívrstvé konstrukce tlakově litého hliníku, BMC (Bulk Molding Compound), robustního kaučuku a 10 mm silného svrchního panelu s jemným hliníkem v černé barvě. Nechybí gumový povlak na zadní straně kvůli eliminaci nežádoucí rezonance, či lehké hořčíkové raménko, nebo konektory nejvyšší kvality.

Do prodeje na evropský trh se gramofon SL-1210GAE dostane v červnu 2020v  počtu pouhých 800 kusů. Dle dostupných informací má cena být 4 700 Euro.

Zdroj: Technics

Určitě si přečtěte

Články odjinud