Technics k 55. výročí nabídne limitovanou černou edici gramofonu SL-1210GAE

29. května 2020
TWEET SDÍLET
Technics oslaví své 55. výročí tradičním způsobem – limitovanou edicí, v tomto případě to bude nový model gramofonu SL-1210GAE v celočerném provedení.

Model SL-1210GAE s přímým náhonem je postaven na platformě Hi-Fi gramofonu Grand Class SL-1200G, v rámci vývoje limitované série se ke slovu dostala také poprvé v historii spolupráce s firmou Nagaoka, která se postarala o špičkovou a speciálně kalibrovanou přenosku. 

Technické vychytávky modelu SL-1210GAE

Hliníkový svrchní panel o tloušťce 10 mm má precizně eloxovanou povrchovou úpravu v černé barvě s jemnou profilací (hairline). Ve stejném provedení jsou také ovládací tlačítka a ramena, což dává gramofonu jednotný luxusní vzhled.

Model SL-1210GAE je kompletně vyroben v Japonsku, na vrchním panelu naleznete speciální štítek s unikátním výrobním číslem daného kusu, kde je uvedeno, že se jedná o model k 55. výročí značky.

Klepněte pro větší obrázek

Nechybí speciálně vyvinutý zinkový izolátor, který obsahuje měkký gelový materiál s vynikajícími vlastnostmi pro pohlcování nárazů, který byl použit také na vlajkovém modelu SL-1000R. Nový izolátor tak účinně chrání gramofon od vnějších vibrací a zajišťuje zcela nerušenou reprodukci hudby. Tradiční stroboskop se dá vypnout, aby se posluchač mohl lépe soustředit na hudbu.

Originální kalibrovaná přenoska Nagaoka

Při vývoji SL-1210GAE značka Technics spolupracovala s firmou Nagaoka, uznávaným výrobcem gramofonových jehel a přenosek. Nagaoka, která letos slaví 80. výročí. Gramofon se dodává s přenoskou JT-1210 typu Moving Magnet (MM), která byla speciálně kalibrována společným týmem techniků z Technics a Nagaoka, tento typ přenosky bude mít pouze gramofon SL-1210GAE.

Zbytek konstrukčních řešení gramofon SL-1210GAE je stejných, jako u SL-1200G. Tedy bezjádrový motor s přímým náhonem, přesný systém řízení motoru původně vyvinutý pro Blu-ray, talíř se třívrstvou konstrukcí s mosaznou horní deskou a hliníkovou základní deskou.

Klepněte pro větší obrázek

Skříň je konstruována z třívrstvé konstrukce tlakově litého hliníku, BMC (Bulk Molding Compound), robustního kaučuku a 10 mm silného svrchního panelu s jemným hliníkem v černé barvě. Nechybí gumový povlak na zadní straně kvůli eliminaci nežádoucí rezonance, či lehké hořčíkové raménko, nebo konektory nejvyšší kvality.

Do prodeje na evropský trh se gramofon SL-1210GAE dostane v červnu 2020v  počtu pouhých 800 kusů. Dle dostupných informací má cena být 4 700 Euro.

Zdroj: Technics

Témata článku: Hi-Fi, Novinky, Gramofony, Technics

Určitě si přečtěte

Pozor. Konec DVB-T neznamená konec koncesionářských poplatků pro ČT a ČRo

Pozor. Konec DVB-T neznamená konec koncesionářských poplatků pro ČT a ČRo

** Necháte si televizor s DVB-T? Poplatky se vás stejně týkají. ** Jaký je oficiální výklad zákona a co říkají ČT a ČRo? ** Proč je zákon špatně a měl by se změnit?

95 Lukáš Václavík

Lukáš Václavík
Přechod na DVB-T2DVB-T2
12 nejlepších komedií roku 2019, které musíte vidět

12 nejlepších komedií roku 2019, které musíte vidět

Parazit, Tenkrát v Hollywoodu, Favoritka, Devadesátky, Rocketman, Zelená kniha, Žena na válečné stezce, Výjimeční, Deštivý den v New Yorku, Yesterday, Srážka s láskou, The Beach Bum. Třetí letošní výběr se nese v odlehčenějším duchu.

15 Marek Čech

Marek Čech
Filmy, které musíte vidět
Lamax Dots2 – skvělá malá TWS sluchátka za ještě lepší akční cenu [test]

Lamax Dots2 – skvělá malá TWS sluchátka za ještě lepší akční cenu [test]

3 Petr Březina

Petr Březina
LamaxBezdrátová sluchátka
11 tipů na levné televizory se skvělým poměrem cena/výkon

11 tipů na levné televizory se skvělým poměrem cena/výkon

Vybrali jsme nejzajímavější televizory s výborným poměrem cena/výkon. Od těch menších a velmi levných, po ty vybavenější a větší, které se však stále vyplatí.

33 Jaromír Puk

Jaromír Puk
Televizory
13 nejlepších filmů o dobývání vesmíru. Víme, kde si je můžete pustit online

13 nejlepších filmů o dobývání vesmíru. Víme, kde si je můžete pustit online

Vybrali jsme nejlepší filmy s tematikou cest lidí do vesmíru. Takové, které nejlépe přiblíží zážitky astronautů a přitom vás dobře zabaví. Rovnou přidáme informaci, kde se na ně můžete legálně kouknout na internetu.

20 Ondřej Králík

Ondřej Králík
Filmy, které musíte vidět
40 největších ženských hereckých sex symbolů 90. let

40 největších ženských hereckých sex symbolů 90. let

Sharon Stone, Gina Gershon, Salma Hayek, Cameron Diaz, Demi Moore, Pamela Anderson, Kate Winslet, Jennifer Lopez, Elizabeth Hurley nebo Nicole Kidman a jejich odhalené scény ve filmech.

13 Marek Čech

Marek Čech
Filmy