Technics k 55. výročí nabídne limitovanou černou edici gramofonu SL-1210GAE

29. května 2020
TWEET SDÍLET
Technics oslaví své 55. výročí tradičním způsobem – limitovanou edicí, v tomto případě to bude nový model gramofonu SL-1210GAE v celočerném provedení.

Model SL-1210GAE s přímým náhonem je postaven na platformě Hi-Fi gramofonu Grand Class SL-1200G, v rámci vývoje limitované série se ke slovu dostala také poprvé v historii spolupráce s firmou Nagaoka, která se postarala o špičkovou a speciálně kalibrovanou přenosku. 

Technické vychytávky modelu SL-1210GAE

Hliníkový svrchní panel o tloušťce 10 mm má precizně eloxovanou povrchovou úpravu v černé barvě s jemnou profilací (hairline). Ve stejném provedení jsou také ovládací tlačítka a ramena, což dává gramofonu jednotný luxusní vzhled.

Model SL-1210GAE je kompletně vyroben v Japonsku, na vrchním panelu naleznete speciální štítek s unikátním výrobním číslem daného kusu, kde je uvedeno, že se jedná o model k 55. výročí značky.

Klepněte pro větší obrázek

Nechybí speciálně vyvinutý zinkový izolátor, který obsahuje měkký gelový materiál s vynikajícími vlastnostmi pro pohlcování nárazů, který byl použit také na vlajkovém modelu SL-1000R. Nový izolátor tak účinně chrání gramofon od vnějších vibrací a zajišťuje zcela nerušenou reprodukci hudby. Tradiční stroboskop se dá vypnout, aby se posluchač mohl lépe soustředit na hudbu.

Originální kalibrovaná přenoska Nagaoka

Při vývoji SL-1210GAE značka Technics spolupracovala s firmou Nagaoka, uznávaným výrobcem gramofonových jehel a přenosek. Nagaoka, která letos slaví 80. výročí. Gramofon se dodává s přenoskou JT-1210 typu Moving Magnet (MM), která byla speciálně kalibrována společným týmem techniků z Technics a Nagaoka, tento typ přenosky bude mít pouze gramofon SL-1210GAE.

Zbytek konstrukčních řešení gramofon SL-1210GAE je stejných, jako u SL-1200G. Tedy bezjádrový motor s přímým náhonem, přesný systém řízení motoru původně vyvinutý pro Blu-ray, talíř se třívrstvou konstrukcí s mosaznou horní deskou a hliníkovou základní deskou.

Klepněte pro větší obrázek

Skříň je konstruována z třívrstvé konstrukce tlakově litého hliníku, BMC (Bulk Molding Compound), robustního kaučuku a 10 mm silného svrchního panelu s jemným hliníkem v černé barvě. Nechybí gumový povlak na zadní straně kvůli eliminaci nežádoucí rezonance, či lehké hořčíkové raménko, nebo konektory nejvyšší kvality.

Do prodeje na evropský trh se gramofon SL-1210GAE dostane v červnu 2020v  počtu pouhých 800 kusů. Dle dostupných informací má cena být 4 700 Euro.

Zdroj: Technics

Témata článku: Hi-Fi, Novinky, Gramofony, Technics

Určitě si přečtěte

30 ženských hereckých sex symbolů současnosti

30 ženských hereckých sex symbolů současnosti

Léa Seydoux, Lizzy Caplan, Alicia Vikander, Amber Heard, Joanna Kulig, Riley Keough, Lily James, Dakota Johnson, Bella Thorne, Alexandra Daddario a erotické scény, v nichž se objevily ve filmech a seriálech.

1 Marek Čech

40 sex symbolů sedmdesátých let

40 sex symbolů sedmdesátých let

Ornella Muti, Laura Antonelli, Jane Birkin, Jacqueline Bisset, Farrah Fawcett, Maria Schneider a Sylvia Kristel aneb Bože, jak hluboko klesly Emmanuelly při Posledním tangu v Paříži. Odhalené scény slavných hereček.

Marek Čech

Bourák: Ivan Trojan jako rokenrolový frajer, kterému teče do baráku i do manželství [recenze]

Bourák: Ivan Trojan jako rokenrolový frajer, kterému teče do baráku i do manželství [recenze]

Šlápnutí vedle dvojice Ondřej Trojan a Petr Jarchovský v žánrově i stylisticky nekonzistentním tvaru, v němž jsou postavy pouhými karikaturami, k nimž si obtížně hledáme cestu.

9 Marek Čech