Ivo
16. července 2022 • 15:57

Recenze nemůže zohlednit dlouhodobý problém tohoto STB. S aktuálním SW je tu velmi ošklivá vlastnost: Na HBBČTV úložíte do oblíbených více pořadů a ... po nějaké době, když jich je víc uložených, STB náhle "umře" nic s tím neuděláte. Pomůže jenom resetovat do továrního nastavení. No, cca každé 4 měsíce! Je to opruz. Trochu pozitivní je, že pak stačí nahrát (pokud jste si uložili) nastavení a skoro vše jede jak před tím. Teda až na ty oblíbené HBBČTV. Ty jsou fuč. Takže německá kvalita, nic víc.

Josef -Táborák
30. března 2021 • 21:07

TechniSat DigiPal T2/C DVR, DVB-T2 - vše je OK, ale při přehrávání internetových radií nebo jen při zapojeném síťovém kabelu od routeru přijímač po 2 až 3 hodinách zamrzne (i při sledování programu televize). Nějakou dobu nereaguje na povely dálkového ovladače, nelze jej vypnout DO ani pomocí tlačítka, pomůže jen odpojení od napájení. Pokud se tak neučiní, tak po 10-15 minutách nečinnosti samovolně restartuje, Má někdo podobnou zkušenost? Nebo je to chyba
internetové domácí sítě?

malvino
31. října 2020 • 22:07

tak bohužel, objevil se další nešvar: v EPG (alias SFI) označím pořad k nahrání a z něj se pak nahraje jen asi jedna minuta. Nestává se to pokaždé.

davidk
31. srpna 2020 • 12:04

Potvrzeno přístroj občas hodí chybu na HDD a všechny nahrávky se ztratí, pomůže jen oprava HDD v menu, ale pokud k opravě nedojde další nahrávky se neuloží. Při přetáčení nahrávek dochází k zamrzání přístroje, pomáhá jen okamžité použití stop tlačítka. Jinak je to dobrý stroj.

Zdeněk Schimmer
20. března 2020 • 9:36

Technisat Digipal T2 PWR při přehrávání nahrávky z USB média, před tím pořízené na tomto přístroji, vykazuje následující závady:1. Zcela nahodile při rychlém převíjení zamrzá nejvyšší vrstva přehrávače. Obraz se zastaví a přístroj nereaguje na povely. Po chvíli se pravděpodobně některý povel dostane níže, změní se signalizace průběhu (lišta přehrávače), běží čas nahrávky ale obraz stále stojí. Evidentně na pozadí běží přehrávání, nahrávka nebo obojí, jak to bylo ve stavu před zamrznutím. Stav se po dlouhé době vyřeší a přehrávání se opět spustí (watchdog?), trvá to ale jednotky a mnohdy desítky minut. Naopak na povel k vypnutí přístroj reaguje během několika sekund. Tím se ale zruší případné nahrávání. 2. Při přehrávání nahrávky z USB občas dojde k okamžitému skokovému posuvu zvuku a obrazu. Lze napravit pouze zastavením, krátkým převinutím a opětovným spuštěním. Je evidentní, že v nahrávce je zvuk a obraz synchronní a že problém je v přehrávači.Obě popsané závady pozoruji s různými úložišti, testoval jsem 3 typy HDD a 6 typů FLASH nejrůznější kapacity. Závady se objevují bez ohledu na připojené úložiště. Externí videa na přístroji nespouštím, při prvních pokusech to dopadlo bledě, přehrávač více přemýšlel než hrál.Předchozí verze FW měla tuto závadu častější, téměř nebylo možno záznamy převíjet, a to ani nejpomalejší rychlostí. Dnes platný FW 3470n to mírně vyřešil ale závada je stále obtěžující. Použít skoky po 10 minutách je prakticky vyloučeno. V komentáři k nejnovějšímu FW je informace o vyřešení těchto závad, ale ve skutečnosti přetrvávají.
Citace:
Software pro DIGIPAL T2 HD / DIGIPAL T2 HD ex + / DIGIPAL IQ T2 / DIGIPAL T2 DVR
Informace o vydání:
Obecná vylepšení:
- Přehrávač médií
- Synchronicita během přehrávání přes USB
, 08/20/2019, 21,52 MB

malvino
27. března 2020 • 23:36

Bod 2 mohu potvrdit. Ale neděje se to příliš často a náprava je, jak jste popsal, velmi jednoduchá. Bod 1 jsem tuším také zaznamenal, ale dost zřídka.

Petr
22. ledna 2021 • 19:32

Potvrzuji.
Bod 1 se děje pravidelně. Manželka si nahrává různé seriály a ještě v průběhu nahrávání začne nahrávku sledovat od začátku. Reklamy přejíždí zrychleně a v podstatě vždycky jí to zamrzne skoro bez ohledu na rychlost. Firmware je aktuální. A je těžké argumentovat manželce ať posouvá dopředu jen nejpomalejším převíjením, protože na její otázku proč tam teda jsou vyšší rychlosti,nemám odpověď. Napíšu do TechniSatu. Uvidíme, co oni na to.
Bod 2 se občas taky stane.

Petr
26. ledna 2021 • 12:31

Tak jen pro pořádek reakce TechniSatu. Technická podpora napsala:
"We are not aware of the behaviour described. Here, it is recommended to reset
the device to the factory settings and use a different hard drive."
Tuším, že někdo psal výše, že ani jedno není lék. Ale za zkoušku nic nedám.

paf1
15. března 2020 • 21:01

Dobry den,
mam 4 mesice koupeny TechniSat Digipal T2, ale ted se mi samovolne zacal restartovat , resp, neustale bootuje:
dt -> rA -> 00 00 -> ch 8 -> ----
a tak porad dokola.
Muze mi nekdo poradit jak udelat full reset?? - power tlacitko > 5sec nepomohlo ani s vypinanym napajenim.
Dekuji

Majkl
17. června 2020 • 2:25

Mám ten samý problém, přesně v 00:00 hodin se začne TechniSat Digipal T2 sám restartovat. Fakt mě to se.e. Jde o to, že to je pak noční diskotéka se setoboxem ve stand-by režimu. Ví někdo jak to vyřešit? Díky. Moc.

Tecak
5. března 2020 • 9:02

Zajemcum doporucuji koupit na nemeckem amazonu, cena je mnohem lepsi nez u nas.

epidot
4. března 2020 • 12:11

STB vlastním od vánoc, tehdy ještě za 2199,- Celkově jsem spokojen, ovladač je super. Je sice jiný než celoživotně užívaný samsung, ale ta intuitivnost je ještě lepší. Aspoň co můžu říct, než jsem ho nahradil Logitechem Harmony, kvůli Shieldu.
Rozhraní je pěkné, sem tam něco v eng., ale to je hluboko a skryté.
Obraz je dobrý, jen zaznamenávám takový 'stuttering' sem tam (kvalita 100%).
Přehrávač je tragédie, reálně to nepřehraje skoro nic, ani povolné nastavení kodeku. Případně utíká zvuk/obraz. To ale neberu jak negativum. ČT HD vypadá líp (je to sice něco jiného) než na satelitu a starším osmičkovém samsungu.
Škoda je doba probouzení (cca 17-18s), rychlý start ~4s. Dál mě rozčiluje ta červená LED, to je tedy masakr. Nic mi v bytě nesvítí jako ta standby led :-\

malvino
4. března 2020 • 17:25

jo přehrávač je bída, evidentně je optimalizován jen na přehrávání vlastních záznamů. Zkusil jsem na něm přehrát film stažený z uloz.to, tuším mkv full hd, sekalo se to krutě. Jenže kdo by tuhle funkci používal? Resp. kdo by neustále odpojoval HDD od settopboxu aby tam nahrál něco z uloz.to
Těch 18 sec je nějak moc. Stuttering nezaznamenávám. Obraz ČT je perfektní. Jen velmi občas je pozorovat komprese barev, např. při záběrech oblohy. Ale za to set top box nemůže.

Alexandr Bray
4. března 2020 • 18:06 • externí redaktor AVmania.cz

Některé formáty mně to přehrálo nekonfliktně z flešky. Ale jak je uvedeno v článku, spíše se jedná o alternativní, okrajovou variantu k přehrávání. Start v normálním režimu jsem měřil opakovaně a je uveden v testu. Stejně tak start s rychlým náběhem. Obrazově jsem byl s Technisatem, ostatně jako zatím vždy, naprosto spokojený. Ten projev je - dá se napsat - mimořádný, vynikající.

Zdenour
4. března 2020 • 18:12

Diodu prelepit, zacernit, udelat cokoli, co snizi intenzitu. Par diod jsem uz takto v byte "ztlumil" :)

epidot
4. března 2020 • 18:36

Tady to moc nejde, je dost hluboko za sklem. Řešení je začernit celé, ale co pak ty IR příkazy :-P

hbbtv nemá?
2. března 2020 • 11:31

hbbtv nemá?

malvino
2. března 2020 • 12:02

Ne. Jen vyšší verze za cca 4000. A i ta, myslím, nemám wifi.

Alexandr Bray
2. března 2020 • 19:59 • externí redaktor AVmania.cz

Dobrý den, mrzí mě, že jste nebyl schopen si článek alespoň v rychlosti projít. I tuto funkci tam komentuji při okrajovém srovnání s dalším set-top boxem stejné značky. Ne, HbbTV aktuálně testovaný přijímač nemá.

Mirek
2. března 2020 • 21:35

Vím, že je to jen nějakých 2000 Kč, ale minulý rok na podzim jsem řešil u kamaráda stejný problém, novou tv, nebo set-top box. Měl tv Samsung, asi 4 roky starý, s úhlopříčkou cca 1 m. Neměl vysoké nároky a když už tv, tak chtěl opět Samsung s podobnou uhlopříčkou. Nakonec dal na mě a koupil novou tv a to Samsung UE43RU7092. Ve výsledku byl rád, že na mě dal, pěknější obraz, umí přehrát vše a to i mkv H265 ve 4K, má Wi-Fi, Bluetooth, Ethernet / LAN připojení, HbbTV, příjem DVB-T2/H.265, DVB-C, DVB-S2, DVB-T. A samozřejmě, stačí jeden ovládač a nemá tam žádné další zbytečné přístroje. Zaplatil sice o asi 6 600 Kč více, ale nic nepostrádá.
Myslím si, že v mnoha případech je výhodnější raději něco připlatit, než řešit problém polovičatě.

Alexandr Bray
2. března 2020 • 21:49 • externí redaktor AVmania.cz

Dobrý večer Mirku, to je pravda. I o tom je v článku zmínka. Nicméně bych řešení přes externí krabičku nenazval „polovičatým“. Každý má zcela jiné nároky. Řada lidí nechce, nepotřebuje a nebude využívat „chytré“ funkce. Někteří nemají ani internet. V každém případě je třeba vše kolem zvážit. Určitě jsou chvíle, kdy zakoupení nového televizoru bude vhodnějším řešením. Díky za názor.

Mirek
3. března 2020 • 19:32

Souhlasím s Vámi, proto jsem do poslední věty napsal, že v mnoha případech, ne tedy vždy. Kamarád měl právě svůj vnitřní problém s více ovládači, dalším přístrojem a jednou neznámou, manželka. Navíc má HBO GO a k tomu je potřeba internet. Doma to s manželkou občas zažívám také, k televizi mám ještě satelitní přijímač VU+DUO s interním diskem.

malvino
2. března 2020 • 22:11

jo, je to racionálnější, ale já nerad vyhazuju funkční věci a koupit jen set top box je vůči přírodě ohleduplnější. O možnostech recyklace elektroniky mám značné pochybnosti. Ale to už jsme dost mimo téma. :-)

malvino
2. března 2020 • 11:30

Vlastním předchocí verzi T2 DVR ( tj. nikoliv T2/C DVR) cca 1,5 roku a pár výtek bych měl:U stanic ČT chybí od jisté doby v textové informaci o pořadu jeden řádek, resp. pár slov v začátku textu. Asi na straně ČT změnili formátování?Pokud je nastavený rychlý start, tak se připojený HDD neustále točí i ve vypnutém stavu.Jednou odmítl nabootovat, pomohla instalace firmware z flash disku.Jedenkrát se přestaly načítat nahrané pořady na disku. Kontrola disku v PC dopadla ok, tak předpokládám došlo k nakopnutí nějakého indexu či souboru s databází uložených pořadů. Pomohlo přeformátování. Oceňuji fulltextové vyhledávní v EPG.Ovládání je takové spíše pro inženýry. Já s ním problém nemám, ale lamám bych ho nedoporučil.Celkový dojem: koupil bych znova, ale na jedničku to není.

Alexandr Bray
2. března 2020 • 19:58 • externí redaktor AVmania.cz

Dobrý den, mnohokráte děkuji za zajímavý příspěvek. Vámi prezentovanou chybu u ČT jsem nezaznamenal - nejsem si jí vědom. Můžete trochu upřesnit stav, který zaznamenáváte? Vím, že je to asi hloupá otázka, ale máte nejnovější software a zkoušel jste po aktualizaci provést reset stroje?Děkuji za doplňující poznatky.

malvino
2. března 2020 • 21:47

ono to není na úplném začátku, anotace k poradu je ok, az v prvnim odstavci samotného textu, dá se to lehce přehlédnout
vypada to takhle: www.uschovna.cz/zasilka/VRNGM49LG3B8RW4P-7FH
jj, firmware jsem updatnul, ale beze zmeny ... reset jsem, pravda, nedelal ... muzu zkusit

malvino
2. března 2020 • 23:13

Reset nepomohl. No aspoň jsem vyzkoušel následný restore settings.

Alexandr Bray
3. března 2020 • 19:52 • externí redaktor AVmania.cz

Dobrý večer, děkuji za fotky. Bylo by zajímavé to nahlásit jak Technisatu, tak ČT. Přiznám se, že jsem si podobné vady nevšiml. Nicméně jakmile se k zařízení dostanu, určitě si toto Vaše oznámení odzkouším a zaměřím se na něj. Zajímá mě to. Na fotkách je vidět, že stav prezentujete na ČT2. Jednička toto nedělá, dělá méně? Nebo jste prostě vybral jeden kanál z flotily ČT?Ještě jednou děkuji za zajímavý postřeh.

Mealvis
24. března 2020 • 14:55

Chtěl jsem na to kouknout, ale bohužel je zásilka už propadlá. To je u úschovny docela běžný, proto radši používám posílej.cz (tady je jejich srovnání těchto dvou služeb posilej.cz/uschovna). Nicméně, koukal jsem na pár boxech a nezdá se mi, že došlo k změně formátování (i když na kamarádově Sencor SDB 520T to dělalo pořádný brikule s formátováním (někdy dokonce bralo i texty z jinejch seriálů, ale to hlavně na Primě). Rád bych se na to podíval víc, je možnost dostat ten obsah ze zásilky ještě jednou?

Jan Kusák
3. března 2020 • 23:11

Mám STB Technisat Digipal DVR i STB Technisat Digipal DVR ISIO a u obou je stejný problém , jak bylo v příspěvku. U EPG je úvod popisu v pořádku, ( rok , typ filmu , hlavní herci atd.) , ale když pak je popis vlastního děje , chybí první řádek. Je to pouze u stanic ČT.

Alexandr Bray
4. března 2020 • 18:03 • externí redaktor AVmania.cz

Dobrý večer, tak jsem si na dálku ověřil Vámi nahlášenou chybku s textem u informačních položek na programech ČT, a to ve druhém odstavci. Obsluha potvrdila tuto záležitost. Všem se omlouvám, že jsem si toho při testování nevšiml. Soustředil jsem se na komplet příjem stanic, nejen ČT, navíc řešil případné chyby u diakritiky. Jsou dvě možnosti, kam se obrátit. První napsat přímo na německý web Technisatu. Druhá, oslovit ČT na jejich info email. Předpokládám, že to bude někde mezi. Možná, když se najde dostatek dobrovolníků, co napíší na Technisat, dojde třeba k zázraku :-)

Určitě si přečtěte

Články odjinud