jito
17. května • 14:55

To je zase uplakánků...
Já zase nechci platit munici pro nejzkorumpovanější stát v Evropě.
A zajímá to někoho?

denk_mit
16. května • 18:18

Tohle je jeden z mála poplatků, který by se měl zvýšit mnohem víc. Klidně na 400 za ČT a 100 za ČR. Soukromé televize prostě nedělají službu veřejnosti - nezávislé zpravodajství a (investigativní) publicistiku. Často jakékoli zpravodajství. Takové hlavní zprávy na Nově, to je Ein Kessel Buntes - magazín ke kafi, poslepovaný ze všeho možného, jako když pejsek s kočičkou vařili dort.Stejně tak seriály masově produkované Novou a Primou jsou až na výjimky odpad, kde instantní herci "herci" na jedno použití, v překližkových a papundeklových studiích ani nepředstírají snahu hrát a často ani nepoznáte, jestli se díváte na reklamy, nebo to má být nějaká tvorba. Nechápu to celonárodní rozhořčení nad pár korunami navíc za poplatky za situace, kdy Michlova brutální inflace znehodnotila jejich hodnotu do záporu. Často citované Slovensko prostě přesunulo financování veřejnoprávních médií do výdajů státního rozpočtu, který samozřejmě plní ti samí lidí, kteří se rozplývají nad tím, že to mají teď "zadarmo". Neplacení těchto poplatků všemi těmi i tady řvoucími "hrdiny", by mělo být posuzováno jako normální krádež a po překročení částky pro trestný čin, taky tak postihováno včetně nepodmíněných trestů odnětí svobody.

JiDrozd
16. května • 18:38

S tím, že výše rozpočtu v přepočtu na hlavu by měla být výrazně vyšší, vesměs souhlasím. Nesouhlasím s přímou platbou; má to být součást daňových toků.
Největší výtky mám ale k tomu, jaký jiný obsah mimo zpravodajství za mé peníze veřejnoprávní média vytvářejí. Například není možné, aby v sekulární zemi za mé peníze propagovala náboženství. Princip "reprezentace menšinových skupin ve programu" je v první řadě oxymoron, a v druhé řadě v rozporu s ústavními právy občana především pokud jde o přímý poplatek. Stát mě nesmí nutit, abych financoval katolickou propagandu; ČT i Rozhlas ale právě takovou propagandou tráví obscénní množství času.

S4nt4
17. května • 11:15

Nejste nahodou zainteresovany v CT nebo rozhlase? Koho chleba jis. At si daji poplatek klidne 1000KC/mes, ale ne formou zakona - dane. Co vytvari soukroma spolecnost za vlastni naklady, je mi uprime jedno. Dalsi dojna krava a trafiky. Uz ta verojnopravni sluzba lidu zverejnila jake se tam pobiraji platy? Proc to nesmi nikdo vedet?

Markoff
16. května • 9:31

skopirujem este trefny komentar z inej stranky:Že má někdo internetové připojení nejenom neznamená, že by musel sledovat TV, ale dokonce to ani neznamená, že by musel mít zařízení, které sledování TV umožňuje. Klidně můžu mít internetové připojení třeba pro NAS, zabezpečovací systém nebo VoIP telefon, resp. ho můžu mít jenom tak z dlouhé chvíle, to je čistě moje věc, proč ho mám. Takže opět je celý zákon - jako obvykle - postavený na hlavu a jenom to povede k tomu, že ČT sice začne rozesílat svoje tradiční výhrůžky o povinnosti platit, ale každý trochu znalý člověk je rychle odpálkuje s tím, že žádné zařízení s možností sledování TV nemá a vymalováno.takze ako obvykle tradicne strasenie na blbych rovnako ako bolo s maskami, COVIDovymi testmi a podobnymi nezmyslami, je len na vas ci na tuto hru a zastrasovanie pristupite alebo ich poslete kamsi

Pindulin
15. května • 13:16

Myslim, ze uz platim dost na danich, abych to mohl s klidnym svedomim dale bojkotovat.

Vojtěch Červenka
15. května • 16:45

přesně - nemají nárok.

S4nt4
15. května • 13:13

Jak se rika nevyzadane elektronicke poste? Spam. Poplatkum za neco, o co nemam zajem a zmizet z nabidky Magenty, pravdepodobne si toho ani nevsimnu. Dan. Obecne prechod vsech TV kanalu na styl VOD, nejaky balicek programu, o ktery mam zajem, je pravdepodobne silne nezadouci. Realita by pro provozovatele byla asi az prilis kruta, videt realny zajem o jejich sluzby.

N8GD
15. května • 22:36

Já třeba nechci veřejné osvětlení a musím ho platit.

Markoff
16. května • 9:16

a nikdy ho nevyuzivate?btw. typicky argument s dialnicami je nezmysel, kedze sa po nich prepravuje tovar, ktory kazdy den kupujete, narozdiel od CT/CRo bez ktorych obsahu by sme sa bohato zaobisli

Tojevono
15. května • 12:10

Jediná možnost je zredukovat pořet programů.Všechny vaše výpočty jsou chybné.
DVB-C, DVB-T je přežitek.
Dnes se na TV dívají lidi přes internet, ja mám Chrome Cast a na CT sleduji 1x ročně vánoční pohádku.

P3p3k
15. května • 15:28

Neuvěříš tomu, ale napíšu to. To, jak to máš ty, ještě neznamená, že to má i zbytek světa.
No, zkusil jsem to :D

Jan M
16. května • 16:34

Zrovna DVB má smysl, můžete připojit rekordér a pak máte neomezenou dobu zpětného zhlédnutí. Archiv na 14 dnů u IPTV je výsměch, pořady se moc často neopakují takže je to nepoužitelné.

Markoff
15. května • 12:01

Na mojom pristupe nic nemenim ani ked im Vodafone/T-Mobile povedia, ze mam od nich pripojenie na internet, tak ho oficialne pouzivam:
a) pre tlacitkovy telefon (vela stastia s dokaznym bremenom, btw. kludne mozete pouzivat internet aj na tlacitkaci, ktory zaroven neumoznuje prijem vysielania),
b) pre internetovu webkameru ci cokolvek zo smart domacnosti.Zase len strasenie pre ludi co sa nechaju vystrasit, tak ako v sucasnosti s TV/radiom.A nie, na CT nesledujem ani sport, ani dokumenty, ani rozpravky, absolutne nic, TV pouzivam ako displej pre:
a) youtube
b) sledovanie stiahnutych filmov/serialov na USB kluci
c) hranie hierZa rok na nom sledujem 0 sekund internetoveho/terestrialneho vysielania CT a odmietam zan platit.

Marmal81
15. května • 18:54

Neplati se za to, zda sledujes, ale za to, ze mas moznost sledovat. Takze je jedno, ze nakoukas 0 :)

Markoff
16. května • 9:18

nebudem platit za moznost, ze som sa mohol dat ostrihat v holicstve, ked okolo neho prejdem (striham sa sam), rovnako tak nebudem platit za moznost nieco sledovat co nesledujem (obsah CT/CRo nekonzumujem ziadnym sposobom, ani na ich webe vo forme sprav, ani cez akekolvek ine vysielanie)

našinec
15. května • 11:52

ČT má v současné době 6 programů, ČRo 26 stanic. Není to málo pane Baxo?.....Osobně bych to hodně zredukoval. Na veřejnoprávní úlohu by stačil 1 či 2 programy(stanice).

Martin Sojka
15. května • 11:34

Ehm, jak je řešeno tohle ve firmách.
"Dnes je tedy nutné mít televizor či set-top box, od roku 2025 se poplatek bude týkat všech, kteří mají mobil, tablet nebo počítač, protože ty mohou přijímat ČT či ČRo přes internet."
Jako firma co má 250 zaměstnanců, z toho dejmetomu 20 sedících u PC a k tomu 10 jich má firemní chytrej mobil, k tomu nějakej NTB nebo tablet na cesty a třeba 10 firemních aut s autoradiem v základu.
Jako může jim to admin bloknout ve firewallu, ale to nic nemení že PC je schopnej přehrávat zdroj z internetu (i když k adrese nemá přístup). To je trocha na osr..í. :)

Markoff
15. května • 12:02

u firiem rozhoduje len pocet zamestnancov, nie pocet zariaeni

našinec
15. května • 11:25

Jen bych si tak tipnul, že uprchlíci z UA budou mít opět vyjímku.

Karel Datel Vedoucí
15. května • 11:11

Njn, vláda vydala rozkaz "ušetřit za každou cenu a kde se dá". Takže místo "poplatku za televizní a rozhlasové vysírání" vznikla daň za potenciální možnost sledovat ČT a ČRo. Ale na sobě vláda nešetří. Ani omylem. A když vykazujou kolik propustili zbytečných úředníků z různých ministerstev a státních podniků (pošta, dráhy apod.), polovina vykázaných "úspor" jsou neobsazená místa. Tudíž místa, za který nikdo nikomu neplatil plat ani neodváděl daň za zaměstnance. Tzn. úspora nula. Fialova mantra je prostě za každou cenu snížit schodek státního rozpočtu, za KAŽDOU cenu. A naivně si myslí, že mu to voliči v příštích volbách přičtou k dobru.
Asi spíš ne ...

Jim Ardapan
15. května • 10:59

Myslím, že veřejnoprávní televize a rozhlas je potřebná a užitečná a že jejich příjem by měl odpovídat potřebám. Poplatky se dlouho nezvyšovaly, takže zvýšení je na místě. Samozřejmě prostředky mají být vynakládány účelně a úsporně.
Podle mě ČT a ČRo plní svoji funkci dobře a je potřebná pro občany, stát a celou společnost a to bez ohledu na to, že ji někteří občané nesledují. Funkce těchto médií se nedá plně zastoupit komerčními médii.Z toho důvodu by měla být do financování zapojena celá společnost, všichni občané i firmy. A to spravedlivě podle jejich životní úrovně. Aby miliardář platil více než bezdomovec. A pokud budou platit všichni, celkové náklady se rozloží a na jednotlivce bude dopad dokonce menší než dnes.
Takový výběr koncesionářských poplatků lze realizovat prostřednictvím daní, např. DPH. Kdo víc utrácí, jeho podíl bude větší. Takže výběr prostřednicvím daní a pak poplatek hrazený veřejnoprávním médiím ze státního rozpočtu jako nárokový koncesionářský poplatek. Média by dále zůstala veřejnoprávní a koncesionářský poplatek by platili dále občané a firmy, pouze prostřednictvím (v zastoupení), státního rozpočtu.
Tím by také zmizela celá mašinerie evidence a vymáhání poplatků, ponižující sledování a šmírování lidí, evidování jejich připojení k distribuci eletrické sítě, operátorům a datovým tarifů, poskytovatelům internetu a dohadování se o výjimkách a pod. A s tím spojená nákladná režie. Občanům by se ulevilo i od zařizováníSIPO.
Otázka nezávislosti na politicích. Jestli poslanec rozhoduje o výši poplatku, který zaplatí domácnost/firma, a nebo rozhoduje o výši poplatku z rozpočtu, je podle mě úplně jedno a to samé. S navrhovanou změnou by se nezávislost médií nijak nezměnila, spíše zlepšila.
Protože současný stav výběru poplatku přímo od občanů a firem znamená věčné handrkování politiků, poslanců, nekonečné schůze a spory, protože to je politické téma, zajímá voliče a je zneužívané ve volebních kampaních atd.

Karel Datel Vedoucí
15. května • 11:13

Ano, i bezdomovec bude mít povinnost platit. Protože má v kapse mobil. A mohl by někde na chodníku před KFC přes wifinu sledovat ČT :-D

Markoff
15. května • 12:05

Ja si narozdiel od vas nemyslim, ze su tieto media uzitocne a potrebne a keby od zajtra prestali existovat nezmenilo by sa absolutne nic okrem toho, ze by ludia usetrili miliardy korun.Ale kedze som realista a politici si takuto bezplatnu hlasnu trubu sami nezrusia, tak ich zrusenie je nerealne a dufam, ze buduca vlada zrusi koncesionarske poplatky a zavedie elegantnejsie financovanie priamo z rozpoctu, kde sa to strati v odvedenych peniazoch a bude to spravodlivejsie.

P3p3k
15. května • 15:29

Snad to Slovensko nedoženeme :D

Vojtěch Červenka
15. května • 16:47

jdi k lékaři - nechoď s tím sem

našinec
15. května • 10:48

Njn, místo zrušení navýšení. Takhle má 5ti koalice svá média nuceně placená poplatníky a trafiky pro své lidi.

Sislik
15. května • 10:44

Mi stvala i stara definice, poplatky za TV platim jen proto, ze TV slouzi jako monitor pro PS a Apple TV… CT nesledujeme a CRo neposlouchame

Markoff
15. května • 12:08

A preco to platite, ked to nesledujete a nepocuvate? Staci jedno prehlasenie.Hlupe zakony vyzaduju adekvatnu odpoved. Tak ako som pocas ilegalneho apartheidu proti neockovanym pouzival falosne papiere s nulovymi vycitkami svedomia, ze by som robil cosi nemoralne, tak uplne rovnako necitim potrebu platit CT, ked TV pouzivam ako displej pre USB kluc a youtube a nemam ziadne vycitky svedomia, ze by som nieco porusoval.Bohuzial ludia su hlupi a nechaju sa zastrasit, keby sa proti tomuto nezmyslu postavilo cestnym prehlasenim viac ludi, tak by sa im cely ten system zrutil, kedze dokazne bremeno je na nich.

Marmal81
16. května • 9:03

Nezhroutil, zahrnuli by to do nejake dane nebo srazky z prijmu a hotovo. Ty penize si vzdycky nejak vyberou.

peter.mlich
15. května • 10:38

Navrhuji ihned odvolat kazdeho ministra, ktery zvedl za tohle ruku.

peter.mlich
15. května • 10:39

Prazskou defenestraci, evidentne je jim nazor obcanu ukradeny. A pokud hlasuji proti volicum, pak se nesmi divit...

Markusek
15. května • 10:31

"poplatek bude týkat všech, kteří mají mobil, tablet nebo počítač, protože ty mohou přijímat ČT či ČRo přes internet "
... a žaloba na všechny muže za znásilnění, protože na to také mají " aparát" .
To je logika.
Pokud chci vidět co je nového v republice a světě musím sledovat zprávy na soukromé televizi, protože na státní TV se to nedozvím.
Zase cesta jek občany "stáhnout" o nějaké peníze.

Kateřina Soukupová
15. května • 10:20

Takže platíš výpalné...Plať, i když to nepoužíváš, protože stejně tu možnost máš. A budeme vysílat sračky a propagandu a ty s tím nic neuděláš. Cáluj a drž hubu.

P3p3k
15. května • 15:30

Přesně. Buď zticha :D Myslím teda tebe :D

sender21
15. května • 10:01

Nová daň z internetu...
Teď ještě zdanit e-maily...

lukr01
15. května • 9:59

Zdravím a konstatuji, že tady z té vlády se mi fakt zvedá žaludek! Vidím do protějšího baráku, kde mají televizi. To bych taky zpoplatnil-:) Jsou to šmejdi a to nemyslím pracovníky televize ani rozhlasu! Co k tomu dodat? Okrádat stát, jak se dá!

Markoff
15. května • 12:09

Ja by som vas skor zabasol za znasilnenie, organ predsa mate, to je trefnejsia paralela na tento nezmysel nez TV v baraku oproti.

lukr01
15. května • 18:14

No jo, máte pravdu. To mě v tom naštvání nenapadlo, ale je přesný!-:)))

Pepeecek
17. května • 11:38

Pokud máte "přístroj", můžete požádat o příspěvek na dítě, i když žádné nemáte.

Určitě si přečtěte

Články odjinud