Burdík
28. června 2011 • 8:01

Reklamace nakonec uznána. Pomohlo upřesněné vyjádření Českých radiokomunikací

danton
11. listopadu 2014 • 12:16

No a jaké bylo nakonec to upřesněné vyjádření radiokomunikací? Ani po víc jak třech letech jsem se tu o něm nedočetl... ;-)

Burdík
24. června 2011 • 9:12

Dne 27.5.2011 jsem reklamoval LCD TV SHARP se závadou, že televize automaticky nepřepíná formát obrazu dle originálního. Trvale zůstává širokoúhlý obraz.
Prodejce GLOBUS OSTRAVA závadu nechce uznat, a to na základě vyjádření servisu NOVOTNY elektronik, že funkce automatické přepínání formátu není funkční v České republice, je to dáno místními podmínkami příjmu.
Neopravený televizor jsem nepřevzal, protože v mém bytě s příjmem přes STA (digitální) na jiném televizoru (LG) funkce bez problémů přepíná, zřejmě s využitím signálu WSS (Wide Screen Signalling).
Domnívám se, že stanovisko prodejce není správné a funkce automatického přepínání v ČR má fungovat (pokud ji televize podporuje). Toto vyplývá také s řady informací např. na internetu AVmania nebo Vše o ČT apod. Tento týden mi navíc telefonovali, že po konzultaci s Českými radiokomunikacemi trvají na svém stanovisku.

Jozef 2
5. září 2009 • 23:28

Mám Panasonika, ten má kromě 4:3 a 16:9 celou hromadu přepínání režimu obrazu, ale přesto titulky které jsou v dolní části obrazu nevidím celé, jako kdyby byla obrazovka krátká a mohu přepínat obraz jak jen chci. Přijímam obraz ze satelitu. Je chyba v telce anebo v satelitu?

milanko
4. března 2009 • 9:56

Vysielatelia by si mali uvedomit, ze vysielanie v 16:9 by mala byt ich povinnost. Ked pozerate na CRT program, ktory je 16:9, tak tie cierne pruhy hore a dole vasej telke vobec nevadia... Ale ked pozerate program, ktory je 4:3 na plazme a zapnete si cierne pruhy, tak to vasej plazme skodi a znizuje to jej zivotnost. Vzhladom na to, ze som velky odporca rozneho roztahovania a zoomovania, tak ja uz nepozeram programy, ktore su vysielane 4:3. U nas na slovensku sme napriklad uplne prestali pozerat TV JOJ, ked nie su schopni vysielat 16:9, tak ja nie som ochotny ich program pozerat...

mart
4. března 2009 • 13:18

Většina starších pořadů a filmů byla natočena ve formátu 4:3, to je jako mají přestat vysílat nebo začít ořezávat aby vyplnily celou obrazovku? Nevím co je to v poslední době za móda, že všechno musí být widescreen. Jediné rozumné řešení je vysílat vše tak jak to bylo natočeno, tj. pořady 4:3 ve formátu 4:3 a širokoúhlé pořady ve formátu 16:9. Tak to (naštěstí) většina tv stanic taky dělá.

gizi
4. března 2009 • 15:13

No nevím, ale např. v sobotu jsem se díval na Nově na film Dablér. Na TV 4:3 jsem měl obraz přes celou obrazovku, tedy žádné pruhy, ale film byl evidentně hodně širokoúhlý. Např. 2 lidé jedoucí v autě z čelního záběru měli v lepším případě každý jen půl hlavy v obraze.

mart
4. března 2009 • 16:22

Ano, to je zase opačný extrém, kdy jsou širokoúhlé filmy oříznuty aby vyplnily klasickou 4:3 obrazovku anebo se vysílají sice ve správném poměru stran obrazu ale zato s natvrdo do 4:3 obrazu vloženými vodorovnými černými pruhy (=neanamorfně).

lupus88
3. března 2009 • 18:07

Už jsou na světě první televizory s formátem 21:9, protože většina nových filmů i na DVD jsou v tomto formátu.A můžete diskutovat!

Josef Machek (jojaveja)
3. března 2009 • 22:45

Diskutovat není nad čím. Toho Philipse jsem viděl jen na webu. Až ho uvidím v 10-ti domácnostech a TV vysílání pojede v 21:9 aspoň na 30% vysílacího času, bude dobrý čas na zahájení diskuze. Takhle si ještě 5-10 let počkáme s našimi novými placatými TV WIDE 16:9

itomson
3. března 2009 • 23:19

Na DVD je pokud vím, vše v 16:9. Pokud je film (většina) widescreen, pak se přidávají černé pruhy na poměr stran 16:9. To je, tuším, standard.

koukol
3. března 2009 • 23:40

Co se pamatuji, tak zavádění formátu 16:9 bylo zdůvodněno potřebou zobrazovat na DVD širokoúhlé filmy v neořezané formě, tj, jako v kině. Jak vidno, lhali nám. Filmy jsou ve skutečnosti ještě širší. No nevadí, zavedeme pro LCD další formát, ať je v tom konečně pořádek..... jak vidno, naše trápení s černými pruhy, ořezem a deformacemi obrazů hned tak neskončí. Zlaté staré časy klasické televize ve formátu 4:3. I na vypouklé obrazovce byl obraz méně deformovaný, než na současných LCD-panelech.Kupodivu to nikoho netrápí, ba o víc, mnozí to považují za pokrok. Přitom nikoho nenapadne, že zatímco v kinech, kde je přebytek prostoru do stran, je logické rozšiřování obrazu, tak u televizí v obývacích pokojích pro pohodlné sledování pořadů je mnohem vhodnější vyšší a užší obraz. No nic, třeba se jednou dočkáme toho, že i losování Matesa bude superširokoúhlé.... a při sledování televize budeme hlavou otáčet jak na tenisu.

randomofamber
3. března 2009 • 13:44

citace:
Máte-li 32" televizor s poměrem stran 4:3, tak teprve 40" širokoúhlý televizor s poměrem stran 16:9 vám poskytne stejně vysoký (!) obraz, jako má váš starý televizor. Pokud tedy chcete sledovat vysílání 4:3 bez deformace a s pruhy po stranách, přejete si mít obraz stejně velký, tak jako máte nyní, musíte si koupit větší úhlopříčku.mé vyjádření: Autor si plete pojmy a dojmy. Není třeba si kupovat 40" televizor. Zvláště do malého bytu je velký (co do úhlopříčky) televizor nehodný. Můžete si sehnat televizor s menší úhlopříčkou. Důležitý je v tomto případě poměr stran 16:9. Díváte-li se tedy na televizor z blízka doporučuje se pořídit si menší úhlopříčku např. 32" s poměrem stran 16:9.....

Jaromír Puk
3. března 2009 • 16:28 • šéfredaktor AVmania.cz

Nikde neříkám - nekupujte si menší televizory. Je to vždy záležitost volby, co člověk chce. A "pojmy a dojmy...." oháníte se pojmy jako "malý byt", "zblízka". Nejdříve definujte, co ten pojem podle vás znamená (pro každého je to něco jiného). 20 m2? 10 m2? Z blízka je 1 m? nebo 2,5m? Pak napište radu. Takhle je váš názor hezký, ale o ničem. Schválně uvádím info o shodné výšce (s vykřičníkem), nikoliv o úhlopříčce. A o pozorovací vzdálenosti tam nemám ani Ň.

Josef Machek (jojaveja)
3. března 2009 • 16:29

mé vyjádření: autor má pravdu, pouze se nepřesně vyjádřil. Přejete-li si mít obraz stejně VYSOKÝ, musíte jít do větší širokoúhlé úhlopříčky.
Nesouhlasím s dogmatem malého bytu. Doma koukáme na TV ze vzdálenosti 2,5-3 m. Měli jsme CRT 55 cm 4:3, pak ji vyměnili za 72 CRT 4:3, a pak se rozšoupli na plazmu 106 cm. Pořád koukáme z 2,5-3 m a obraz nám připadá tak akorát:-D jediný problém je, když si k TV lehnu na gauč a koukám na obraz pod úhlem 90°, potom je obraz "vysoký" cca 1 metr opravdu hodně :-).
Poučka o optimální vzdálenosti od TV počítaná 4,5-tinásobkem velikosti úhlopříčky dnes opravdu neplatí.

Pouliční someliér
24. listopadu 2009 • 3:34

Jj....já jsem měl nejdřív 80cm 100Hz 16:9, a ted mám 46" díváme se na to z cca 3m a přijde mi to akurát....větší úhlopříčka už by byla asi moc, ale na to když jsem to dotáhl domů, tak se mi to zdálo, resp. ženě se to zdálo jako velké jako kráva a na tenis se dívala jak kdyby na tom kurtu seděla LOL ale dnes jí to max. vyhovuje...btw i tatík a známí co mají nějakou tu dioptrii oceňují že se na tom dají v pohodě číst titulky at už jedoucí dole v pruhu či závěrečné titulky u filmů....osobně si myslím že do panelákových obýváků je ideální úhlopříčka těch 82-106cm....ideálně zlatý střed, tj. 94cm.

V. Mlich
3. března 2009 • 11:43

Mam 46" LCD Samsung a na analogovou televizi mam furt zapnuty zoom - klidne ozelim uriznuty vrsek i spodek u 4:3 poradu. Ale jsem si to trochu stahnul na vysku a mirne posunul navrch, at se neurezavaji titlutky. Digitalni televizi prijimam pres PC s DVB-S2 (krome tech 2 demo HD kanalu uz jsou free dalsi 4, to je teprve posusnanicko obraz..) a tam mam 4:3 s pruhy.Jen nekdy si na AXN Sci-Fi (ti smejdi to vysilaji jako 4:3, ale obraz je ve stredu 16:9) dam obraz misto fullscreenu do okna a roztahnu ho tak, aby pokryl celou obrazovku. V linuxu to jde tak, ze okno presunu vpravo dole, pak jej za levy horni roh roztahnu na rozmer vetsi, nez je desktop a presunu ho (alt-shift-move) tak, aby obraz kryl desktop

mart
3. března 2009 • 12:51

Nic proti gustu, ale nikdy nepochopím, že někdo utratí 30 tisíc za televizi a pak se dívá na zdeformovaný, ořezaný nebo jinak degradovaný obraz. Navíc každé zoomování způsobí další rozostření a ztrátu detailů u již tak nepříliš kvalitního SD signálu, takže je z toho totální mazanice. Někomu ale stačí, že je to "hodně barevné a hýbe se to"...

V. Mlich
3. března 2009 • 13:41

si to zkus a pochopis... Pochopitelne clovek trpi, kdyz tak divne vysilaji, ale neni to nic proti tomu utrpeni na stare televizi. A kdyz si prepnu arte HD, tak mne ani nezajima, o cem ten porad je, jen se kocham, jako Hrusinsky

Juro
3. března 2009 • 11:14

Dokaze ma rozculit, ked chcem na LCD pozerat sirokouhly film na HBO a oni pridaju titulky pod obraz a teda po zvacseni obrazu na celu obrazovku 16:9 ich nevidno. Cize sa da pozerat, iba ked cierne pruhy su pri kazdej strane a film bezi asi na polovicnej ploche alebo bez tituliek. Super

PetrCi
3. března 2009 • 11:08

Dá mi někdo, prosím, odpověď na otázku, co je to za formát a k čemu a kde se využívá, ten 14:9? ... děkuji

Eviator
3. března 2009 • 12:33

Pokud je vysílání ve 4:3, tak je ořezáno, ale na širokoúhlém monitoru vyplní celý obraz. Pokud jsou ve 4:3 černé pruhy, tak to vychází akorát bez černých pruhů, takže při sledování člověk neztratí nic z obrazu.

mr.Q
3. března 2009 • 13:01

pokud je na obrazovce 16:9 pustene video 4:3, tak jsou po stranach cerne pruhy ( viz clanek )kdyz se video 4:3 necha zobrazit ve 14:9, tak se sice trochu orizne nahore a dole, ale jenom malo, cerne pruhy po stranach se pritom zmensi, a celkove je video ( na obrazovce ) znatelne vetsi - i kdyz za cenu ( velmi mirne ) ztraty v obraze ( nahore a dole "ubyde" pomerne malo, napr byva stale videt logo stanice )
zaroven je obraz nedeformovany roztazenimje to lepsi, nez nechat video 4:3 zobrazene v 16:9 ( nedeformovane ) - to se potom obraz orizne opravdu moc ( logo stanice videt neni, stejne tak zpravodajske titulky atd )
p.s. bavim se jenom o nedeformovanem, neroztazenem obrazu

PetrCi
3. března 2009 • 14:26

děkuji za vysvětlení

Pavel Paseka
3. března 2009 • 10:18

To nejdůležitější "odborník" nenapsal. V nastavení DVD přehrávače musíte určit jaký poměr stran má váš zobrazovač. (A když už v to menu jste, nastavte si taky jazyk.) Jinak bude váš nový displej dostávat z anamorfotického filmu stále jen obrázek 4:3 s černými pruhy nahoře a dole. Kolika lidem jsem tohle nastavoval...

PROMO
3. března 2009 • 10:33

To je pravda, taky jsem musel "řešit" u známých když si pustili DVD a televize jim zobrazovala úzký pruh obrazu a 2/3 vyplňovaly černé pruhy nahoře a dole.Protože jim nikdo neřekl že DVD je standartně nastaveno na 4:3 ! (to do teď nechápu) tak se muselo přešupačit na 16:9.Takže když si někdo koupí DVD pusťte si film a najeďte do menu a každý bod po bodu projeďte.

Jaromír Puk
3. března 2009 • 10:38 • šéfredaktor AVmania.cz

"Odborník" děkuje za upozornění. Doplněno. To je samozřejmě úplný základ... BTW: onehdy jsem v menu DVD přehrávače našel snaživě přeložený pojem letterbox - místo něj bylo napsáno "poštovní schránka".

Marty
3. března 2009 • 11:56

Letterbox - poštovní schránka :-D:-D:-D To je vidět, že to vskutku překládal "znalý čech" Někdy, když vidím nějaký návod, tak si říkám, že to překládal automat :-/

Karton
3. března 2009 • 10:00

a když jsem se ptal prodavače, řekl mi, že to nejde změnit, ale že to lidem nevadí. Já bych osobně radši měl ty svislé pruhy na okraji. Zatím mám CRT a nemám žádné problémy.

JeCh
3. března 2009 • 10:07

Tak ten prodavač je vůl. Nemůžu samozřejmě mluvit za všechny výrobce TV, ale většina TV mě několik různých módů, jak si s tím poradit. Osobně preferuju 14:9, což je lehký zoom a ořez, s poměrně malými černými pruhy po stranách.Lidi, který mají 4:3 obraz na TV roztaženej fakt nechápu. Ještě horší mi přijde ten vychvalovaný režim "panorama" nebo "střed" (každý výrobce tomu říká jinak). U statickýho obrazu to je OK, ale jakmile začne kamera švenkovat a objektům se mění proporce, jak se pohybují od kraje ke středu a zase na kraj, na to se nedá dívat. Podobný příšerný efekt mají i titulky.

Jaromír Puk
3. března 2009 • 12:41 • šéfredaktor AVmania.cz

Až démonicky pak působí běžící text u zpravodajství. Roztažený text se nejdříve scvrkne, aby se vzápětí opět roztáhl. To mi vadí asi nejvíc.

falken
5. dubna 2009 • 10:21

právě - lidi jsou fakt naprsotý kreténi, jinak by tohle nikdo nikdy nemohl kupovat, resp. nás nějaký marketingový zmrdi pomasírovali, že to normální JE... pokud se to prostě nedá jinak a ta obrazovka není dost široká, tak je prostě smůla, a mělo by to být i za cenu nevyužití celé výšky, ale hlavně ne zdeformované, fakt je mi z toho vyloženě blbě ... (a to já tedy mluvím jen o 16:9 => 16:10 ...), nemůžu si pomoct, ale i takovéhle z prominutím pí*ovina, jako TV obrazovky vypovídá dost o tom, že jsme jako lidi neuvěřitelně zblbí a asi je na světě něco mnohem důležitějšího hodně špatně.

noumes
3. března 2009 • 9:58

Zdravím,
mám doma lcd TV od LG 37" model LG2000. Připojený je analog - možnosti formátu obrazu - 4:3, 16:9, 14:9, originální, zvětšený1, zvětšený2. Takže přepínání pouze manuálně.
Pokud pustím zprávy na Nově, které snad jsou v širokoůhlém formátu, nastavím originální formát na lcdčku - tak mi to hodí vycentrovaný obraz s černým pruhy nahoře, dole i po stranách. Očekával bych že se mi vyplní celá obrazovka - nebo to vysílají v jiným poměru? Jsem z toho jelen :)

JeCh
3. března 2009 • 10:10

Vysílají to 4:3 s pruhy nahoře a dole. Tvoje televize potom doplní pruhy po stranách. Je to naprosto logické vyústění toho, když se používá letterbox.Jak bylo v článku zmíněno, dobré TV si toto ohlídají, černé pruhy z obrazu oříznou a roztáhnou ho, aby vyplnil celou obrazovku. Pokud tam takovouhle automatiku nemáš, měla by tam být aspoň nějaká funkce zoom.

Baf
3. března 2009 • 10:12

V analogu se 16:9 vysílá jako 4:3 letterbox, tzn. širokoúhlý obraz s pruhy nahoře a dole. Pomáhá jen Zoom za cenu degradace obrazu. V DVB-T je doplněný příznak, pak se 16:9 přepíná automaticky.

Fantomas
3. března 2009 • 15:45

I v analogu je možné vyslat WSS signálí, takže TV (která to zná) nastaví formát obrazu automaticky. Dělala to svého času ORF1 a myslím, že to testovala i nova.

Franta Karbanátek
22. července 2009 • 2:27

Jj....mám starou Grundig Xentiu 16:9 100Hz a ta umí i u analogu roztahovat obraz automaticky...je pravdou že to nefunguje 100% ale to bych přisuzoval těm značkám v anal. signálu a taky v těch "umělcích" co to posílají do vysílání že dají např. během jedné reklamy část v 16:9 a část ve 4:3 a pro jistotu to proloží ještě 4:3 letterboxem....to fakt musí ti technici hulit qalitní matroš !!! :-)))

noumes
3. března 2009 • 10:25

Děkuji za osvětlení problému s tím letterboxem.
Snad to v mém případě digitál vyřeší.

Jaromír Puk
3. března 2009 • 12:47 • šéfredaktor AVmania.cz

Váš případ je ten, kdy televizor automaticky nedetekuje černé pruhy u analogového vysílání 4:3 a nedojde k automatickému zvětšení obrazu. V podstatě stačí zvětšit celý obraz ručně, měl by stačit Zoom.

ludvik
3. března 2009 • 12:50

A nemáš tam ešte jednu voľbu na formát? Plný, Full ? Ten prepína automaticky, ale tak ako je to popisované aj v článku - v strede najmenej roztiahnuátý a ku krajom sa roztiahnutie zväčšuje.

noumes
4. března 2009 • 9:42

co se týče formátu tak jsou tam jen tyto: orginální, 4:3, 16:9, 14:9, zvětšený1, zvětšený2

Danihel
5. května 2009 • 23:21

presne tak, musis mit digitalni prijem aby ti to televize rozpoznala automaticky a nezobrazovala v odpornem lettervboxu...

Martin
3. března 2009 • 9:54

Tak formát 4:3 ustupuje? A to jako kde? Dovolím si odhad, že to je stále ještě 90% funkčních televizí.

MN
3. března 2009 • 22:32

90% televizí 4:3? To před pár lety, dneska je to spíš obráceně. Alespoň když se porozhlídnu okolo sebe, tak 4:3 má akorát babička a pár známých má starou CRT na chatě, jinak má každý širokoúhlé LCD nebo plasmu, při ceně 32' LCD pod 10tis. se neni čemu divit...

Ron.Jeremy
3. března 2009 • 22:34

Už ten Rubín vyměň, zaslouží si to... :-D

Radon
3. března 2009 • 9:02

- rodiče mají LG a formáty musí přepínat ručně, to je pěkný opruz a doporučuji se takovému řešení vyhnout (i když ta plazma hraje hezky)
- já mám Samsunga, přepíná si to sám, umožňuje plynule měnit svislý výřez, 4:3 mám ořezané jen lehce a následně na výšku také lehce roztáhnuté, takže oko už tu lehkou deformaci nerozezná. Výsledek je výborný a jsem moc spokojený. Doporučuji (i když to LCD je obrazově NĚKDY trošičku horší než ta plazma)

Skylord
3. března 2009 • 9:16

Já mám plazmu LG a ta si přepíná sama.

JeCh
3. března 2009 • 10:01

Ty jsi ještě neslyšel o placených diskutérech, kteří píší podobné příspěvky? Firmy konečně pochopily, že to je mnohem účinější a levnější než TV reklama.Samozřejmě všechno co napsal kolega před Tebou je nesmysl.

Roman
3. března 2009 • 20:36

A tuto vidime plateneho imperialistickeho agenta, ktory propaguje radiove vysielanie a ociernuje vsetky televizne prijimace.

Radon
11. března 2009 • 10:02

asi jsem vás naštval, že jsem uváděl značku, tak pokud máte s LG jiné lepší zkušenosti, tak se omlouvám. Rodiče mají nějakou LG plazmu, cca 40" a s HDD a dvěma tunery, takže ne nejlevnější model, přijímají DVB-T a v celém manuálu je věnováno přepínání formátu jen pár řádků a popisují tam jen ruční volbu tlačítkem. Ten můj Samsung se tomu v manuálu věnuje mnohem obšírněji a popisuje tam i možnosti automatického přepínání. Takže z toho jsem usoudil, že to LG neumí. Budu opradu moc rád když mně někdo popíše co mám na té TV nastavit aby to fungovalo (podotýkám že menu jsem prošel opravdu důkladně), uvedu raději i e-mail. Zamýšlel jsem to hlavně jako varování pro kupující ne před značkou, ale ať si předem dobře zjistí parametry TV (já se spolehl na tvrzení prodavače). Teď mne napadá, že by to mohla být vada, no tak to potěš ...

falken
5. dubna 2009 • 10:08

vsechno je to jedna pakaz - stejne na tech znackach moc nezalezi, lcd displeje vyrabi par firem, streva tech finalnich vyrobnku take jen par - kazdej marketingovej zmrd kterej si usmysli mit nejakou znacku si to muze u cinanu objednat treba jak se mu zlibi? chapete to vubec?? a potom, to co neslo kdysi na nekterych LG tak dnes uz treba jde (rada LG-M94D to treba taky umi sama, nastaveni je hafo, bohuzel z mne naprosto neznameho duvodu zrovna zde uplne chybi moznost srovnat presny pomer 16:9, aby proste kruh byl kruh, to je fakt - na to fakt pozor, sam to asi vratim - JENZE, me nebavi ztracet cas zjistovanim jake JINE prusvihy me cekaji u Samsungu, treba ... LG ma napriklad dokonale cesky fungujici EPG a vubec ovladani je hodne fajn

Petr
4. března 2009 • 14:34

:-) ... mám lcd Lg7000 ... satelitní příjem ... a televize se přepíná do formátu sama ... s analogovým příjmem je bohužel problém, ale to je bohužel problém toho, kdo si pořídí lcd či plazmu, ale signál má analogový ... v případě, že máte satelitní digitální příjem a nepřepíná se vám automaticky formát, je problém v nastavení vaší televize, což je záležitost na 10 vteřin, přepnout si "originální obraz" ...Hezký den! :-)

vojtisek
3. března 2009 • 8:49

http://www.zive.cz/Clanky/Pruvodce-domacim-kinem-1-vybirame-vhodny-televizor/sc-3-a-111223/default.aspx

Baf
3. března 2009 • 8:16

Tohle by si měli přečíst i "experti" na Z1. Jejich 4:3 zpravodajské příspěvky s rostaženými xichty na 16:9 jsou k poblinkání. Dělá to i ČT4 když mají v pořadu 16:9 příspěvek 4:3. Na druhou stranu jsou extrémy, když (tuším opět na Z1) je ukázka z filmu 2,35:1 roztažená na výšku, takže i na širokoúhlé TV jsou xichty hubené a protáhlé. Alespoň, že TV Noha to zpracovává dobře, ale ta dělá zase prasárnu s upoutávkami 16:9 a pak dá film jen 4:3. Jinak formát 4:3 Letterbox bych zakázal zákonem, to je dobytčárna hlavně na DVD. Obal radostně hlásá Widescreen version 16:9 a na placce je 4:3 Letterbox. To bych vraždil.

gUstaFO
3. března 2009 • 8:36

tak tobě bych doporučil televizi nejlépe vypnout úplně, s tímto příspěvkem tobě není pomoci

Baf
3. března 2009 • 9:56

Proč? Že doporučuji zaměstnancům stanice Z1 přečíst tento článek, aby sami konečně pochopili rozdíl mezi různými formáty obrazu?

milanko
3. března 2009 • 10:49

Baf tu pise narozdiel od teba k veci....

hrabě olaf
3. března 2009 • 9:29

měl byste se asi malinko nechat hlídat, pane kolego. než něco provedete.... :-P

Baf
3. března 2009 • 9:50

Napsal jsem snad něco, co není pravda?

mr.Q
3. března 2009 • 12:48

napsal si to dobre, o dvdckach specialne

zdenek dostal
4. března 2009 • 10:33

napsal jsi svuj nazor, nic vic,nic min. ja bych zase zakazal format 16:(. kdo se ma na to maly divat. Televizi mam 4:3 a urcite si neminim kupovat 16:9. Parkrat jsem mel moznost koukat na metrovou 16:9 a tenhle pomer obrazu mi nic nerika

mr.Q
4. března 2009 • 13:34

"formát 4:3 Letterbox bych zakázal zákonem" neni totez jako "format 4:3 bych zakazal zakonem" ...
v tom je jen tak mimochodem sakra velkej rozdil ..........
nevim proc by se mel zakazovat jakejkoli format obrazu, at 4:3, nebo 16:9, nebo 21:9 .. anebo 16:10 ....
PRZNENI obrazu metodou 4:3 Letterbox - to je neco uplne jinyho ...
to uz se da jenom pockat na natvrdo nastaveny "Zdeformovany 4:3 do Panorama 16:9" ( se divim ze to machri v cesky kotline este neprosadili ... ) - na TV 4:3 samozrejme zobrazeny s cernejma pruhama nahore dole ...

Reakce pod tímto příspěvkem se už neodsazují.
falken
5. dubna 2009 • 9:58

dobry den, ja tu od včerejška nadávám na ty blbce od LG (nebo spis blbce co delaj cipset nebo firmware??), kteri se domnivaji ze 16:10 je totez jako 16:9 a na tv monitoru (pravda, ale presto...) LG-M2294D zobrazuji 16:9 roztazeny na celou vysku - normalne bych zvracel, jak tohle nekdo muze povazovat za normalni - na takovehle telce se proste neda zobrazit nic opravdu "kulateho" :-)), i hodiny jsou elipsa, nemluve o reklamach treba na WV :-D (ne ze bych na ne koukal, ale kdykoliv zahlidnu neco, co by mel byt presny kruh a je z toho sisatej hnus, stoupne mi adrenalin, uplne zbytecne...) - me to teda priserne, ale priserne vytaci, protoze hned okamzite poznam ze mi neco nesedi, kdyz koukam na lidi s protahlymi ksichty - byt jen "trosku" ... vazne zvazuju ze jim to hodim na hlavu do 14dnu, tohle je neco co jsem VUBEC necekal ze je bezne (a to v jednom "ratio" rezimu by to byvalo slo srovnat, kdyby se dalo nastavit vertikalni roztazeni i do minusu, coz ale nejde (to snad ale musi byt firmwarem, nechapu to bezgrifnost, ze se neco takoveho neda nastavit) - to fakt museli zase vymejslet nejaky scientologicky zmrdi, jinak to neni mozny .... mam tv v podstate pouze jako kulisu, a obcas kouknu na peknej film, kdyz se nahodou nekde vyskytne, tahle prekvapeni mi vyhovuji a nepotrebuju ani sbirat jak idiot DVDcka nebo cumet furt pres kabelovku na kazdou blbost, ale TOHLE me nasralo hodne teda...

Určitě si přečtěte

Články odjinud