8
Fotogalerie

Tenký soundbar LG GX doplní 65" designové OLED televizory GX

Letošní modelová řada LG OLED televizorů GX patří mezi tenké televizory, které se věší na stěnu stejně jako obraz. Ostatně jsou tyto OLED televizory také označovány jako "Gallery" řada. Že tenký televizor a úzký rámeček neskýtá příliš prostoru pro reproduktory je více než zjevné. Právě proto LG přidává do své nabídky soundbar LG GX.

Prémiová novinka je určena pro pověšení na stěnu pod televizor a na rozdíl od jiných soundbarů LG je také velmi tenká. Za pomoci kovového stojanu lze soundbar ale postavit i na stolek. Minimální tloušťku nahrazuje výškou, takže prostoru pro měniče, které vyzařují zvuk přímo na posluchače, má být dost. Šířka pak odpovídá přesně šířce 65" OLEDu řady GX, s kterým se má soundbar párovat.

LG-GX-Soundbar-04.jpg

LG GX nabídne 3.1 kanálový zvuk, slibuje podporu Dolby Atmos a DTS:X zvuku, tedy nových 3D formátů. Soundbar je také kompatibilní s Dolby Vision. Nesmí samozřejmě chybět ani bezdrátový subwoofer. Podobně jako další soundbary vyšších modelových řad lze volitelně dokoupit zadní bezdrátové efektové reproduktory SPK8, které přidají nejen výkon, ale především lépe podaný zadní zvukový prostor.

LG-GX-Soundbar-02.jpg

Kromě samozřejmého Bluetooth nechybí ani podpora nového eARC standardu, který zaručuje přenos nekomprimovaných HD fomrátů prostorového zvuku Dolby True HD a DTS Master Audio přímo z televizoru. Nesmí samozřejmě chybět ani podpora Hi-Res Audia 24bit/96 kHz a letošní novinky, technologie AI Sound Pro, která automaticky analyzuje a nastavuje zvuk podle obsahu, který sledujete a posloucháte. 

Oficiální cena pro ČR není známa, nicméně v EU má být 999 Euro, což bude znamenat "českou" cenu nad částkou 25 000 Kč. Jestli se vám to zdá hodně, nevěště hlavu – pokud máte 82 tisíc korun na 65" OLED řady GX, tak 25 tisíc by už pro vás neměl být takový problém. 

Zdroj: LG

Speciál: Televizory

Nový televizor vybírejte pečlivě. Kolik do něj chcete investovat, na jaké ceně začínají kvalitní modely? Jaká bude nejvhodnější úhlopříčka, rozlišení a jaký typ zobrazovacího panelu? Určitě si přečtěte návod Jak dobře koupit televizor.

Doporučujeme také redakční výběry televizorů:

Určitě si přečtěte

Články odjinud