Tenký soundbar LG GX doplní 65" designové OLED televizory GX

9. července 2020
TWEET SDÍLET

Letošní modelová řada LG OLED televizorů GX patří mezi tenké televizory, které se věší na stěnu stejně jako obraz. Ostatně jsou tyto OLED televizory také označovány jako "Gallery" řada. Že tenký televizor a úzký rámeček neskýtá příliš prostoru pro reproduktory je více než zjevné. Právě proto LG přidává do své nabídky soundbar LG GX.

Prémiová novinka je určena pro pověšení na stěnu pod televizor a na rozdíl od jiných soundbarů LG je také velmi tenká. Za pomoci kovového stojanu lze soundbar ale postavit i na stolek. Minimální tloušťku nahrazuje výškou, takže prostoru pro měniče, které vyzařují zvuk přímo na posluchače, má být dost. Šířka pak odpovídá přesně šířce 65" OLEDu řady GX, s kterým se má soundbar párovat.

Klepněte pro větší obrázek

LG GX nabídne 3.1 kanálový zvuk, slibuje podporu Dolby Atmos a DTS:X zvuku, tedy nových 3D formátů. Soundbar je také kompatibilní s Dolby Vision. Nesmí samozřejmě chybět ani bezdrátový subwoofer. Podobně jako další soundbary vyšších modelových řad lze volitelně dokoupit zadní bezdrátové efektové reproduktory SPK8, které přidají nejen výkon, ale především lépe podaný zadní zvukový prostor.

Klepněte pro větší obrázek

Kromě samozřejmého Bluetooth nechybí ani podpora nového eARC standardu, který zaručuje přenos nekomprimovaných HD fomrátů prostorového zvuku Dolby True HD a DTS Master Audio přímo z televizoru. Nesmí samozřejmě chybět ani podpora Hi-Res Audia 24bit/96 kHz a letošní novinky, technologie AI Sound Pro, která automaticky analyzuje a nastavuje zvuk podle obsahu, který sledujete a posloucháte. 

Oficiální cena pro ČR není známa, nicméně v EU má být 999 Euro, což bude znamenat "českou" cenu nad částkou 25 000 Kč. Jestli se vám to zdá hodně, nevěště hlavu – pokud máte 82 tisíc korun na 65" OLED řady GX, tak 25 tisíc by už pro vás neměl být takový problém. 

Zdroj: LG

Témata článku: Soundbar, Dolby Atmos, Dolby Vision, LG, eARC

Určitě si přečtěte

Wharfedale EVO4.2: výborné třípásmové regálové Hi-Fi reprosoustavy [test]

Wharfedale EVO4.2: výborné třípásmové regálové Hi-Fi reprosoustavy [test]

Pokud hledáte větší třípásmové regálové reprosoustavy právě takovém rozpočtu do 20 000 Kč, dá se říct, že nutně musíte skončit u EVO4.2. Wharfedale EVO4.2 představují kultivovaný ideál větší všestranné reprosoustavy za rozumné peníze.

Daniel Březina

30 ženských hereckých sex symbolů současnosti

30 ženských hereckých sex symbolů současnosti

Léa Seydoux, Lizzy Caplan, Alicia Vikander, Amber Heard, Joanna Kulig, Riley Keough, Lily James, Dakota Johnson, Bella Thorne, Alexandra Daddario a erotické scény, v nichž se objevily ve filmech a seriálech.

1 Marek Čech

25 nejlepších filmových parodií, které můžete vidět. Víme, kde je najdete online

25 nejlepších filmových parodií, které můžete vidět. Víme, kde je najdete online

Filmové parodie jsou divácky velmi vděčné a mezi filmaři oblíbené. Tvůrci v nich mohou totiž zcela beztrestně vykrádat cizí díla a v jejich nápodobě popustit uzdu své fantazii. Vybrali jsme nejlepší zahraniční i české parodie.

29 Jaromír Puk, Marek Čech