11
Fotogalerie

Tesco headphones: test vynikajících sluchátek

Že jste o nich ještě neslyšeli? Že jste se s nimi ještě nesetkali? Pojďte tuto chybu napravit! Dozvíte se spoustu šokujících informací.

Sluchátka Tesco jsou pro mnohé novinkou, zkušení sluchátkoví nadšenci již o nich ale zcela jistě slyšeli. Do redakce se jeden tento unikátní kousek dostal a já mám možnost sluchátka otestovat a vyvrátit nebo potvrdit spoustu názorů, které o nich HiFi světem kolují. Upozorňuji, že některé informace se mohou jevit jako nadsazené či dokonce lživé, musím ale ujistit o jejich pravdivosti. Dále nutno poznamenat, že získání povolení k pořízení digitálních snímků bylo těžší, než jsem očekával. Majitel společnosti (nepřeje si být jmenován, tak mu říkejme třeba Edward Cotes) se v obavě z kopírování snaží co nejméně prozrazovat použité technologie a vzhled. Nakonec se ho ale podařilo přesvědčit a dokonce poskytl i krátký rozhovor.

Přitažlivý vzhled

Sluchátka Tesco se mohou pochlubit neotřelým vzhledem, který fajnšmejkry doslova posadí na obě půlky zadní části těla. Kombinace černé barvy pokrývající pevné plastové výlisky v oblasti hlavového mostu a nosných ramének se dvěma metalickými odstíny modré na mušlích probouzejí v člověku pocit exkluzivity. Ten je navíc umocněn výrazným stříbrným prvkem v podobě písmena V, jež zdobí obě vnější strany mušlí. Symbol není zvolen náhodně, je počátečním písmenem anglického slova „virility“ (volně přeloženo jako mužnost nebo mužná síla). Náušníky jsou vyrobené stejně jako polstrování hlavového mostu z příjemně měkké koženky. Mé ucho obemknou velice natěsno, konstrukce by se dala označit jako semicircumaurální možná semisupraaurální.

DSC08951.jpg DSC08954.jpg

Hlavový most je spojen s mušlemi raménky. Mohou vykonávat pohyb v obou osách, a nalézt správnou polohu na hlavě tak není nejmenší problém. Velice pozitivně hodnotím regulaci mostu, tu je možno provést v neuvěřitelných 11 krocích. Jednou malou výtku jsem přeci jen nalezl. Na posuvníku je vyznačeno celkem 12 čísel, první krok posunu však značí číslice 2, což by mohlo posluchače nešťastně mást. Na mušlích naleznete písmena R a L, která značí pravou a levou stranu.

Za zmínku stojí také kvalitní kabel z 99,99999% OFC (bezkyslíkatá měď) zakončený pozlaceným (opravdové zlato) 3,5mm jack konektorem. Kabel má speciálně nastavenou kapacitu, to v praxi znamená, že se kromě požadovaných zvukových informací ty nežádoucí na zvuku neprojeví. Pro lepší představu uvedu příklad: rozhodli jste se jet vlakem a jako na potvoru je pouze jediné místo v kupé volné. Vy ho samozřejmě zasednete, a zaplníte tak kapacitu míst na sezení. Pozdě příchozí již budou nuceni stát v uličce, takže se sice povezou stejným směrem s vámi, ale nikterak neohrozí pohodlí poskytované sedačkou.

Špičková ergonomie blízká dotyku peří

Každému bude slovo pohodlí evokovat něco jiného. Vězte však, že mně se při něm ode dneška vybaví andělská lehkost sluchátek Tesco. Jejich kontakt s hlavou je pohlazením nejen na uších, ale především na duši. Svoji zásluhu na tom mají mimo jiné materiály použité na pokrytí náušníku a hlavového mostu. Pan Edward Cotes prozradil, že za nimi stojí několik desetiletí vývoje, na kterém se podílela především jedna nejmenovaná americká společnost pro letectví a vesmír v čele se speciálně zřízenou skupinou vědců. Bližší informace logicky nechtěl prozradit, přesto ale naznačil, že je materiál označovaný jako NaSA.d (u nás znám jako „nasaď“) unikátní především ve struktuře tvořené nano částicemi.

Na čem se testovalo

zdroj zvuku Multiformátový přehrávač Classé CDP-300 (cca 250 000 Kč), CD/SACD přehrávač Denon DCD-1500AE

zesilovací zařízení Vincent KHV-1, Casea Lyra

sluchátka Tesco headphones, Sennheiser HD 650, Koss portaPro

Dle slov E. Cotesa prý Tesco headphones snesou srovnání s téměř jakýmkoli modelem a to ve všech ohledech! Nejen, že mohou výborně sloužit jako domácí sluchátka, stejný komfort při zachování nejvyšší zvukové kvality zachovávají i na cestách. Slova jsou hezká, ale nic nevydá za vlastní zkušenost. Do testu jsem tedy zajistil Koss portaPro, legendární přenosná sluchátka a Sennheiser HD 650, domácí sluchátka audiofilské řady, nejvyšší dynamický model německého výrobce.

DSC08960.jpg DSC08964.jpg

Nejprve tedy k přímé konfrontaci komfortu. Díky výjimečné lehkosti a použití unikátních materiálů Tesco na mé hlavě jakoby ani nebyly, stisk mají téměř neznatelný. Zarážející je tedy fantastická schopnost vyrovnávat jakýkoli vnější faktor směřující ke ztrátě kontaktu s hlavou. Koss portaPro mají sice také komfort na vysoké úrovni, při prudkém trhnutí hlavou, ale opouští své původní místo. HD 650 naproti tomu zase hlavu nekompromisně svírají.

Zvukový orgasmus

Konstruktéři vybraní z řad předních světových profesionálů v oblasti zvuku, akustiky a fyziologie lidského ucha dosáhli po reprodukční stránce famózního výsledku. Jste-li pozornými čtenáři AVmanie, jistě znáte pozitivní i negativní důsledky uzavřené konstrukce. Týmu odborníků se podařilo skloubit dobré izolační vlastnosti uzavřených sluchátek s precizním zvukovým podáním. Nemusíte se obávat kelímkového zabarvení a už vůbec nepřesného podání spodních frekvencí slyšitelného pásma. Bohužel se mi v tomto případě nepodařilo zjistit, jakým způsobem bylo překvapujících výsledků dosaženo, informace je dle slov majitele společnosti vysoce citlivá. Ani mu to nemám za zlé, vždyť s problémy uzavřené konstrukce zápasí konkurence již několik let a zatím prakticky bez výraznějšího posunu vpřed.

A.png.png B.png.png

Co se poslouchalo

Dan Bárta - Entropicture: Živý, Městem

Sexy Dancers - Butcher´s on the road: Introduction to happiness

J.A.R. - homo fonkianz: pap muziek, dokáže basová kytara fender usmířit národy?

Čechomor - Proměny: Proměny

Bídníci - Muzikálový záznam: Samotářka

J.S.Bach (Aleš Bárta) - Organ Works: Toccata a fuga d moll

W.A.Mozart - Malá noční hudba

Michael Jackson - History: Billie Jean, Black or white

AC/DC - Highway to hell: Highway to hell

In flames - Reroute to remain: Free fall

Uvedeny jen některé skladby. Posloucháno v CD a SACD kvalitě.

Reprodukce lze řadit bez jakýchkoli obav do třídy vysoké věrnosti (Hi-Fi). Charakterově se až nápadně přibližuje konkurentovi HD 650, nejvíce patrná podobnost je ve vynikajícím výškovém pásmu s koherentním přechodem do pásma středů. V čem ale Tesco převyšují německého kolegu, jsou mohutné, přesně dávkované a doostřené basové kontury náročných pasáží. Překvapivě dobře si testovaný model umí poradit s podáním prostoru. Precizně rozkládá hudební nástroje po scéně a detailně zvěčňuje jejich těla. Hlas zpěváka popřípadě zpěvačky má vysoké rozlišení a zobrazuje i minimální chyby. Celkově lze sluchátka přirovnat k lupě či dokonce mikroskopu! Méně kladně však hodnotím náročnost na zbytek řetězce. Pokud neposkytnete vyladěnou nekompromisní sestavu, potenciál neuvěřitelným způsobem klesá a sluchátka padají na úroveň Koss portaPro.

Interview
 
Jak jste se dostal k produkci sluchátek, není to zrovna masově rozšířený obor?
 
Výroba sluchátek je v naší rodině dlouhodobou tradicí. Pradědeček stál při zrodu prvního dynamického modelu, a rozjel tak výrobu sluchátek pro vojenské účely. Dědeček řemeslo převzal. Chvíli koketoval s elektrostatickou konstrukcí, ale následně prodal tuto technologii kamsi do Japonska, jelikož viděl budoucnost právě v elektrodynamickém měniči. Můj otec ve výrobě pokračoval a založil již dnešní podobu společnosti, já ji převzal a pokračuji v rodinném zvyku
 
Sluchátka stojí v síti hypermarketů Tesco neuvěřitelných 199 Kč, proč jste nasadili tak nízkou cenu?
 
I přes spoustu vynaložených finančních prostředků a úsilí jsme se snažili model co nejvíce přiblížit lidem. Naše technologie nemají ve světě obdoby a troufám si je nazvat „headphones technology new generation.“ Spoléháme na to, že specializované sluchátkové firmy položíme nabízenou kvalitou při zachování naprosto bezkonkurenční ceny velice brzy na lopatky.
 
Docela odvážné tvrzení, proč myslíte, že zrovna s Tesco headphones uděláte tzv. díru do světa? Nebo máte nějaké další eso v rukávu?
 
Tak podívejte se, pane redaktore, nemohu prozrazovat interní informace a strategii naší společnosti. Jen naznačím, že v případě neúspěchu Tesco headphones, máme v rukávu další výrobky, které svoji dumpingovou cenou a vynikající kvalitou, zákazníky dozajista naleznou. Myslím však, že je jen otázka času, kdy se posluchači k Tesco headphones nějakým způsobem dostanou, takže nasazení dalších modelů je zatím předčasné.
 
Dle testu se sluchátka chovala jako na apríla. S vynikajícím zbytkem řetězce byla přímým konkurentem pro HD 650, ale po připojení na přenosný přehrávač hudby rázem kvalita reprodukce znatelně poklesla. To je celkem znepokojující zjištění, nemyslíte?
 
Jestli vy nejste tak trochu hluchý. Máte sice pravdu, že po připojení na vybroušený systém dosáhnete maximální kvality, naprosto ale odmítáme tvrzení o radikálním poklesu po připojení na přenosné zařízení. Konstruktéři měli za úkol vyvinout na zbytek řetězce co nejméně závislá sluchátka, to se dle mého názoru povedlo více než dobře.
 
Máte-li na srdci něco, co byste chtěl říci našim čtenářům, můžete to právě nyní udělat.
 
Rád bych všechny příznivce HiFi zvuku, kteří mají hlouběji do kapsy, poprosil o vyzkoušení Tesco headphones. Nebudu lhát, když řeknu, že na trhu horkotěžko objevíte kvalitní sluchátka za stejnou cenu. Kdo nevyzkouší, neuvěří.
 
Děkuji za rozhovor a přeji úspěchy v prodeji i osobním životě.
 

DSC08956.jpg DSC08962.jpg  

Zahoďte svá sluchátka a kupte Tesco headphones!

Tesco headphones za vynikajících 199 Kč nabídnou exkluzivní vzhled a nevídané hudební vlastnosti. Není nijak nadsazené označit je za sluchátkové překvapení roku, protože málokterá sluchátka uzavřené konstrukce dokážou zahrát s takovou věrností, čistotou a samozřejmostí. Za sebe mohu prohlásit, že zahazuji svá dosavadní sluchátka a utíkám do hypermarketů nakoupit další modely Tesco headphones pro celou svoji rodinu.

Tesco headphones

Cena 199 Kč

  • Frekvenční rozsah  20 Hz - 20 kHz
  • Citlivost  102 dB
  • Impedance  32 Ohm
  • Kabel do levé mušle, 3,5 mm konektor

AVmania.cz hodnotí
zvukHvezda_1.pngHvezda_1.pngHvezda_1.pngHvezda_1.pngHvezda_1.png10/10
komfortHvezda_1.pngHvezda_1.pngHvezda_1.pngHvezda_1.pngHvezda_1.png10/10
provedeníHvezda_1.pngHvezda_1.pngHvezda_1.pngHvezda_1.pngHvezda_0,5.png9/10
designHvezda_1.pngHvezda_1.pngHvezda_1.pngHvezda_1.pngHvezda_0,5.png9/10
celkemHvezda_1_tmavsi.pngHvezda_1_tmavsi.pngHvezda_1_tmavsi.pngHvezda_1_tmavsi.pngHvezda_1_tmavsi.png10/10

Určitě si přečtěte

Články odjinud