Recenze televizoru TCL 65C935. Překrásný křižník s prostorovým burácením

25. října 2022
TWEET SDÍLET
Když jsem dopisoval článek o nižším modelu C835, vyřkl jsem myšlenku, že budu s napětím čekat na modely roku příštího, roku 2023. Proč? Abych zjistil, zda TCL byla schopna udržet mimořádnou kvalitu. Ale proč čekat tak dlouho?

Plusy

  • 10bit panel se 144Hz technologií a HDR v kategorii Premium 2000 (1080 řízených zón panelu)
  • Výborný obraz, práce s podsvícením a nastavení pohybu
  • Excelentní a prostorově laděný zvuk (ONKYO)
  • podpora HDR10, HLG, HDR10+,DOLBY VISION včetně DOLBY VISION IQ, Dolby Atmos (i DTS)
  • Prestižní design

Minusy

  • Zřejmě netouží zcela vypnout černé pruhy kolem filmu
  • Občasně viděný zákmit za jasovým skokem
  • Chybí alespoň jeden ovladač s luxusním vzhledem
9/10
Hodnocení

Co takto otestovat aktuální vlajkovou loď, totiž model TCL 65C935 a alespoň okrajově si ho s dříve odzkoušeným porovnat? Má smysl se vydat cestou maximalismu a připlácet?

Klepněte pro větší obrázek

Vlastnosti a výbava

4K HDR LCD televizor TCL 65C935 dostal do vínku 10 bitový 144Hz panel, operační systém Google TV v jedenácté verzi a zvukový systém Onkyo 2.1.2 s navíc dvěma vertikálně umístěnými reproduktory pro akceleraci zvukového formátu Dolby Atmos a speciálním basovým reproduktorem. Za pololesklým VA panelem jsou osazeny Mini-LED s přívlastkem OD5. Označení OD5 vyjadřuje sníženou vzdálenost mezi podsvícením a LCD displejem na 5 mm. Diody by měly být schopny vyzářit 2000 nitů, což televizor vrhá do třídy 4K HDR Premium 2000.

Díky Quantum Dot technologii zobrazí více než miliardu barev a odstínů. HDR efekt akceptuje formáty HDR10, HLG, HDR10+ a Dolby Vision včetně Dolby Vision IQ s optimalizací obrazu v návaznosti na součinnost se světelným senzorem. Jak uvádí na svém webu výrobce… „Dolby Vision si užijete na Netflixu, Disney+ a dalších. HDR10+ pak třebas u streamování z Amazon Prime. Dolby Vision je aktuálně považován za ten s nejvyšším potencionálem.“

Hráč studuje standard HDMI 2.1 s obnovovací frekvencí až do 4K při 120 snímcích za sekundu, respektive špičkovou do 4K při 144 snímcích za sekundu. Kompatibilita s ALLM (Auto Low Latency Mode) a VRR (proměnlivou obnovovací frekvencí) nechybí. ALLM chce stlačit dobu odezvy pod 6 ms (4K a 120 snímků/sekunda). VRR eliminuje zpoždění a trhání snímků pro plynulé a detailnější hraní.

Klepněte pro větší obrázek

Nativní technologie s frekvencí 144 Hz není běžným standardem. Ke slovu se přihlásila i podpora AMD Freesync premium pro náročné hráče s plynulým hraním. Přímo výrobce dodává navíc ještě TCL Game bar, abyste při hraní nemuseli vyskočit ze hry a dokázali si zobrazit všechny herní možnosti.

Klasického televizního konzumenta vítá plná tunerová výbava (DVB-T2/DVB-C/DVB-S2). Moderní lidstvo zase uslyší na chytrou domácnost (TCL Home, Google Home, Matter) s Google asistentem. Nepřátelé kabelů nasadí WiFi v kategoriích ax/ac/n 2.4/5Ghz MIMO. Kupující v balení kromě samotného televizoru s podstavcem nalezne dvojici dálkových ovladačů.

Design, základní popis a porovnání s C835

Obdivuji pokračování krásně chladivého, technického a nadčasového vzhledu, který si užívám. Vždy, když projdu kolem, napadne mě, jak pár detailů obklopujících v té chvíli vypnutý panel, udělá moc. Jako diamant a jeho výbrus, který zlatník osadí na prsten. Kombinace černého a temně šedo-titanového kovu (Brushed Titanium Black) nese silný závan luxusu. Spodní rozšířená lišta s perforací po celé šíři skrývá dopředu mířící reproduktory. V jejím středu nenuceně sedí drobný nápis TCL. Kousek pod ním prosvítá stavová/stavové LED. Neoslňuje, neprovokuje a komu i tak překáží její svit, vypne si ji.

V pokračování pro předplatitele také najdete

Podrobný průvodce funkcemi

Jaká je kvalita obrazu a zvuku

Letmé porovnání s C835

Doporučení pro nastavení C935

Vyzkoušet za 1 Kč Nebo samostatné Živě Premium

Speciál: Televizory

Nový televizor vybírejte pečlivě. Potřebujete chytré funkce, nebo stačí televizor bez nich? Jaká bude nejvhodnější úhlopříčka, rozlišení a jaký typ zobrazovacího panelu? Určitě si přečtěte návod Jak dobře koupit televizor.

Doporučujeme také redakční výběry televizorů:

Když navštívíte internetový obchod přes náš katalog zboží, Živě za to může získat provizi. Službu Zboží Živě provozujeme ve spolupráci s Heureka.cz.

Témata článku: Televizory, Testy, 4K TV, Test, Android TV, QLED, Recenze, miniLED, Google TV, LCD a LED, TCL, Dolby Vision IQ, Televize s Android TV na Heureka.cz