Tomáš Holčík doporučuje: Na co se dívám a vy byste měli taky

8. června 2021
TWEET SDÍLET
Kdybych měl sepsat, na co všechno se dívám, musel bych to vydat knižně. Následující přehled tedy obsahuje hlavně ty seriály a filmy, které bych vám na potkání doporučil a osobně posvětil jejich přidání do vašich osobních seznamů pro pozdější zhlédnutí.

Lucifer

Začneme aktualitou, druhou částí páté sezóny Lucifera. Zápletka seriálu je ze začátku zcela triviální: Ďábel už se v pekle nudil a tak se rozhodl usadit se v Los Angeles a otevřít si noční klub. Pomáhá přitom místním detektivům řešit případy. Celý seriál drží nad průměrem především charismatický Tom Ellis v titulní roli a chytře vymyšlený vesmír z pera Neila Gaimana.

První tři sezóny bydlel seriál Lucifer na stanici Fox a ustrnulo to v nudné procedurální detektivce roztahané do spousty dílů. Po zrušení se ale Lucifera ujal Netflix a aktuální čtvrtá a pátá rozdělená série je výborná. Šestá a závěrečná je už natočená, takže snad nebudeme čekat dlouho.

Klepněte pro větší obrázek

Hodnocení IMDb: 83 %

  • Žánr: Komiksové seriály
  • Hrají: Tom Ellis, Lauren German, Kevin Alejandro, D.B. Woodside, Lesley-Ann Brandt, Tom Welling, Tricia Helfer
  • Původ a premiéra: USA, 2016
  • Délka: 60 minut

Kde si film můžete pustit: Netflix (titulky)

O co tady jde?

Tipů na dobré filmy a seriály není nikdy dost a osobní doporučení často fungují nejlépe. Proto jsme se v redakci domluvili a občas někdo z nás připraví přehled, co ho osobně a zcela subjektivně v poslední době v nabídce streamingových služeb zaujalo.

Své tipy už napsali Marek Lutonský, Vláďa KluskaTomáš HolčíkLukáš Václavík, Martin MiksaPetr Urban a Markéta Mikešová.

Speciál: Netflix

Netflix je populární streamovací videoslužba. Kromě filmů, seriálů a dokumentů, které nakupuje, produkuje i svůj vlastní obsah. Nechybí ani mnoho populárních českých filmů, velká část zahraniční produkce obsahuje české titulky, některé tituly mají i český dabing.

Témata článku: Filmy a seriály, Netflix, Filmy, které musíte vidět, HBO, Amazon, Na co se díváme