Top Gun: Maverick – Tom Cruise se v novém traileru vrací do kokpitu stíhačky

Top Gun: Maverick – Tom Cruise se v novém traileru vrací do kokpitu stíhačky

Jedním z nejočekávanějších filmů tohoto roku je Top Gun: Maverick. Navazuje na slavný snímek Top Gun z roku 1986, který se stal již kultovním, a tak jsou do nového filmu vkládána velká očekávání. 

Přes třicet let ve službě. Pochvaly. Vyznamenání. Jediný, kdo za posledních 40 let sestřelil tři nepřátelská letadla. Přesto ho nikdy nepovýšili? Proč? Protože je to Maverick. Rebel, který poslouchá jen sebe sama. Hlavní roli samozřejmě zahraje opět Tom Cruise, jen tedy o 33 let starší. Režie měla původně zůstat v rukou původního tvůrce, ale Tony Scott bohužel spáchal sebevraždu, a tak se režie ujal Joseph Kosinski (s Cruisem točil už sci-fi Nevědomí).

top_gun_maverick_ver3_xlg.jpg

Z původního Top Gunu se ve filmu si zahraje i herec Val Kilmer, coby Tom „Iceman“ Kazansky, i když kvůli prodělané rakovině krku se nevědělo, zda to vůbec bude možné. Nikdo jiný z původního obsazení se v pokračování neobjeví. 

Připomeňte si původní Top Gun v dobovém traileru:

Filmaři se chlubí tím, že akční letecké scény nejsou vytvářeny s 3D rendery stíhaček, ale vše je natáčeno s reálnými stroji. Sám Tom Cruise se prý kvůli tomuto filmu naučil stíhací letoun pilotovat. V původním filmu Maverick řídil motorku Kavasaki GPZ900, tentokrát bude prohánět Kawasaki H2R, který v okamžiku natáčení filmu byl považován za nejrychlejší motorku světa (pro běžný provoz). 

Premiéra filmu Top Gun: Maverick je 26. května 2022.

Určitě si přečtěte

Články odjinud