Jarda.abc
12. ledna 2012 • 9:56

Jak se upravuje obraz v závisloti na poloze až 9ti diváků?To se jako 9ti divákům ukazuje šipkama, kam si mají stoupnout? To abychom vyhodili z obyváku křesla a dali tam židličky kvůli přesunování?

Jaromír Puk
12. ledna 2012 • 10:12 • šéfredaktor AVmania.cz

Za prvé je tam kamera, která polohu obrazu upraví dle polohy očí, alespoň u NTB Toshiba s lentikulární 3D technologií jsme to tak bylo, přičemž značky na obrazovce jsou pomocné, na výstavách dalším divákům říkají, kdy uvidí obraz 100%. Na IFA kamera nebyla zapnuta, jen podle značky jste přesně vědel, kdy to má být OK. Ta změna místa není v řádu 10 cm či metrů, ale spíš cm či mm. Není to dokonalé, funguje to ale moc hezky.

Petr
13. ledna 2012 • 12:48

Přemejšlim o 3D tv ale ale raději to ještě vydržim a počkam si na tuhle technologii.. Kdy myslíte že bude u nás v prodeji za přijatelný peníz, 2014?

Jaromír Puk
18. ledna 2012 • 10:05 • šéfredaktor AVmania.cz

Pravdu? Dokud to nebude masovka, tak to levné nebude, ty dva roky bych viděl jako minimum, než to bude sériovka. Ani v Japonsku prodeje těchto TV nejsou nijak závratné, podle mne se tyto 3D technologie ujmou až tehdy, když se stanou součístí standardní výbavy. A to se nestane, protože výrobní proces je zde složitější, přibude další lentukulární vrstva. U stávající 3D technologie stačí použít brýle a změnit zobrazování, do samotného výrobního procesu se nemusí příliš zasahovat, tím pádem ho zdražovat. Ano, optimalizace je potřeba, i ta je levnější, než přímo vyrábět 3D obrazovky.

Určitě si přečtěte

Články odjinud