Filmová verze hry Dungeons & Dragons slibuje fantasy jízdu se spoustou hlášek. I druhý trailer vypadá skvěle

Filmová verze hry Dungeons & Dragons slibuje fantasy jízdu se spoustou hlášek. I druhý trailer vypadá skvěle

Fantasy hra Dungeons & Dragons dostane svoji filmovou verzi. O čem má film být? Zkrátka a dobře – skupina zlodějů artefaktů chce zachránit svět před problémy, které sama nejdříve sama způsobila. Členové zlodějské bandy zřejmě omylem ukradnou a předají starodávný artefakt čaroději Thayovi a pomohou tak vypustit na svět prvotní zlo, předpovězenou zkázu a zkrátka velmi zlovolnou sílu...

Už v traileru se dá objevit spousta citací ze Strážců, je ale otázkou, zda se tím snaží pouze tvůrci nalákat a v reálu přidají další kvality, či zda půjde pouze o fantasy verzi Strážců Galaxie. V hlavní roli potáhnou populární Chris Pine (Star Trek, Wonder Woman) a Michelle Rodriguez (především Rychle a zběsile), v další roli si zahrají už méně známí Justice Smith, Regé-Jean Page, Sophia Lillis, Hugh Grant.

dungeons_and_dragons_honor_among_thieves_ver3_xlg.jpg

Na filmu se začalo pracovat už v roce 2013, ale roky trvalo, než se záměr skutečně podařilo realizovat. O režii se stará zkušená dvojice John Francis Daley a Jonathan M. Goldstein, která stojí i za scénářem filmu Spider-Man: Homecoming, točili však už komedii Bláznivá dovolená (2015) a akční krimikomedii Noční hra. Za kamerou stojí zkušený Barry Peterson, který už točil úspěšné filmy Starsky & Hutch, či Zoolander.

Tvůrčí skupina má zkušenosti především s komediemi a z první upoutávky je velmi zřetelně znát, že se velmi silně inspirují velmi úspěšnou marvelovkou Strážci Galaxie. Premiéra v kinech bude 2.3.2023.

Určitě si přečtěte

Články odjinud