6
Fotogalerie

Transparentní OLED od LG zamíří do restaurací, dopravy, ale i chytrých domovů [CES]

Další novinku, kterou LG chce nabídnout, je transparentní OLED displej. Na CESu má představit nový průhledný 55" OLED displej. Je určen především pro komerční sféru, LG jeho uplatnění vidí v obchodech, restauracích, ale také například dopravě, kdy průhledné okno může zároveň nabízet užitečné informace.

44218596433971096_3.jpg

Transparentní OLED displej má být nejen průhledný, ale také dotekový, půjde ho tak například využít pro objednávky, podobně jako běžné dotekové displeje. LG zároveň ale přidává Cinematic Sound OLED (CSO), tedy zvuk vyzařovaný přímo povrchem OLED panelu, dle LG tak bude mít i využití v "chytrých domech" pro běžné použití. 

LG zároveň chce ukázat, že transparentní displej lze využít například v restauraci jako fyzickou bariéru mezi zákazníkem a personálem (kuchařem, či obsluhou). Návštěvník si na displeji může vybrat jídlo, a poté přes průhlednou plochu třeba sledovat přípravu jídla. 

ID-OLED-Signage-55EW5F-A-04-SPACIAL-HARMONY_1554850734640.jpg

55" transparentní OLED displej LG přestavilo už loni na CESu a nabízí pro komerční účely. Udávaná propustnost je 38 %, udávaný jas panelu je 400 cd/m2, s tím, že tloušťka panelu je 8 mm. Stávající panel má Full HD rozlišení a nemá zvuk vyzařovaný přímo panelem, což má právě novinka změnit. 

Zdroj: LG, LG

Určitě si přečtěte

Články odjinud