Tranya Rimor: levná zcela bezdrátová sluchátka úspěšně bojují s předsudky [test]

10. března 2020
TWEET SDÍLET
Zcela bezdrátové špunty málo známe značky automaticky budí pochybnosti. Výrobce tomu nepomáhá příliš nadšenými popisy vlastností, ale ve skutečnosti jde o pohodové, spolehlivé a dostupné špunty.

Plusy

 • Spolehlivost připojení
 • Výdrž
 • Rozumný zvuk

Minusy

 • Dotekové ovládání
 • Nemá potlačení hluku, i když to tvrdí
7/10
Hodnocení

Úspěch Apple Airpods a Airpods Pro potvrdil nejen rostoucí popularitu zcela bezdrátových (true wireless) sluchátek, ale také to, že nabídnout skvělý zvuk za dostupnou cenu nemusí být zaručený recept na úspěch. Sluchátka Applu nejsou levná ani nehrají nejlépe, ale souhrnem vlastností porážejí konkurenci.

Každá nová sluchátka méně známé značky se tak musí rozhodnout: buď budou za každou cenu levná, nebo trochu zvednou cenu, ale zase zapracují na zvuku a ovládání. Jen pár se přitom odváží přijít i s vlastní aplikací pro zlepšení komfortu při používání.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek
Střídmý nenápadný design působí nadčasově

Sluchátka Tranya Rimor se pokoušejí o přístup ze dvou stran. Díky použití kvalitních komponent hrají příjemně a při používání netrpíte, současně se tu nehraje na co nejlevnější cenu. Nemají ani vlastní aplikaci a současně se nevyhnou několika vlastnostem typicky čínských produktů.

Zvuk v pohodě bez průšvihů

Sluchátka se chlubí centimetrovým měničem pro sytý basový zvuk, nemusíte se ale strachovat, že by zvuk byl nějak zahuhlaný. Zvuk popravdě není kdovíjak přebasovaný a basy budete vnímat především u osamocené basové linky. Jak se ke zvuku přidají i další nástroje, basový projev mírně ustoupí do pozadí a nepřitahuje pozornost. Určitě najdete lépe hrající sluchátka, ale především tu nejde o zvukový průšvih, před kterým bychom museli varovat. Pro příjemný poslech budou zcela adekvátní.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek
Kompletní obsah balení obsahuje i nálepky, hlavně je ale nabíjecí pouzdro rozumně velké

U zcela bezdrátových sluchátek neprověřené značky vás bude mnohem více zajímat stabilita bezdrátového připojení a vzájemná synchronizace sluchátek. Tady, nejen díky podpoře Bluetooth 5.0, vše fungovalo bez výhrad. Sluchátka hrála spolehlivě i na vzdálenost několika metrů od mobilu a poradila si i se stěnou v cestě signálu. Při nošení mobilu na těle zvuk nevypadával a sluchátka jela v páru spolehlivě.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek
Diody ukážou úroveň nabití, USB-C využijete pro rychlejší dobíjení

Tato sluchátka nedetekují zasunutí do ucha. Hudba se nepauzne, když vyndáte jedno sluchátko, stejně tak sluchátka fungují pro připojení k telefonu samostatně, nikoli jako hlavní a pomocné. Díky tomu můžete jedno ze sluchátek vyjmout z ucha, dát jej nabíjet do krabičky a poslouchat dále na zbývající sluchátko. Při vložení jen jednoho sluchátka do nabíjecího obalu se automaticky přepíná původní stereo zvuk na mono.

Ovládání bude chtít cvik a trpělivost

Na vnější straně sluchátek Tranya Rimor leží dotykové plošky. Ne fyzická tlačítka, ale dotykové plošky. Ovládání pak spočívá v různých klepnutích na levé či pravé sluchátko. Citlivost snímání a přesnost časových intervalů mezi jednotlivými stisknutími popravdě moc pohodlí nepomáhá. Ano, můžete tak ovládat hlasitost, skákat mezi skladbami nebo i vyvolat hlasového asistenta, popravdě ale nakonec budete jen pauzovat hudbu jedním klepnutím.

Klepněte pro větší obrázek
Ovládání vás ze začátku trochu potrápí

Často také pauznete hudbu při vyndávání sluchátka z ucha, protože se zrovna dotknete snímací plošky, ne protože by tam byla nějaká detekce zasunutí do ucha.

Zbytek bez problémů

Právě citlivost dotykových plošek a tak ovládání je asi nejslabším prvkem na těchto sluchátkách. Jinak jde o velmi příjemný kousek hardwaru bez citelných kompromisů. Nabíjecí pouzdro s USB-C konektorem dokáže nabíjet sluchátka opakovaně pro celkem 25 hodin výdrže (5 hodin samotné sluchátko) a jeho velikost zásadně nepřesahuje pouzdro od Samsung Galaxy Buds, vejde se tedy také do malé kapsičky na riflích a nepůsobí nějak nepatřičně. Při běžném používání se schováváním sluchátek do obalu vás nějaká výdrž nebude trápit. Prostě občas pouzdro nabijete a díky diodám na těle snadno zjistíte aktuální stav kapacity pouzdra.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek
Srovnání obalu s Galaxy Buds. Ten pro Tranya Rimor je o chlup větší, ale pořád se to dá zvládnout, navíc má vyšší kapacitu pro dobíjení

Výrobce se ve svých materiálech chlubí potlačením okolního hluku, nic takového tu ale nečekejte, byť jej v materiálech doprovází fotka spící osoby v letadle. Enviromental Noise Cancelation se ve skutečnosti týká potlačení ruchů pro mikrofon při volání.

Klepněte pro větší obrázek
Slibem neurazíš, ale udávané ENC rozhodně okolní hluk při poslechu nepotlačí

Rozplýváme obavy

U neznámých sluchátek se budete bát nejen neprověřeného zvuku, tak se tu pokusím zaměřit na hlavní zdroje obav:

Zvuk: nečekejte audiofilský průzračný zvuk, ale rozhodně se nemusíte bát průšvihů, které vás odradí. Zvuk je v dobrém smyslu slova normální, obyčejný, se spíše vyrovnanou charakteristikou. Z pohledu kodeků je tu navíc jen AAC, ale výraznější vliv na kvalitu poslechu nedává. Při telefonování si druhá strana na problémy nestěžovala, přičemž v hlučné místnosti či tramvaji mají problémy i ti nejlepší, takže tyto nijak nevybočují.

Pohodlí v uchu: sluchátka nemají žádnou pomocnou opěru a tak drží jen zasunutím do zvukovodu, přičemž dostanete tři velikosti špuntů. Já, ačkoli většinou volím střední velikost, jsem použil nejmenší, protože ta střední nebyla zrovna příjemná. Menší špunt ale neublížil jistotě umístění v uchu. Ani při rychlejších pohybech hlavy nebo žvýkání sluchátka nevypadávala.

Konektivita: u sluchátek mne překvapila robustnost připojení bez výpadků. Příjem signálu odpovídal běžným kvalitním velkým sluchátkům, byť tady jde o titěrné špunty.

Komfort ovládání: Nejslabší místo sluchátek. Když se rozmazlíte značkovými a mnohem dražšími sluchátky, budete chvíli trpět, než si na ovládání zvyknete. Jde to, naučíte se to, ale nadšení z vás cákat nebude.

Výdrž: udávaná výdrž pět hodin mimo pouzdro znamená rozumnou výdrž pro denní dojíždění do práce nebo delší poslech. V praxi tak dlouho poslouchat nejspíš nebudete a v krátkých přestávkách odložíte sluchátka do pouzdra, kde se rychle zase dobijí. Během několik týdnů testování se nestalo, že by sluchátka náhle umřela a nedala se poslouchat. Stačí se občas podívat na stav nabití pouzdra, na chvíli jej docucnout přes USB-C a budete v pohodě.

Cena děsí i láká současně

Když jsme sluchátka dostali na test, popravdě mne u nich docela odrazovala cena. Na webu výrobce uvidíte 80 dolarů, jakože zlevněných z původních 130 dolarů. Při započítání nutného doplatku DPH při objednání z Číny to nevypadá nějak atraktivně. Podobně naceněných i levnějších sluchátek najdete mnohem víc.

Nicméně když se podíváte na německý Amazon, usměje se na vás cena 50 euro včetně DPH s dodáním zdarma. A popravdě za 1 300 Kč ta sluchátka rozhodně fungují výborně. V této cenové kategorii bychom sami hodně váhali, zda zcela bezdrátová sluchátka budou rozumně fungovat, ale tady jsme ověřili, že Tranya Rimor hrají příjemně, signál jim drží spolehlivě, vydrží v pohodě dlouho a jedině ovládání dotykovou ploškou bude vyžadovat ze začátku trpělivost a zacvičení.

Pokud chcete vyšší komfort a lepší možnosti, samozřejmě doporučíme Samsung Galaxy Buds, Apple Airpods Pro nebo Sony WF-1000XM3. Pokud se ale zeptáte na levná, ale ještě použitelná sluchátka, Tranya Rimor můžou v pohodě sloužit.

Tranya Rimor

Cena: 50 € na Amazon.de, 80 USD u výrobce

Stránky výrobce: www.tranya.com

 • Konstrukce in ear canal, dynamická
 • Barvy černá
 • Hmotnost 4,5 g sluchátko, 44 g pouzdro
 • Rozměry 2,5 × 1,5 × 1,5 cm sluchátko, 4,5 × 6,6 × 2,9 cm pouzdro
 • Verze Bluetooth 5.0
 • Kodeky SBC, AAC
 • Akumulátor  50 mAh sluchátko, 500 mAh pouzdro
 • Výdrž Sluchátka 5 hodin + obal 20 hodin, nabíjení 2 h
 • Assistent Siri/Google
 • Výbava Vnitřní+vnější mikrofon

Témata článku: Testy, Sluchátka, Bezdrátová sluchátka, Test, True Wireless, Sluchátka na Heureka.cz

Recenze českého počítače Āsome Studio PRO MiniPC R7. Pro hraní i práci v kompaktním těle

Recenze českého počítače Āsome Studio PRO MiniPC R7. Pro hraní i práci v kompaktním těle

**Počítač zaujme kompaktními rozměry **O grafický i procesorový výkon se postará osmijádrový Ryzen 7 **Nová česká značka překvapí cenou i kvalitou

Jan Pánek
Testy
22 nejlepších erotických thrillerů. Kde je najdete online?

22 nejlepších erotických thrillerů. Kde je najdete online?

V žáru vášně, Osudová přitažlivost, Základní instinkt, Ďábelská svůdkyně, Nebezpečné hry, Dvojitý milenec. Exkurze do historie subžánru erotických thrillerů, v němž se napětí mísí se vzrušením.

Marek Čech
Filmy, které musíte vidět
Proč si předplatit Netflix? Třeba kvůli těmto seriálům. Všechny mají dabing nebo české titulky

Proč si předplatit Netflix? Třeba kvůli těmto seriálům. Všechny mají dabing nebo české titulky

Na Netflixu jsme vybrali nejlepší seriály, které mají české titulky a často i dabing. Vycházeli jsme z hodnocení na filmových webech a přidali i trochu svého vlastního vkusu. Naprostou většinu seriálu nikde jinde než na Netflixu nenajdete.

Jaromír Puk
Proč si předplatit?
Nejvíc sexy holky ve filmech: 60 nejslavnějších erotických symbolů

Nejvíc sexy holky ve filmech: 60 nejslavnějších erotických symbolů

Krásné ženy jsou pro mnohé erotické a sex symboly. Vybrali jsme ty nejslavnější z několika desetiletí filmové a seriálové tvorby. Najdete zde nejen fotografie, ale také název díla, které herečku proslavilo.

Marek Čech
Filmy a seriály
25 nejlepších filmových parodií, které můžete vidět. Víme, kde je najdete online

25 nejlepších filmových parodií, které můžete vidět. Víme, kde je najdete online

Filmové parodie jsou divácky velmi vděčné a mezi filmaři oblíbené. Tvůrci v nich mohou totiž zcela beztrestně vykrádat cizí díla a v jejich nápodobě popustit uzdu své fantazii. Vybrali jsme nejlepší zahraniční i české parodie.

Marek Čech
Filmy, které musíte vidět
Vybrali jsme 16 špičkových televizorů. Na Vánoce ty nejlepší z nejlepších

Vybrali jsme 16 špičkových televizorů. Na Vánoce ty nejlepší z nejlepších

I když ceny televizorů klesají a ani velké úhlopříčky už nejsou drahé, stále má smysl připlatit si za prémiové televizory. Vybrali jsme ty nejlepší, které vás překvapí kvalitním podáním obrazu i pokročilými funkcemi.

Jaromír Puk
Televizory
Nový hit. Tahle appka vám udělá profilovku jako od pouličního ilustrátora

Nový hit. Tahle appka vám udělá profilovku jako od pouličního ilustrátora

** Aplikace NewProfilePic se na Androidu stala hitem ** Můžete si v ní vytvořit profesionálně vypadající profilovky ** Pozor ale na agresivní cenovou politiku za Pro verzi

Martin Chroust
FotografieUmělá inteligenceMobilní aplikace
Starshield: SpaceX představila projekt vojenského satelitu

Starshield: SpaceX představila projekt vojenského satelitu

Jiří Černý
SatelitVojenstvíSpaceX
Netflix a 30 nejoblíbenějších filmů a seriálů v prosinci 2022: Enola a Wednesday, 1899 … ale i Koruna a nějaká romantika

Netflix a 30 nejoblíbenějších filmů a seriálů v prosinci 2022: Enola a Wednesday, 1899 … ale i Koruna a nějaká romantika

Tyto filmy a seriály jsou teď na českém Netflixu nejoblíbenější. Nerozlišujeme žánr, stáří ani hodnocení na filmových webech. Jde o souhrnnou oblíbenost za poslední týdny, kterou zjišťuje web FlixPatrol.

Ondřej Králík
Netflix
Nejlepší filmy na Netflixu v roce 2021. Všechny mají český dabing nebo titulky

Nejlepší filmy na Netflixu v roce 2021. Všechny mají český dabing nebo titulky

Tyto filmy byly v roce 2021 na českém Netflixu nejoblíbenější. Nerozlišujeme žánr, stáří ani hodnocení na filmových webech. Jde o oblíbenost, kterou sleduje web FlixPatrol a počítá z ní souhrnné žebříčky.

Ondřej Králík
Netflix
Nejpirátěnější filmy: Co se teď nejvíc stahuje (aktualizace prosinec 2022)

Nejpirátěnější filmy: Co se teď nejvíc stahuje (aktualizace prosinec 2022)

Vzali jsme týdenní přehledy nejstahovanějších filmů, které se objevují na torrentech, a spojili je do jednoho žebříčku. Tohle jsou aktuálně filmy, o které je na světě největší zájem, které se nejvíc pirátí.

Ondřej Králík
Filmy a seriály