Tři nové bezdrátové reproduktory Sony X-Series umožní rozjet pořádnou párty kdekoliv

4. června 2022
TWEET SDÍLET

Trojici nových bezdrátových reproduktorů řady X-Series přidala do své nabídky japonská Sony. Novinky patří do kategorie přenosných párty reproduktorů, které nabídnou hlasitý zvuk, silné basy a výdrž, přitom stále jde o menší, odolné modely které vzhledem ke kompaktním rozměrům a rozumné váze lze vzít kamkoliv.

Klepněte pro větší obrázek

Reproduktory Sony SRS-XG300, SRS-XE300 a SRS-XE200 jsou určeny pro využití doma i venku, odolnost dle IP67 říká, že se nemusíte obávat stříkající vody ani prachu, ať už jste na písečné pláži, nebo u bazénu.

U všech slibuje výrobce „vysoce kvalitní prostorový zvuk, silný akustický tlak a hluboké, úderné basy“. O to se má postarat firemní technologie reproduktorů X-Balanced a duální pasivní zářiče, kterými jsou vybaveny všechny tři nové modely. Dle Sony tak produkují průraznější basy s menším zkreslením.

Klepněte pro větší obrázek
Sony SRS-XG300

XG300 má funkci MEGA BASS, která má přinést hluboké basy jako v klubu, přitom ale integrované výškové měniče jsou zárukou nezkreslených, čistý zvuk výšek. A funkce LIVE SOUND má naopak nabídnout vytvořit atmosféru živého koncertu. XG300 umožňuje také zapnout ambientní osvětlení, které synchronizuje osvětlení reproduktorů s rytmem hudby.

Klepněte pro větší obrázek
Voděodolný reproduktor Sony SRS-XE300

Oba reproduktory XE300 a XE200 využívají Line-Shaped difuzor – inspirovaný audio systémy používanými na profesionálních koncertech, distribuuje zvuk rovnoměrně, takže má větší a širší dosah. Difuzor se stará, aby reproduktory při vertikálním umístění zaplnily rovnoměrně zvuk v celé místnosti. Kromě toho lze reproduktory umístit i horizontálně – pak lze využít stereofonní přehrávání zvuku. Pro nastavení se využívá aplikace Sony Music Center.

Klepněte pro větší obrázek
Sony SRS-XE200

Všechny tři reproduktory byly zkonstruovány tak, aby se daly snadno přenášet. Model XG300 je vybaven zatahovací rukojetí, menší model XE200 má poutko na přenášení.

Reproduktory se mohou pochlubit dlouhou výdrží baterie, takže na jedno nabití můžete svou hudbu poslouchat ještě déle. Plně nabitý reproduktor XG300 zvládá 25 hodin přehrávání, XE300 24 hodin a nejmenší XE200 16 hodin reprodukce hudby. 

Všechny tři reproduktory jsou vybaveny funkcí rychlého nabíjení, takže i když máte na nabití málo času, hudba bude hrát dál. Rychlé nabíjení zajistí až 70 minut přehrávání po 10 minutách nabíjení. Potěší také funkce Battery Care, která zabraňuje nadměrnému přetěžování baterie, což znamená, že reproduktor zůstane déle v optimálním stavu. 

Modely XE300 a XE200 nabízejí také technologii snímání okolního hluku Ambient Noise Sensing od společnosti Sony, která analyzuje okolní hluk a pomáhá šetřit baterii při používání reproduktorů venku. Pokud budete využívat vestavěné mikrtofony, tak občas oceníte i možnost okamžitého ztlumení během hovoru.


Nejoblíbenější Bluetooth reproduktory Sony

Sony SRS-XB13 Sony SRS-XB13
nabízí 69 obchodů za ceny od 889 Kč
Porovnat ceny
Sony SRS-XG300 Sony SRS-XG300
nabízí 48 obchodů za ceny od 4 495 Kč
Porovnat ceny
Sony SRS-XP500 Sony SRS-XP500
nabízí 60 obchodů za ceny od 6 678 Kč
Porovnat ceny
Sony SRS-XB23 Sony SRS-XB23
nabízí 50 obchodů za ceny od 1 777 Kč
Porovnat ceny
Sony SRS-XE200 Sony SRS-XE200
nabízí 61 obchodů za ceny od 2 184 Kč
Porovnat ceny

Reproduktory jsou vybaveny funkcí Party Connect, díky níž můžete spojit až 100 kompatibilních bezdrátových reproduktorů Sony, případně lze s funkcí Stereo Pair můžete bezdrátově propojit dva reproduktory a vytvořit stereofonní zvuk. 

Nové Bluetooth reproduktory se začnou prodávat během července, model XG300 má oficiální cenu 7399 Kč, reproduktor XE300 má stát 5099 Kč a nejmenší model Sony XE200 má mít cenu 3999 Kč. Dle Sony budou u nás dostupné dvě barvy – světle šedá a černá.

Zdroj: Sony

Když navštívíte internetový obchod přes náš katalog zboží, Živě za to může získat provizi. Službu Zboží Živě provozujeme ve spolupráci s Heureka.cz.

Témata článku: Novinky, Sony, Bluetooth reproduktor, Bluetooth, Přenosné