Triangle Borea BR03: malé francouzské regálové Hi-Fi reprosoustavy pro všechny [test]

6. června 2021
TWEET SDÍLET
Celkovým pojetím není Borea BR03 puristicky pojatým hi-fi, ale jde o „hezké“ hi-fi moderního střihu, potěší každého, kdo chce mít dokonale zábavný poslechový zážitek na první dobrou.

Plusy

  • Skvělá cena
  • Vypadají moderně a pěkně
  • Celkově nekonfliktní zvukové ladění
  • Nejsou „vybíravé“ na zesilovač

Minusy

  • Mají spíše trochu lifetyle zvukové ladění
9/10
Hodnocení

Francouzští výrobci reprosoustav Triangle se pyšní takovým hezkým heslem – „High fidelity for all“, neboli „Hifi pro všechny“. Vcelku to odpovídá firemnímu profilu, kdy se ze své základy v Soissons severovýchodně od Paříže snaží nabídnout skutečně hi-fi pro každou běžnou místnost i každý běžný rozpočet.

Klepněte pro větší obrázek

A jakkoliv má značka ve své nabídce i high-endové reprosoustavy s nenasytně vysokými cenovkami, populární je právě zejména pro své dostupné modely. K těm patří i BR03 z nejaktuálnější série Borea.

Vzhled a konstrukce

Reprosoustavy této řady jsou variací na osvědčená témata v estetickém balení, které reflektuje aktuální trendy. Borea BR03, ověnčené vícero cenami včetně lifestylové EISA, mají relativně klasickou podobu s lehkým nádechem retra. Ozvučnice z MDF profilů jsou čisté, jednoduché a nepřekvapivé, na poměry levných regálovek ale pěkně zpracované.

Klepněte pro větší obrázek

Čelo má kontrastní podobu, oddělenou od skříně mezírkou, maličko vpadlá zadní strana je pak extrémně jednoduchá – na kovovém obdélníčku se skví dvojice terminálů, opět na poměry dané třídy lepších, než by člověk čekal.

Po sejmutí moderně působící tkané mřížky je vidět, že detailům a estetice bylo věnováno poměrně dost času. Jsou tu dva reproduktory, oba se zakrytými koši a šrouby, navíc obroubené zajímavě provedenými linkami.

Klepněte pro větší obrázek

Tweeter je zapuštěný ve zvukovodu, svisle přes něj vedou dva nevelké prvky. Středobas je nepotřebuje a nemá ani zvukovod, zato má poměrně velkou vlnku závěsu a výraznější špičatý fázový nástavec v prostředku. Dole vespod pod reproduktory jsou u každé strany otvory bassreflexů.

Vysokotónová kopulka je z běžné tkané měkké látky, má neméně běžný průměr 2,5 cm. Středobas s papírovou membránou byl původně vyvinut pro vyšší modelovou řadu Esprit Ez. Více detailů Triangle nevykazuje, ale lze usuzovat na klasické magnetické systémy a standardní osvědčená řešení.

Klepněte pro větší obrázek
 

Borea BR03 jsou poměrně velké – mají výšku 38 cm, šířku 20,5 cm a hloubku 31,4 cm. Váží přitom ale jenom 6 kg, takže je unesou i poličky designového nábytku.

Klepněte pro větší obrázek

Dvoupásmové BR03 mají psaný frekvenční rozsah 46 – 22 000 Hz (+/- 3 dB), jmenovitou impedanci 8 ohm (s propadem na 4,2 ohm) a charakteristickou citlivost 90 dB / W / m. Přechodová frekvence dvoupásmového řešení je posazena na 3 600 Hz.

Témata článku: Hi-Fi, Testy, Reproduktory, Test, Recenze, Hi-Fi systémy na Heureka.cz