True Wireless sluchátka AKG N400 přidávají aktivní potlačení hluku

2. dubna 2020
TWEET SDÍLET

Samsung na svém jihokorejském webu ukázal svoji novinku, sluchátka AKG N400. Nedávno Samsung začal prodávat svůj vylepšený True Wireless model Galaxy Buds+, nicméně potřeboval také konkurenci proti AirPods Pro, tj. sluchátkům s aktivním potlačením hluku (ANC), se nimiž Apple slaví velké prodejní úspěchy.

A právě True Wireless sluchátka AKG N400 by měly být tím správným rivalem. Kromě aktivního potlačení hluku potěší také sportovněji založené jedince, neboť má certifikaci IPX7. Při zachovaných malých rozměrech a pohodlní, kterým Samsung jednoznačně boduje, nepřekvapí, že výdrž baterie s ANC bude 5 hodin, a bez ANC 6 hodin. Což s 11 hodinami výdrže TW špuntů Galaxy Buds+ se bohužel nedá srovnat. Zájemce si tedy bude muset vybrat – buďto velkou výdrž, nebo ANC. Potěší však bezdrátové nabíjení a možnost za 10 minut nabít na 1 hodinu poslechu. 

Klepněte pro větší obrázek

Podobně jako Buds+ také AKG N400 podporují hlasové asistenty Bixbby, Siri a Google Assistant, ovládání je dotekové, a tak lze nastavit i hlasitost, či ovládat přehrávání hudby. Aplikace AKG také umožní upravit zvuk pomocí ekvalizérů podle vlastního vkusu.  

Na výběr budou tři barvy – modrá, černá a bílá, cena v Jižní Korei vychází na 5 500 Kč, což by mohlo odpovídat i cenové relaci zde v ČR. "Parazitovat" na levnějších Buds+ nové AKG N400 nebudou, neboť drtivá většina výrobců má v nabídce dva modely - s aktivním potlačením hluku a bez. Dostupnost na našem trhu není známá, odhadem by to mohlo být koncem léta.  

Témata článku: Sluchátka, Novinky, True Wireless, Samsung

Určitě si přečtěte

15 nejlepších válečných filmů, kterým můžete věřit. Víme, kde je najdete online

15 nejlepších válečných filmů, kterým můžete věřit. Víme, kde je najdete online

Vybrali jsme 15 jedinečných filmů, které se věnují válkám ve 20. století. Vybrané snímky mají společné to, že válku neoslavují nebo nevzývají. Naopak kriticky a bolestně obnažují její zrůdnost a nesmyslnost. Jsou to válečné filmy, kterým můžete věřit.

41 Marek Čech, Vojtěch Malý

Kde je moje tělo? – nejlepší animovaný film roku 2019 na Netflixu [recenze]

Kde je moje tělo? – nejlepší animovaný film roku 2019 na Netflixu [recenze]

Imaginativní poema o lásce, vyrovnání se s tíhou minulosti i nalezení sebe sama, oceněná francouzským Césarem.

1 Marek Čech

Vybrali jsme 22 nejlepších bezdrátových Bluetooth sluchátek

Vybrali jsme 22 nejlepších bezdrátových Bluetooth sluchátek

Vybrali jsme nejlepší bezdrátová sluchátka od těch nejlevnějších po nejdražší. Pro běžné použití, pro sport, pro komfortní poslech a také modely s aktivním potlačením hluku.

54 Jaromír Puk

12 nejlepších komedií roku 2019, které musíte vidět

12 nejlepších komedií roku 2019, které musíte vidět

Parazit, Tenkrát v Hollywoodu, Favoritka, Devadesátky, Rocketman, Zelená kniha, Žena na válečné stezce, Výjimeční, Deštivý den v New Yorku, Yesterday, Srážka s láskou, The Beach Bum. Třetí letošní výběr se nese v odlehčenějším duchu.

13 Marek Čech