8
Fotogalerie

True Wireless sluchátka Shure Aonic Free slibují studiový zvuk a výbornou pasivní izolaci hluku

Známý výrobce profesionální audiotechniky přidal nabídky sluchátek svůj první klasický skutečně bezdrátový model Shure Aonic Free (když pomineme In-Ear modely s výměnným kabelem, u kterých lze využít bezdrátový modul za ucho).

Zajímavé je, že sluchátka na rozdíl od drtivé většiny prémiových TWS sluchátek nemají aktivní potlačení hluku. Místo toho Shure využil své zkušenosti s profesionálními in-ear monitory, které hudebníci na koncertech používají místo klasických odposlechů. Slibuje tak pasivní izolaci s útlumem až 37 dB (pro srovnání, u aktivního potlačení bývá běžně uváděna hodnota 25 dB). 

61ezNKStTCL._AC_SL1200_.jpg

Samotná sluchátka jsou osazena dynamickým měničem, udávaný frekvenční rozsah je 21 Hz až 17 500 Hz. Zvukové podání má být neutrální a vyvážené, čisté s bohatými basy, nicméně v aplikaci ShurePlus Play je možno zvolit vlastní nastavení zvuku, přičemž lze je pak uložit přímo do sluchátek.

Pro bezdrátové připojení slouží Bluetooth 5.0, k dispozici jsou kodeky AAC, aptX a SBC. Na jedno nabití sluchátka vydrží 7 hodin, pouzdro pak přidává dalších 14 hodin, nabíjí se přes USB-C. Sluchátka samotná jsou odolná proti vodě a potu dle IPX4. Samozřejmostí jsou vestavěné mikrofony s technologií DSP beamforming s útlumem okolního hluku pro vyřizování telefonních hovorů. 

Cena sluchátek Shure Aonic Free by měla v Evropě být 199 Euro (zhruba 5 000 Kč).

Zdroj: Shure

Určitě si přečtěte

Články odjinud