malvino
12. listopadu 2021 • 16:55

Udávat útlum jen jednou cifrou v dB je poměrně ošidné. V zásadě bych řekl, že do kanclu, kde furt někdo mluví je lepší pasivní odhlučnění, tj. ineary, které se zasouvají hluboko do ušního kanálu. Naopak v letadle, kde se nemluví, ale je tam takový ten stálý nízkofrekvenční hluk bude asi lepší aktivní Noise Cancelling. Alespoň přes moje triple flanged Etymoticy bez NC (výrobce udává útlum 34-36 dB) ten hluk pronikne a po několika hodinách vadí docela dost.

Delon
12. listopadu 2021 • 11:31

Může mi někdo vysvětlit jak jako zní "studiový zvuk"? Takovejhle nesmysl jsem už dlouho nečet. A k tomu by jako měli ty sluchátka mít "studiový zvuk" když k přenosu používají jen bluetooth a k tomu mají frekvenční rozsah jen do 17,5kHz? To už si snad fakt děláte srandu >:-(.Já sice chápu, že marketing a reklama jsou neúprosný a je potřeba nahustit do lidí kdejaký blbosti a bláboly doslova vycucaný z prstu, jen aby si tu věc koupili, ale "vocať pocať " :pozor .
To už jako v dnešní době fakt nikomu není blbý hustit do lidí neznalejch problematiky takovýhle bludy a bláboly jen aby šli a koupili? >:-(

Funai
12. listopadu 2021 • 12:21

Od Shure by som NIKDY NIČ nekupoval..... Za veľa peňazí málo muziky. Ich vrcholné modely prekonávajú aj in-eary za štvrtinu ceny, a ich základný model za nejakých 100€ prekonáva aj dobre zvolený číňan za dvacku. Neskutočná drzosť od značky SHURE.

Funai
13. listopadu 2021 • 16:22

takže 9 mínusiek a nula plusiek? Od Matrixu som ani nič iné nečakal.... :tleskani

malvino
12. listopadu 2021 • 16:46

tak možná se myslí neutrální zvuk s velkým množství detailů

Delon
12. listopadu 2021 • 20:59

Jinou odpověď než "neutrální zvuk" a "spoustu detailů" jsem ani neočekával. Hezkej pokus, ale ne. Zkusí tipovačku ještě někdo? P.S. Jak zní "neutrální zvuk s velkým množstvím detailů"?

malvino
13. listopadu 2021 • 0:58

Nemá zvýrazněné žádné frekvenční pásmo a má malé zkreslení. Takhle jednoduché to je.

Delon
13. listopadu 2021 • 10:40

Aha aha, to jsou mi věci. Takže pokus č.2 taky vedle. Bude č.3? Zkusí i někdo další?No, ale tak když už jsme v tom a je to tak děsně "jednoduché," tak jak tedy zní zvuk, kterej "nemá zvýrazněné žádné frekvenční pásmo a má malé zkreslení"? Vůči čemu nemá "zvýrazněné žádné frekvenční pásmo." A co je u "studiového/neutrálního zvuku" "malé zkreslení"? Kde je ta hranice? Jak se jako pozná, že ten zvuk má dostatečně malý zkreslení na to abychom mohli prohlásit, že ta sluchátka mají "studiový zvuk," hmmm?

Reakce pod tímto příspěvkem se už neodsazují.
malvino
13. listopadu 2021 • 14:07

Jak tedy zní zvuk, kterej "nemá zvýrazněné žádné frekvenční pásmo a má malé zkreslení"? Tak jak byl nahrán ve studiu. Nebo jak jste ten dotaz vlastně myslel ...Co je malé zkreslení? A co je malé auto (nebo velké auto) a kde je ta hranice? Prostě zkreslení menší než u průměrných sluchátek pro běžné spotřebitele. Např. magnetoplanární reproduktor má ve srovnání s dynamickým reproduktorem malé zkreslení.Příště si ty otázky lépe promyslete.

Delon
13. listopadu 2021 • 17:39

"Jak tedy zní zvuk, kterej "nemá zvýrazněné žádné frekvenční pásmo a má malé zkreslení"? Tak jak byl nahrán ve studiu. Nebo jak jste ten dotaz vlastně myslel ..."
To vidím že nevíš jak jsem ten dotaz myslel, pak ovšem vyvstává logická otázka proč odpovídáš, když nechápeš na co se ptám.
Jak jsem ten dotaz tedy myslel? Tak jak jsem ho napsal - jak zní zvuk, kterej "nemá zvýrazněné žádné frekvenční pásmo a má malé zkreslení"? Říkal jsi, že je to prostý, tak jsem čekal, že se dočkám prostýho a jednoduchýho vysvětlení, ale dočkal jsem se jen dalšího plácnutí vedle., říkáš, že zvuk, kterej "nemá zvýrazněné žádné frekvenční pásmo a má malé zkreslení" je takovej, kterej nahráli ve studiu......? Cooooo? Poslouchal jsi vůbec někdy hudbu? Každá nahrávka má jinej zvuk, některá je nabasovaná jak blázen, jiná je utřískaná skoro bez basů, tak jakej tedy zvuk, kterej "nemá zvýrazněné žádné frekvenční pásmo a má malé zkreslení," s čím mám tedy srovnávat, ten zvuk kterej "nemá zvýrazněné žádné frekvenční pásmo a má malé zkreslení," když každá studiová nahrávka zní úplně jinak?Shrňmě si to - původní otázka byly jak zní "studiovej zvuk," odpověď na to byla zní "neutrálně se spoustou detailů," neboli "nemá zvýrazněné žádné frekvenční pásmo a má malé zkreslení." Další otázka byla jasná, jak tedy zní zvuk, kterej "nemá zvýrazněné žádné frekvenční pásmo a má malé zkreslení," neboli "neutrální zvuk," neboli "studiový zvuk"? Odpověď je "studiový"/"neutrální" zvuk, který "nemá zvýrazněné žádné frekvenční pásmo a má malé zkreslení," je takový jak ho nahráli ve studiu, takže jinými slovy, "studiovej zvuk" je úplně libovolnej a jakejkoli, jednou nabasovanej jak.... jednou bez basů, příště zas s přepálenými středy a potlačenýma výškama i basama. Brilantní politická odpověď, to se musí nechat :tleskani :tleskani Bravo, vážně :tleskani 8-D.A k tomuhle:
"Co je malé zkreslení? Prostě zkreslení menší než u průměrných sluchátek pro běžné spotřebitele." :tleskani A to je tedy kolik? Jaký zkreslení? Jak poznám sluchátka, který zkreslujou dost málo na to, abych je mohl nazývat "studiovými"/"neutrálními"?
A navíc...., to mi jako vážně chceš tvrdit, že tyhle BT prskavky za 5000,- nejsou průměrný sluchátka pro běžný spotřebitele, jo? :lol: Tak to potom jo.Takže pokus č.3 opět úplně mimo, ani se neblížíž, bude další výstřel vedle?A Já si to otázky právě dobře promýšlím, ale ty si evidentně nepromýšlíš odpovědi, takže napovím - dokud budeš střílet slepejma, tak terč nikdy netrefíš. Zkrátka na to zkus jít úplně z jiný strany. Snad bude takováhle nápověda stačit.

Tonda
14. listopadu 2021 • 7:08

Delone jsi tu za curaka. Takhle jednoduchy to je. Kdo chtěl tak pochopil.

Delon
14. listopadu 2021 • 11:32

A to je jistě možný, ale "myslím," že s tím žít dokážu ;-] . A máš pravdu, kdo chtěl (a mohl), tak pochopil o co mi jde a na co se ptám, je to vážně velmi, velmi jednoduchý. Kdo nepochopil, tak nepochopil, ale to už není moje chyba :-D.A jinak, tys nám mladíče tímhle sprostým vykřikem o sobě prozradil co? No, kdo chtěl taky pochopil.P:S: neber svět kolem sebe tak vážně, uleví se ti ;-]

Tonda
14. listopadu 2021 • 12:15

neberu a stejně tak si neléčím nějaký svůj komplex grafománií na internetu. Ten výraz, který tě tak vytáčí se (tu) běžně používá pro popis nějakého zvukového projevu sluchátek. Opačným budiž slovo "zábavný" nebo "přebassovaný". Domáhat se jeho přesného popisu, je podobné jako u recenze na auto se domáhat přesného popisu výrazu "rodinné auto", které se používá u všeho od i30 až po Multivan. Opět, kdo chce pochopí jako charakteristiku se tím recenzent snažil popsat a kdo ne píše absolutně zbytečné slohy.

Delon
14. listopadu 2021 • 14:48

Myslíš, že mě "ten" výraz vytáčí? Jestli ono to spíš nebude naopak, páč nevím o tom, že bych to byl Já, kdo se tu vzteká, prská a nadává ;-]. Nebude tvá zcela evidentní frustrace pramenit z toho, že ty na tu mou tak prostou a jednoduchou otázku neznáš odpověď, hmmm? :hmA že opačnými výrazy ke "studiovému zvuku," neboli "neutrálnímu zvuku," neboli zvuku, kterej "nemá zvýrazněné žádné frekvenční pásmo a má malé zkreslení," jsou slova "zábavný" nebo "přebasovaný" (mimochodem česky se slovo přebasovaný píše s jedním "s")?
Bohužel tě musím zklamat, taky ne, i tvůj pokus (už s celkovým pořadovým číslem 5) je úplně vedle.A Já se nedomáhám jeho přesného popisu, jen jsem se zeptal, jak zní ten "studiový zvuk," kterej nám slibujou v nadpisu článku. Když ho v článku zmiňujou, musí bejt přece ten zvuk bejt nějak a něčím charakterizovanej, jinak by to byl jen čirej blábol. Proč mi tedy na tak prostoo otázku nikdo nedokáže odpovědět...........? .........? Ale počkat, počkat......, to je přece ono, on je to jen PíáR blábol, blbost, nesmysl..... ahaaaaa..... a jsme doma, to je ta prostá odpověď kterou jsme hledali - nic jako "studiový zvuk" neexistuje 8-D Ergo kladivo je ten nadpis tohohle článku prostě jen prachobyčejnej PíáR blábol, blbost a nesmysl, jen další reklama, která má nalákat neznalý důvěřivce.
Neexistuje totiž tádná definice studiovýho zvuku, jednotlivý nahrávací studia si nahrávají nahrávky jak se jim zachce a mix i mastering provádějí v různých obdobích (viz Loudness War) v různých studiích na různých a tudíž i různě hrajících aparaturách v odlišných podmínkách (akustika) s různým nastavením tý techniky atd., atd. Neboli ve výsledku na aparaturách s různým/rozdílným zvukem. A hlavně a v první řadě ho dělají v každým studiu jiní zvukaři s jiným názorem na to co je "neutrální" a co je už například "přebasovaný"..........? .........? Ale ale...... helemese, na co jsme to zase narazili? Co je to tedy ten "neutrální zvuk," když každý repro, každý sluchátka, každej zesilovač atd., včetně těch na kterých nám inženýři ve studiích mixujou a masterujou ten "studiový zvuk," hrajou víc nebo míň jinak? A hlavně a v první řadě, když se na tom, co je to ten "neutrální zvuk," kterej jako "nemá zvýrazněné žádné frekvenční pásmo a má malé zkreslení," neshodli ani všichni ti zvukaři ve všech těch studiích přinejmenším za nějakých posledních cca 60 let? (natožpak aby se na tom shodli všichni ti posluchači, hifisti i "hifisti," nadšenici do hudby atd.)
No odpověď je opět tak neuvěřitelně prostá - neutrální zvuk je takovej zvuk, kterej za neutrální považuje každej jeden konkrétní posluchač. A protože to co jeden prohlásí za příkladně vyrovnaný, to druhej může prohlásit klidně třeba za brutálně přebasovaný, protože každýmu zkrátka vyhovuje něco jinýho, každej máme jiný preference, jiný nároky, jiný požadavky, jiný názory na to a ono atd., tak to kde je ta ideální neutralita zůstává už po dlouhý desetiletí nezodpověditelnou otázkou. A z podstaty věci taky nezodpovězenou a nezodpověditelnou otázkou navždy zůstane.Takže si to shrňme "studiový zvuk je blbost, nic takovýho neexistuje a nikdy neexsistovalo a "neutrální zvuk," kterej jako "nemá zvýrazněné žádné frekvenční pásmo a má malé zkreslení," není a nikdy nebude nijak definovanej ani definovatelnej, protože když použijeme prostou elementární logiku, tak nelze dojít k jinýmu závěru, než že "neutrální zvuk" je takovej zvuk, kterej za "neutrální" považuje jeden každej z nás, ať už jsme zvukaři/studiový inženýři, nebo prostí posluchači a hifisti, protože pro každýho jednoho z nás neutralita znamená něco víc nebo míň jinýho a odlišnýho A proč? Protože není a neexistuje způsob jak se shodnout na jednotným závěru.
Jak prosté. 8-DJe mi jasný, že s tímhle zase nebude spousta lidí souhlasit a budou si vymýšlet nespočet argumentů proč to tak není a bůhví co, ale pravda je zkrátka taková jaká je.
Spousta lidí si taky myslí, že je Země placatá, ale i kdyby si navymýšleli třeba sto milionů "argumentů" na podpoření svých tvrzení, tak to na faktu, že Země je kulatá (elipsoid) nic nezmění.Jajajaj. To jsem zas sepsal litanii, to to zase slíznu..... no......, snad to přežiju :nenapadne

Tonda
14. listopadu 2021 • 18:13

hele nevím, nečetl jsem to. Ale tak nějak to potvrzuje moji teorii, že jsi kokot.

Delon
14. listopadu 2021 • 19:06

"Vyspělost" a "vyzrálost" tvých odpovědí je až zarážející, jen tak dál chlapče.
Jo, pošlapaný kuří oka holt bolí (a pošramocený ego ještě víc).

malvino
14. listopadu 2021 • 10:33

To že "každá nahrávka má jinej zvuk" je v tomto kontextu zcela irelevantní, studiová sluchátka mají prostě zahrát to co se do nich pustí a nic k tomu nepřidávat. Pokud jsou naladěný tak, že např. zvýrazňují basy, tak to nejsou studiová sluchátka, tj. sluchátka se studiovým zvukem.
Pokud Vám ale náhodou šlo o příklad zvuku bez zvýrazněného frekvenčního pásma (i když se celou dobu bavíme o sluchátkách a ne o zdroji zvuku), tak takovým příkladem je bílý šum. Takže, ty otázky příště opravdu promyslet lépe. Dobře položená otázka je půlka odpovědi. A není pak ani třeba psát megatraktáty. Ty jsou obvykle symptomem chaotického myšlení. Stejně tak nadměrné používání smajlíků.

Delon
14. listopadu 2021 • 11:20

No to jsem právě chtěl aby sis uvědomil, že se tu nebavíme o zvuku nahrávek, ale o zvuku sluchátek, pro tvou informaci jsi to totiž ty kdo přišel s tím, že sluchátka se "studiovým zvukem" jsou taková co hrajou tak jak to ve studiu nahrály. Je mi jasný, že ten totální rozpor, kterej v tejhle jednoduchej větě je, vůbec nevidíš a vůbec si ho neuvědomuješ, jinak bys něco takovýho asi těžko napsal. To ty jsi napsal že "studiový"/"neutrální" zvuk, kterej "nemá zvýrazněné žádné frekvenční pásmo a má malé zkreslení" je takovej jakej ho nahráli ve studiu. Doufám že už ti došlo jakej je to nesmysl, protože pokud by tohle platilo byl by neutrální zvuk jednou takovej, podruhý onakej a potřetí makovej, tudíž vztahovat k tomu to jak sluchátka hrajou a jakej mají zvuk a jakej je tedy ten studiovej zvuk, což byla původní otázka, vůbec nelze, protože to není pevnej "bod" odkud by bylo možný vyjít, tohle nelze považovat za referenční bod, tudíž je to nesmysl, takhle prostý to je.Takže co jsme se ale dozvěděli tentokrát, už v pokusu č.4?
Že tedy sluchátka, která mají "studiový zvuk," což je prej stejný jako "neutrální zvuk," což je prej zvuk, kterej "nemá zvýrazněné žádné frekvenční pásmo a má malé zkreslení," se posuzujou podle toho jak zní "bílý šum." Takže referencí ke "studiovýmu"/"neutrálnímu" zvuku je "bílý šum" 8-D :tleskani. Slovy jedný starý známý kreslený postavičky - Bývorně :tleskani 8-D.
Je ti jasný, že bílej šum je náhodnej signál, v němž jsou rovnoměrně zastoupený všechny frekvence a jeho frekvenční spektrum je v daným frekvenčním rosahu plochý? Jinými slovy "rovná lajna." Takže to je tedy ta neutralita a studiovej zvuk, jo? :-D No Já nestačím zírat, opět - Bývorně.
Tak tedy zase ne, pokus č.4 zase úplně vedle. Jak jsem říkal, zkus na to jít úplně odjinud, z jiný strany podívej se na to z jinýho úhlu..... třeba se pak trefíš.A neboj, ty otázky jsou položený dobře a jsou velmi jednoduchý, stejně jako jsou velmi jednoduchý odpovědi na ně ;-].

Určitě si přečtěte

Články odjinud