True Wireless sluchátka Yamaha TW-E3B mají pečovat o váš sluch

8. srpna 2021
TWEET SDÍLET

Jednou z funkcí, kterou se chce japonská Yamaha vydělit ze záplavy velmi podobných True Wireless sluchátek, je „Listening Care“. Volně přeloženo jde o péči o sluch a fungovat má tak, že při nízkých hlasitostech zesiluje slabě slyšitelné frekvence, aby posluchač neměl potřebu zesilovat celkovou hlasitost sluchátek, jak se ostatně často děje. Nejde tedy o pouhou fyziologickou regulaci hlasitosti, která zvýrazní basy a výšky. 

Klepněte pro větší obrázek

Yamaha mimo jiné dodává, že Světová zdravotnická organizace (WHO) odhaduje, že v roce 2050 bude mít 2,5 miliardy lidí alespoň částečně poškozený sluch, přičemž dle odhadu jedna miliarda mladších posluchačů riskuje trvalé poškození sluchu poslechem poslechem příliš hlasité hudby. A právě funkce „Listening Care“ by tomuto problému měla předcházet.

True Wireless sluchátka Yamaha TW-E3B zjevně právě na mladší posluchače míří, což je poznat už z faktu, že sluchátka nabízí v celkem šesti barevných variantách (a jak je známo, pro mládež je často vyladěný styl velmi důležitý). 

Klepněte pro větší obrázek

Sluchátka jsou lehká (váží 5 gramů) a mají odolnost proti vodě dle IPX5. Bluetooth je ve verzi 5.0, podpora kodeků je AAC, aptX a SBC. Výdrž na jedno nabití je 6 hodin, pouzdro přidá další tři nabití, takže se dostanete  celkem na 24 hodin. Samozřejmostí je podpora hlasových asistentů. 

Oficiální cena sluchátek Yamaha TW-E3B pro EU je 139 Euro, což odpovídá částce zhruba 3 500 Kč. 

Zdroj: Yamaha, WhatHifi

Témata článku: Hi-Fi, Sluchátka, Bezdrátová sluchátka, Bluetooth, aptX, True Wireless, Yamaha, Hi-Fi systémy na Heureka.cz