Tvořte kreativní obsah efektivně pomocí moderních nástrojů s Nvidia Studio

Reklama 21. prosince 2021
TWEET SDÍLET
Ať už patříte mezi profesionální střihače videa, fotografy, designéry nebo milovníky 3D renderingu v realistické či imaginární grafice, vždy se snažíte vytvořit obsah, který vynikne.

Tvorba kvalitního obsahu nejrůznějšího druhu je ale velmi náročná, což znamená i spoustu času a s tím spojeného omezení. Platforma Nvidia Studio umožňuje zrychlení kreativního procesu s využitím nejmodernějších technologií.

Výkonná grafická karta je základ

Platforma Nvidia Studio je vyladěná kombinace hardwaru a softwaru. Pro řadu operací už přestává být procesor efektivní a dostatečně rychlý, takže je nutné pro rychlejší zpracování úloh využívat výkonnou grafickou kartu řady GeForce RTX 3000 s architekturou Ampere, která má nejmodernější akcelerační obvody jak pro video, tak i pro grafiku všeho druhu i umělou inteligenci a fyziku.

Klepněte pro větší obrázek

Nvidia nabízí jak desktopové modely, tak i grafické karty pro notebooky, které se velmi blíží výkonem velkých grafik. Na výběr je široké spektrum dle potřeby, přičemž výkon lze v řadě aplikací velmi dobře škálovat. Přehled prodávaných notebooků s podporou Studio na našem trhu naleznete na e-shopu CZC.cz.

Až 13x rychlejší renderování (notebook)

Klepněte pro větší obrázek

Chcete obraz renderovat opravdu rychle? Použijte například jednu GeForce RTX 3090 s 24 GB paměti. Chcete mít hotovo ještě čtyřikrát rychleji? Použijte čtyři grafické karty do společného výpočtu. V mnoha aplikacích výpočetní výkon skvěle škáluje s počtem použitým grafických karet. Video můžete upravovat i v rozlišení 8K a rychlost exportu je přitom několikanásobně vyšší než při použití pouze samotného procesoru. Ušetřený čas lze použít pro další dodatečné detaily nebo se můžete dříve pustit do dalšího zajímavého projektu.

Čas exportování videa (notebook)

Klepněte pro větší obrázek

Na výběr jsou přitom nejen klasické modely řady GeForce od modelu RTX 3050 až po RTX 3090, ale i zcela profesionální varianty Quadro RTX 3000, RTX 4000 nebo RTX 5000, které mají i speciální certifikace pro programy jako Autodesk 3DS Max a podobně. V řadě aplikacích mají rovněž ještě vyšší výkon než klasické modely GeForce RTX 3000.

Studio Software pro kreativní tvůrce

Pro zmíněné grafické karty nabízí Nvidia i speciální ovladače Studio, které jsou přizpůsobené právě pro různé profesionální aplikace, ale také pro vylepšení tvorby obsahy v reálném čase. Oproti herním ovladačům jsou mnohem více testované a odladěné pro profesionální použití.

Například aplikace Nvidia Broadcast zajišťuje pomocí akcelerace umělé inteligence v rámci grafického čipu chytré odstranění okolního šumu z mikrofonu, inteligentní odstranění pozadí nebo jeho rozostření. To vše se hodí nejen při videokonferencích, ale také při streamování na služby jako Twitch nebo Youtube.

Klepněte pro větší obrázek

Podpora aplikací s využitím grafických karet od Nvidie je opravdu široká. Každý tvůrce a profesionál jistě najdete přesně tu aplikaci, kterou využívá a kde může využít vyšší výkon při zpracování a také nové možnosti. Podrobné informace o tom, jak konkrétně produkty Nvidia zlepšují jednotlivé aplikace, naleznete na stránkách Nvidia Studio.

3D a rendering
Adobe Designer, Adobe Painter, Adobe Sampler, Adobe Stager, Autodesk 3DS Max, Autodesk Arnold, Autodesk Maya, Blender, Cinema 4D, Davinci Resolve, Daz Studio, Enscape, Nvidia Iray, Keyshot, Octanerender, Redshift, Rhino, Twinmotion, Substage Designer, Substage painter, Unity, Unreal Engine, V-Ray

Úprava videa
Adobe After Effects, Adobe Premiere pro, Davinci Resolve, Notch, Redcine-X Pro, Vegas Pro

Fotografie
Adobe Photoshop Lightroom, Adobe Photoshop

Grafický design
Adobe Illustrator, Adobe Photoshop, Adobe Stager

Streamování
OBS, StreamLabs, Xsplit, Xaymar

Architektonické vizualizace
Autodesk Revit, D5 Render, Enscape, Sketchup, Unreal Engine

Pokud chcete neomezeně tvořit virtuální trojrozměrná místa a celé světy, s Nvidia Omniverse je to konečně možné. Na jednom místě můžete propojovat nejrůznější aplikace, data a pracovní workflow, přičemž na projektu může v reálném čase pracovat i více lidí zároveň. Kreativní tvorba se díky tomu dostává na zcela novou úroveň a ve vašich nápadech vás už nic nebude brzdit.

Skvělé projekty z Česka

I v našich končinách vzniká spousta kreativního obsahu. Jak vybraným profesionálům pomáhá Nvidia Studio?

Jaro Atry se podílel na tvorbě klipů pro Lucii Bílou, Lucku Vondráčkovou nebo Majka Spirita. K jeho kreativní práci používá grafickou kartu Nvidia GeForce RTX 3070 Ti ve spojení s programy jako je Unreal Engine, Blender, Adobe After Effects, Adobe Premiere a DaVinci Resolve, ve kterých využívá akceleraci pomocí grafického čipu. Skok výkonu oproti starší GeForce GTX 1660 byl pro jeho workflow obrovský, obzvláště při použití ray tracingu v Unreal Enginu 5.

Jakub Pešek, který stojí za společností Lunchmeat Studio, se podílel například na unikátním projektu Dinosauria Museum Prague, ale neustále posouvá hranice designu a technologií dále.

„S každým projektem se snažíme posouvat dál, zkoušet něco nového. V rámci platformy Nvidia Studio využíváme nejvýkonnější grafické karty RTX v kombinaci s programy Adobe, Blender, Unreal Engine nebo Maya. I v malém týmu 30 lidí jsme byli schopni efektivně dokončit tento náročný projekt během jediného roku, což bylo nečekaně rychlé. Zatímco dříve řada úloh trvala dny, s produkty od Nvidie jsme mohli spoustu činností provádět doslova v reálném čase a tedy i velmi rychle vyhodnocovat a upravovat do finální podoby. Naše vize se uskutečnila v plném rozsahu a s fotorealistickou grafikou, díky čemuž nás práce na projektu i bavila. Pro budoucí projekty už si zkusíme otestovat i Nvidia Omniverse.“

Témata článku: Reklama, Prezentace klienta


Netflix: 25 nejoblíbenějších filmů a seriálů v lednu 2022

Netflix: 25 nejoblíbenějších filmů a seriálů v lednu 2022

Tyto filmy a seriály jsou teď na českém Netflixu nejoblíbenější. Nerozlišujeme žánr, stáří ani hodnocení na filmových webech. Jde o souhrnnou oblíbenost za poslední týdny, kterou zjišťuje web FlixPatrol.

Ondřej Králík
Netflix
Nejlepší filmy na Netflixu v roce 2021. Všechny mají český dabing nebo titulky

Nejlepší filmy na Netflixu v roce 2021. Všechny mají český dabing nebo titulky

Tyto filmy byly v roce 2021 na českém Netflixu nejoblíbenější. Nerozlišujeme žánr, stáří ani hodnocení na filmových webech. Jde o oblíbenost, kterou sleduje web FlixPatrol a počítá z ní souhrnné žebříčky.

Ondřej Králík
Netflix
Recenze mobilu Redmi 10. Za málo peněz hodně výdrže a stereo muziky

Recenze mobilu Redmi 10. Za málo peněz hodně výdrže a stereo muziky

** Vzhledem k ceně překvapí stereo reproduktory a dlouhá výdrž ** Úsměv vykouzlí také plnohodnotný Dual SIM, FM rádio a infraport ** I zde ale najdeme dva zbytečné snímače a občas pomalejší prostředí

Jakub Vrbacký
Recenze
Nový americký dělostřelecký systém zlomil rekord nejrychleji vystřeleným projektilem

Nový americký dělostřelecký systém zlomil rekord nejrychleji vystřeleným projektilem

** Nový dělostřelecký systém U.S. Army před časem zlomil rekord v rychlosti výstřelu ** Umožnila to speciální hnací náplň munice ** Za účelem jejího vývoje byl postavený pozoruhodný balistický simulátor (BSIM)

Stanislav Mihulka
RekordyZbraněArmáda
Lék molnupiravir není proti covidu tak účinný, jak se očekávalo. Rizika snižuje jen o 30 %

Lék molnupiravir není proti covidu tak účinný, jak se očekávalo. Rizika snižuje jen o 30 %

** Farmaceutické firmy hledají lék proti onemocnění covid-19 ** Předběžná studie naznačila, že molnupiravir snižuje rizika o 48 % ** Aktualizovaná data toto číslo snižují na pouhých 30 %

Karel Kilián
COVID-19LékyMedicína
Šedý trh s předplatným se vymyká kontrole. Spotify, Netflix nebo Disney+ můžete mít doslova za pár korun

Šedý trh s předplatným se vymyká kontrole. Spotify, Netflix nebo Disney+ můžete mít doslova za pár korun

** Sdílení účtů mezi kamarády je jen začátek ** Dnes letí nákupy předplatných v Indii nebo na Aliexpressu ** Superlevné „netflixy“ ale mohou nakonec spíš škodit

Lukáš Václavík
PředplatnéNetflixSpotify
Podcast Živě: Hraní na počítači je ráj, ale zároveň i trochu peklo

Podcast Živě: Hraní na počítači je ráj, ale zároveň i trochu peklo

Lukáš VáclavíkPetr Urban
Podcast ŽivěHryHerní konzole
Vybrali jsme 14 špičkových televizorů. Na Vánoce ty nejlepší z nejlepších

Vybrali jsme 14 špičkových televizorů. Na Vánoce ty nejlepší z nejlepších

I když ceny televizorů klesají a ani velké úhlopříčky už nejsou drahé, stále má smysl připlatit si za prémiové televizory. Vybrali jsme ty nejlepší, které vás překvapí kvalitním podáním obrazu i pokročilými funkcemi.

Jaromír Puk
Televizory
Nejpirátěnější filmy: Co se teď nejvíc stahuje (aktualizace leden 2022)

Nejpirátěnější filmy: Co se teď nejvíc stahuje (aktualizace leden 2022)

Vzali jsme týdenní přehledy nejstahovanějších filmů, které se objevují na torrentech, a spojili je do jednoho žebříčku. Tohle jsou aktuálně filmy, o které je na světě největší zájem, které se nejvíc pirátí.

Ondřej Králík
Filmy a seriály
Co s antivaxery? Psychologové radí, jak změnit náhled odpůrců očkování

Co s antivaxery? Psychologové radí, jak změnit náhled odpůrců očkování

** Lidé často jednají podle toho, co si myslí o druhých ** Odmítají očkování i proto, že jsou přesvědčeni, že stejně smýšlí většina, ale v tom se pletou ** Pokud jsou se svými omyly konfrontováni, existuje reálná šance, že své rozhodnutí korigují

Jaroslav Petr
COVID-19OčkováníPsychologie