Ulička přízraků: Bradley Cooper a Cate Blanchett v traileru na nový film režiséra Guillerma del Tora

23. ledna 2022
TWEET SDÍLET

Režisér a scénárista Guillermo del Toro je znám svými originálními, byť poněkud temnějšími filmy, za zmínku určitě například stojí Hellboy ( v něm si zahrál i Karel Roden), vynikající Faunův labyrint, dále Pacific Rim - Útok na Zemi, či Purpurový vrch. Nový film Ulička přízraků (Nightmare Alley) bude zjevně také patřit mezi jeho temnější díla. O čem má být? 

Bradley Cooper si v kriminálním dramatu zahraje mladého ambiciózního umělce s nadáním zmanipulovat lidi díky vhodně zvolených slov. Ten se spojí s psychiatričkou (Cate Blanchett), která je však mnohem nebezpečnější než on sám. Kromě zmíněně dvojice se ve film objeví i další známé tváře, např.  Toni Collette, Willem Dafoe, Rooney Mara, Richard Jenkins, či Ron Perlman.

Klepněte pro větší obrázek

Film je novým zpracováním stejnojmenné knihy od William Lindsay Gresham, která vyšla v roce 1946 a o rok později byla poprvé zfilmována. O kameru k filmu se postaral Dan Laustsen (John Wick 2 a 3, Silent Hill, Solomon Kane, Lví žena), hudbu dostal na starost Nathan Johnson (Zmizení, Looper: Nájemný zabiják, Na nože). 

Premiéru v kinech má film ještě tento měsíc, přesněji 27. ledna.

Témata článku: Filmy a seriály, Trailer