Ulička přízraků: Bradley Cooper a Cate Blanchett v traileru na nový film režiséra Guillerma del Tora

Ulička přízraků: Bradley Cooper a Cate Blanchett v traileru na nový film režiséra Guillerma del Tora

Režisér a scénárista Guillermo del Toro je znám svými originálními, byť poněkud temnějšími filmy, za zmínku určitě například stojí Hellboy ( v něm si zahrál i Karel Roden), vynikající Faunův labyrint, dále Pacific Rim - Útok na Zemi, či Purpurový vrch. Nový film Ulička přízraků (Nightmare Alley) bude zjevně také patřit mezi jeho temnější díla. O čem má být? 

Bradley Cooper si v kriminálním dramatu zahraje mladého ambiciózního umělce s nadáním zmanipulovat lidi díky vhodně zvolených slov. Ten se spojí s psychiatričkou (Cate Blanchett), která je však mnohem nebezpečnější než on sám. Kromě zmíněně dvojice se ve film objeví i další známé tváře, např.  Toni Collette, Willem Dafoe, Rooney Mara, Richard Jenkins, či Ron Perlman.

nightmare_alley_ver2_xlg.jpg

Film je novým zpracováním stejnojmenné knihy od William Lindsay Gresham, která vyšla v roce 1946 a o rok později byla poprvé zfilmována. O kameru k filmu se postaral Dan Laustsen (John Wick 2 a 3, Silent Hill, Solomon Kane, Lví žena), hudbu dostal na starost Nathan Johnson (Zmizení, Looper: Nájemný zabiják, Na nože). 

Premiéru v kinech má film ještě tento měsíc, přesněji 27. ledna.

Určitě si přečtěte

Články odjinud