Ultrasone HFI-15G: přenosná sluchátka na cesty i domů

29. května 2012
TWEET SDÍLET
Ultrasone HFI-15G: přenosná sluchátka na cesty i domů
Ultrasone patří mezi známé i neznámé značky, v jejím portfoliu najdete především velké domácí či DJské modely. Podívejte se ale na sluchátka menší konstrukce.

Brejlouny budou tlačit

Hlavový most je dostatečně velký, takže pohodlné usazení sluchátek je dílem chvilky. Laborovat budete spíše s jejich pozicí vůči uchu. Supraaurální konstrukce drží sluchátka na uších, rozměr měničů je však přeci jen o trochu větší než je tomu u většiny přenosných sluchátek.

Přítlak sluchátek není příliš velký a po nasazení se budete cítit opravdu velmi komfortně, hlavový most vůbec nevnímáte. Na jednu stranu je to plus na druhou stranu to může být mínusem, protože při razantnějším pohybu hlavou mohou sluchátka sklouznout, zvláště když nosíte delší vlasy (o ježka se zadrhnou)

Problém však nastává, pokud nosíte brýle. Poměrně velká plocha měniče působí prakticky na celý ušní boltec a stranice brýlí pak fungují jako překážka mezi uchem a hlavou. Tento fakt si ani neuvědomujete avšak po delším poslechu (zejména po sundání sluchátek z hlavy) je otlačenina na uchu pár minut poměrně citlivá.

Klepněte pro větší obrázek 

Nejedná se o chybu konstrukce, komfort nošení a poslechu je velmi vysoký, nicméně nosíte-li brýle, raději si před koupí vyzkoušejte sluchátka půlhodiny až hodinu nasazená na hlavě. Jakmile jsem vyměnil brýle za kontaktní čočky, bylo vše bez problémů.

Zvukově barevná

Otevřená konstrukce sluchátek zajišťuje perfektní zvukové podání prakticky při jakékoliv hlasitosti. Všechna pásma jsou zastoupena v dostatečné míře a nijak netahají za uši. Basy jsou pevné a hutné avšak zbytečně neduní a nepřehluší zbývající část zvukového spektra. V oblasti výšek mají sluchátka konzistentní přednes, střední pásmo nijak výrazně nevyčnívá, ale naopak příjemně doplňuje dva protipóly.

Klepněte pro větší obrázek 

Technologie S-Logic funguje tak, jak ji výrobce popisuje. Při poslechu je prostor opravdu slyšet a u dobrých nahrávek jste schopni lokalizovat základní rozmístění nástrojů. Reprodukce je přirozená bez nedostatků a rozšířenost prostoru si uvědomíte až v okamžiku, kdy si stejnou nahrávku poslechnete s jinými sluchátky.

Žánrově se jedná prakticky o univerzální sluchátka, neboť můžete s klidem poslouchat, rychlý metal, klidnější chill-outa vychutnáte si i zvukově bohaté jazzové nahrávky či klasickou hudbu. U všech žánrů uslyšíte věci, které jste možná dříve neslyšeli.

Hodnocení

Ultrasone HFI-15G jsou vhodným modelem pro toho, kdo touží po pohodlných sluchátkách, které by kombinovali velikost přenosných modelů společně se zvukovým projevem domácích sluchátek. Na hlavě či na krku se budou přenášet snadno, horší to však bude s transportem v batohu či tašce. Konstrukce neumožňuje složení a výrobce nedodává ani žádný transportní sáček. V důsledku velmi nízké hmotnosti je nošení sluchátek velmi komfortní a prakticky o nich nevíte.

ULTRASONE HFI-15G

Otevřená přenosná sluchátka
cena (orientační):

  • odstup signál/šum: 96 dB
  • frekvenční rozsah: 20 Hz až 20 kHz
  • impedance: 32 Ω
  • připojení: 3,5mm jack
  • v balení: redukce 3,5/6,3 mm jack, prodlužovací kabel 4m
  • hmotnost: 85 g

Zapůjčil: headphones.cz

AVmania hodnotí
provedení 8
zvuk 9
příslušenství 7
komfort 10

Témata článku: Testy, Hi-Fi, Sluchátka

Určitě si přečtěte

13 tipů na nejlepší televizory, které si dnes můžete koupit

13 tipů na nejlepší televizory, které si dnes můžete koupit

Kvalitnější a prémiové televizory v cenové relaci od 20 000 Kč slibují lepší obraz i zvuk, pohlednější design a především ostřejší obraz a špičkové zpracování obrazu. Vybrali jsme ty nejzajímavější.

36 Jaromír Puk

15 tipů na nejlepší levná a kvalitní sluchátka pro mobily

15 tipů na nejlepší levná a kvalitní sluchátka pro mobily

Levná přenosná sluchátka s kabelem nabízejí za málo peněz hodně muziky. Vybrali jsme nejlepší modely v ceně od 200 Kč do 1100 Kč.

11 Jaromír Puk

40 ženských erotických symbolů osmdesátých let

40 ženských erotických symbolů osmdesátých let

Kim Basinger, Kathleen Turner, Melanie Griffith, Bo Derek, Nastassja Kinski, Phoebe Cates, Rebecca De Mornay, Valérie Kaprisky, Sophie Marceau, Francesca Dellera, Isabelle Adjani a jejich smyslné scény ve filmech.

Marek Čech

Marantz Melody X: nejlepší bezdrátový Hi-Fi mikrosystém roku 2019/2020 [test]

Marantz Melody X: nejlepší bezdrátový Hi-Fi mikrosystém roku 2019/2020 [test]

Asociace EISA letos v kategorii kompaktní audiosystém titulem ocenil "nejlepší" populární mikrosystém Marantz Melody X. Možná to není zařízení pro náročného audiofila, ale při běžném poslechu vám radost z hudby určitě neodepře.

23 Daniel Březina

Ad Astra: Brad Pitt ve sci-fi o cestě k vnějšímu okraji sluneční soustavy [recenze filmu]

Ad Astra: Brad Pitt ve sci-fi o cestě k vnějšímu okraji sluneční soustavy [recenze filmu]

Inteligentní sci-fi o vzdálenostech mezi planetami i lidmi, v níž režisér James Gray umně propojuje osobní, psychologickou linii vyprávění s tou žánrovou, epickou.

2 Marek Čech