19
Fotogalerie

Děravá sluchátka Sony LinkBuds chtějí spojit světy on-line a off-line. Abyste slyšeli, co se děje

Sony přidal do své nabídky unikátní sluchátka LinkBuds. Co je na novince nejzajímavější? Jsou děravá. Tam, kde normálně je reproduktor blokující okolní ruchy, je otvor. V podstatě se tedy jedná o protiváhu sluchátek s aktivním potlačením hluku.

Tato naopak slouží k tomu, abyste okolí slyšeli co nejlépe. Ale přesto plně dokážou plnit funkci TWS sluchátek, hrají hudbu, umožňují vyřizovat hovory. Zkrátka jejich úkolem poskytnout vše co od sluchátek vyžadujete, ale přitom zachovat přirozené spojení se světem okolo.

Sluchátka LinkBuds mají velmi kompaktní a přitom pohodlný design. Hmotnost malinkých sluchátek je 4,1 gramu. Přes malé rozměry mají ale výdrže na jedno nabití 5,5 hodiny. Malé dobíjecí pouzdro přidává dalších 12 hodin, ve výsledku je tak k dispozici 17,5 hodiny poslechu. 

Voděodolnost nechybí, stupněm krytí IPX4 říká, že sluchátka bez problému snesou pot při běhu, nebo déšť. V praxi se tak dají použít nejen doma či v kanceláři, ale i ve fitku, nebo venku při běhání. Detekce nasazení samozřejmě nechybí.

220113_Sony_Shot_03_Runner_0661.jpg

O zvuk se stará speciální kruhový 12mm měnič, zvuk dále vylepšuje firemní technologie DSEE.  Užitečnou funkcí je také adaptivní úprava hlasitosti reprodukovaného zvuku podle toho, kde se posluchač nachází – hudba tak dle Sony „hladce splyne s prostředím“. 

Chytré funkce

Vzhledem k velikostí, Sony pro ovládání sluchátek využívá funkci Wide Area Tap. V praxi tak při ovládání neťukáte na malinké sluchátko, ale dvojitým nebo trojitým poklepáním před levým či pravým uchem si můžete nastavit přehrávání podle sebe (přiřazením funkce v aplikaci), samotných sluchátek LinkBuds se nemusíte dotýkat.

220113_Sony_Shot_02_Bus_0520.jpg

Potěší také firemní funkce Speak-to-Chat, která automaticky pozastaví hudbu, jakmile s někým promluvíte. Jakmile konverzace skončí, hudba se opět začne automaticky přehrávat bez nutnosti dotýkat se ovládacích prvků. Sluchátka LinkBuds jsou samozřejmě vybavena také hlasovým asistentem.  Stačí říct „OK Google“ nebo „Alexa“. K dispozici bude také funkce Quick Access pro rychlé spuštění přehrávání Spotify.

Co se připojení týče, tak je pro rychlé párování se smartphonem je zde Fast Pair, Swift Pair pak umožňuje rychlé a snadné spárování sluchátek LinkBuds s notebookem nebo tabletem se systémem Windows 11 nebo Windows 10. 

Sluchátka LinkBuds také poskytují rozšířené možnosti technologie Microsoft Soundscape. Díky otevřené konstrukci sluchátek LinkBuds lze slyšet zvukové upozornění na budovy nebo křižovatky i přirozený zvuk z okolí. Kompasové/gyro senzory uvnitř sluchátek dokážou rozpoznat směr natočení hlavy a umožňují, abyste slyšeli zvuk z daného směru, aniž byste museli držet smartphone. Sluchátka LinkBuds jsou samozřejmě také vybavena technologií 360 Reality Audio S technologií 360 Reality Audio.

Nová sluchátka Sony LinkBuds budou v šedé a bílé barevné variantě, oficiální cena je 4 799 Kč, v obchodech budou už nyní v únoru. Sluchátka už testujeme.

Zdroj: Sony

Určitě si přečtěte

Články odjinud