6
Fotogalerie

Unikátní OLED televizor TinyTV Mini má úhlopříčku jen 0,6"

TinyCircuits na Indiegogo a Kickstarteru nabízí něco pro ty, kterým stále větší úhlopříčky televizorů už lezou krkem. Společnost TinyCircuits svůj první TinyTV, miniaturní retro televizor, představila v roce 2019. Nyní přidává rovnou dvojici televizorů – TinyTV 2 a TinyTV Mini s obrazovkami o velikostech 1" a 0,6".

ipvb6crcinbjb6ecg8du.jpg

Menší TinyTV Mini je využívá miniaturní 0,64palcový panel OLED s rozlišením pouhých 64 x 64 pixelů. Nechybí ani reproduktor a tři přepínače na horní straně, které slouží pro přepínání TV. A můžet mít případně také miniaturní dálkový ovladač. Dostatek úložného místa zajišťuje 8GB mikroSD karta. Stačí tak nahrát videa a přepínat. případně přes USB-C můžete videa rovnou streamovat. TinyTV Mini má také malou baterii, jejíž kapacita má být 50 mAh (3,7 V), takže není překvapením, že výdrž dle oficiálních odhadů je zhruba jednu hodinu.

Větší TinyTV 2 už je osazena 1" IPS displejem s rozlišením 216 x 135 bodů. Pod obrazovkou jsou dva voliče pro přepínání kanálů a nastavení hlasitosti, mezi nimi je reproduktor o velikosti 16 x 9 mm. TV je osazena procesorem Raspberry Pi RP2040, má také 8 GB microSD (poskytuje místo na 10 hodin videa), nechybí USB-C, které se stará o přenos dat a nabíjení. A opět nechybí možnost přikoupit infračervený  dálkový ovladač. 

Miniaturní televizory TinyTV 2 a TinyTV Mini budou k dispozici ve dvou barvách a můžete je pořídit na Kickstarteru za 49 USD, přičemž na TV se můžete těšit v březnu 2023. S dálkový ovladačem pak stojí 75 USD. Na výběr jsou i další varianty. 

Zdroj: Kickstarter 

Speciál: Televizory

Nový televizor vybírejte pečlivě. Kolik do něj chcete investovat, na jaké ceně začínají kvalitní modely? Jaká bude nejvhodnější úhlopříčka, rozlišení a jaký typ zobrazovacího panelu? Určitě si přečtěte návod Jak dobře koupit televizor.

Doporučujeme také redakční výběry televizorů:

Určitě si přečtěte

Články odjinud