6
Fotogalerie

Univerzální D/A převodník iFi ZEN One Signature bude ideální pro upgrade Hi-Fi zesilovače či aktivních reprobeden

Velmi zajímavou novinku pro majitele kvalitní Hi-Fi sestavy určitě bude iFi ZEN One Signature. Firma ho označuje jako „univerzální převodník. V podstatě jde o čistý D/A převodník bez integrovaného sluchátkového zesilovače (nemá ovládání hlasitosti). Poslouží, jako audio centrum pro všechna dostupná digitální zařízení: od chytrých telefonů a tabletů přes počítače PC a Mac, přehrávače CD, přes streamery, až pro TV a herní konzole.

ZEN-One-Simple-Connection-Guide.jpg

Úkolem zařízení ZEN One Signature je kvalitně převést drátový i bezdrátový digitální zvukový signál z libovolného zařízení na analogový zvuk. Výstup se připojí k integrovanému zesilovači, nebo aktivním reproduktorům. 

ZEN One Signature umí zpracovat Hi-Res Audio o kvalitě 32-bit/384 kHz PCM, případně 192 kHz z S/PDIF, poradí si s DSD 2.8/3.1/5.6/6.1/11.3/12.3MHz, či s  DXD (352.8/384kHz). Nechybí dekodér formátu MQA až do 384 kHz (pro předplatitele služby Tidal „HiFi Plus“). DAC je od Burr Brown.

iFi_ZEN-One-Signature_Photos_PCBS_-1.1.jpg

Tím to ale nekončí. Díky nejnovějšímu čtyřjádrovému čipu QCC5100 od Qualcommu nabízí bezdrátové připojení Bluetooth 5.1, přičemž podporuje naprosto všechny současné formáty zvuku Bluetooth – včetně aptX Adaptive, aptX HD, aptX LL, LDAC, AAC, či HWA/LHDC.

D/A převodník iFi ZEN One Signature má rozměry 158 × 35 × 100 mm, nechybí tlačítka pro zapnutí/vypnutí a přepínání mezi vstupy USB, S/PDIF a Bluetooth, LED diody mění barvu a informují o formátu příchozího zvuku a vzorkovací frekvenci.

zo-rear.jpg

Na zadní straně se nachází asynchronní port USB, jeden optický vstup a jeden koaxiální digitální vstup/výstup. Klasický analogový stereovýstup 2x Cinch doplňuje symetrický výstup jack 4,4 mm, který umožňuje plně symetrické připojení k zesilovači.

Pokud tedy máte kvalitní Hi-Fi sestavu, která postrádá digitální vstupy, nebo chcete rozšířit možnosti svého stávajícího zařízení, univerzální D/A převodník iFi ZEN One Signature by mohl být ideální adept. Cena pro Evropu by měla být 349 Euro.

Zdroj: ifi-audio.com

Určitě si přečtěte

Články odjinud