USA: Blu-ray přehrávač – 2 800 Kč

17. listopadu 2008
TWEET SDÍLET

Předvánoční šílenství v USA začíná a tak výrobci uvádí stále levnější Blu-ray přehrávače. Například pokud v USA chcete značkový BD přehrávač, Philips zlevnil svůj Blu-ray přehrávač na tamním trhu z 349 USD za poslední tři měsíce na aktuálních 199 USD. Stačí-li vám neznačkový, aktuálně si můžete objednat Memorex za 139 USD (2 780 Kč). A nejde o žádné ořezávátko. Výstup obrazu zajišťuje HDMI v1.3 v rozlišení 1080p, 24p režim je podporován, USB 2.0 vstup a 5.1 analogový výstup je nabízen přístrojem také. Přehrávač samozřejmě splňuje BD profile 1.1 (Bonus View) a na HDMI výstupu naleznete všechny nejnovější formáty HD zvuku Dolby Digital Plus, Dolby TrueHD a DTS-HD (takže AV přijímač s HD dekodéry je potřeba).

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek

Za překvapivě razantně padajícími cenami ale možná nestojí jen předvánoční čas, ale právě ekonomická krize v USA. Několik představitelů Hollywoodských filmových studií se nechalo slyšet, že vzhledem k ekonomickým problémů mnoha amerických domácností očekávají pomalejší přechod z DVD na Blu-ray, a to i přesto, že výrobci dost zlevňují. Na druhou stranu právě přechod na Blu-ray může dle jiných právě ekonomice pomoci, neboť k přechodu většinou potřebují i nový HD televizor, kabely, náročnější pořídí i nové domácí kino. A to nemluvíme o software (neboli Blu-ray filmech), které mají vyšší cenu.

Určitě si přečtěte

25 nejlepších klasických českých komedií, které můžete vidět. Víme, kde je najdete online

25 nejlepších klasických českých komedií, které můžete vidět. Víme, kde je najdete online

Zaměřili jsme se na české nebo československé komedie, které vznikly od 30. let minulého století do současnosti. Vybrali jsme ty nejlepší, nejnavštěvovanější, nebo pro danou dobu něčím typické.

7 Marek Čech

10 tipů na levný televizor se skvělým poměrem cena/výkon

10 tipů na levný televizor se skvělým poměrem cena/výkon

Vybrali jsme nejzajímavější televizory s výborným poměrem cena/výkon. Od těch menších a velmi levných, po ty vybavenější a větší, které se však stále vyplatí.

73 Jaromír Puk

JBL 4312SE: třípásmové Hi-Fi reprobedny k oslavám firemních sedmdesátin [test]

JBL 4312SE: třípásmové Hi-Fi reprobedny k oslavám firemních sedmdesátin [test]

JBL 4312SE jsou, chce se říct, tradiční reprosoustavy – mají v sobě něco pravověrně amerického. Sází spíše na starosvětský přístup bez akcentování jednotlivostí, na údernou dynamiku a na to, že posluchač ví, co s nimi dělat.

1 Daniel Březina