Už i Disney zkracuje prodlevu mezi premiérou v kinech a na streamu. Druhý Doctor Strange přijde po 47 dnech | Zdroj: Marvel

Zdroj: Marvel

Už i Disney zkracuje prodlevu mezi premiérou v kinech a na streamu. Druhý Doctor Strange přijde po 47 dnech

Zkracování exkluzivních oken pro kinaře je trend procházející celým Hollywoodem. Warneři během covidu uváděli filmy do kiny a na HBO Max dokonce ve stejný den, poté ale plán přehodnotili a na stříbrných plátnech novinky nechají uzrát 45 dní.

Paramount chce rovněž zkrátit čekání na 30–45 dní, Universal dokonce na 17–31. Obě filmová studia mají v USA vlastní streamovací služby Paramount+ a Peacock, ty ale do Česka letos zamíří pod společnou střechou nazvanou SkyShowtime, takže se brzkých premiér možná dočkáme i my.

Rychlejšímu uvádění na stream se zřejmě nebrání ani u Disneyho. Minulý týden totiž ohlásili, že Doctor Strange v mnohovesmíru šílenství zamíří na Disney+ již 22. června, film měl přitom americkou premiéru teprve 6. května (v Evropě startoval o den či dva dříve). To už je rozdíl jen 47 dní.

Disney+ již v minulosti experimentoval s rychlejším uváděním na stream zhruba po měsíci a půl, ale to šlo o případy, kdy vedle předplatného bylo třeba za zhlédnutí filmu zaplatit 30 dolarů (tzv. Premier Access). Druhý Strange ale bude rovnou pro všechny, a to i v Česku, neboť Disney+ u nás odstartuje už 14. června.

Nutno podotknout, že Disney+ nijak neohlásilo, že rychlejší uvádění na stream se teď bude týkat všech nových filmů. Vše může záviset od finančního (ne)úspěchu v kinech. Doctor Strange utržil při rozpočtu 200 milionů dolarů celosvětově již 909 milionů a miliardu již nepokoří. Výkon klesá a v sálech mu roste zdatná konkurence. Tudíž internetové premiéře nic nebrání.

Určitě si přečtěte

Články odjinud