Už je jasné, kolik bude stát největší 97" OLED od LG. Bude dražší, než auto

21. března 2022
TWEET SDÍLET

Očekávanou novinkou pro tento rok má být největší OLED od jihokorejského LG. S úhlopříčkou 97" (246 cm) půjde o největšího zástupce řady G2. Pokud na nový OLED ale máte zálusk, tak si připravte 25 000 Euro, v ČR se dá předpokládat cena přes 600 000 Kč. Cena tedy bude stejná, jako zaplatíte za poměrně slušné, zcela nové auto. 

Klepněte pro větší obrázek

OLED televizor LG řady G2 bude mít 4K rozlišení, osazen má být EVO panelem s vysokým jasem, kterého dosahuje i díky pasivnímu chlazení kovovou fólií. Kromě velikosti ale nečekejte žádné nadstandardní vlastnosti. Pro srovnání – tak aktuálně největší 83" OLED řady C1 stojí daleko méně – dá se pořídit za 120 000 Kč.

Klepněte pro větší obrázek

Výrobci v posledních letech rozšiřují nabídku velkých obrazovek z logických důvodů – je o ně zkrátka zájem. Průměrná velikost televizoru, který si lidé kupují, už překročila 50" a stále více lidí sahá po 65" modelech a větších.

U LCD televizorů velikost 75" bez problémů pořídíte pod 40 000 Kč, přičemž si můžete už vybírat z poměrně velkého množství modelů, dokonce pokud toužíte po 86" (217 cm) obrazovce, tak se do 40 tisíc korun vlezete také. Za OLED technologii, která nabízí dokonalé podání černé si leckdo rád připlatí, tak velký cenový skok ale u 97" OLEDu čekal málokdo.

Zdroj: FlatspanelHD

Speciál: Televizory

Nový televizor vybírejte pečlivě. Potřebujete chytré funkce, nebo stačí televizor bez nich? Jaká bude nejvhodnější úhlopříčka, rozlišení a jaký typ zobrazovacího panelu? Určitě si přečtěte návod Jak dobře koupit televizor.

Doporučujeme také redakční výběry televizorů:

Témata článku: Televizory, OLED, Televize, LG, Televize na Heureka.cz