V Europarku se rozzářila velkoplošná LED obrazovka BARCO

23. ledna 2008

Na přelomu listopadu a prosince 2007 instalovala společnost Nowatron Elektronik, spol. s r. o., LED obrazovku Barco na budovu obchodního centra Europark v Štěrboholích. Velkoplošný displej o velikosti 38,5 m2 se řadí mezi jednu z největších venkovních zobrazovacích stěn na principu LED diod v Praze.

Při výběru vhodného zobrazovacího řešení pro venkovní instalace padla logicky volba na LED systémy. Zadavatel požadoval velký displej do venkovního prostředí, na němž lze zobrazovat obraz ve špičkové kvalitě bez viditelných spojů. Kladl důraz na vysokou úroveň jasu a kontrastu i na přímém slunci, dlouhou životnost i spolehlivost, nepřetržitý 24hodinový provoz, nízkou spotřebu a minimální potřebu údržby. Právě tyto vlastnosti jsou charakteristickým rysem LED obrazovek značky Barco.

LED systém pro venkovní instalace od belgického výrobce Barco disponuje krytím IP65, což znamená, že je prachotěsný a chráněný proti proudu vody ze všech stran. Vzhledem k tomu, že displej v Europarku patří k pevným instalacím, jednotlivé moduly se vsazovaly do masivní konstrukce vyrobené na míru.

Zobrazovací stěna o rozměru 38,5 m2 se skládá z 64 modulů Barco SLite 10 XP s roztečí 10 mm. Jeden modul SLite 10 XP má velikost 896 x 672 x 248 mm (š x v x h) a nabízí ultra vysoký jas 5 500 nitů. Obrazovka poskytuje optimální podmínky pro sledování obrazu z různých pozorovacích úhlů. Polovinu hodnoty plného jasu můžeme vnímat i při sledování pod úhlem 120° horizontálně a 60° vertikálně.

Obchodní centrum Europark otevřelo své brány pro hlavní město a jeho okolí již v roce 2002.

Řada maloobchodních řetězců různého zaměření s širokou nabídkou zboží a služeb, kavárny a restaurace, zastoupené v Europarku v Štěrboholích, budou moci od této chvíle využít velkoplošné obrazovky Barco pro reklamní účely. Barco displej se stane ideálním nástrojem pro plnobarevnou efektní reklamu, jejímž hlavním přínosem bude daleko větší vnímavost reklamní plochy pozorovatelem a zvýšená zapamatovatelnost inzerovaného spotu.

Kromě nepřekonatelného vizuálního efektu zobrazovací systémy Barco poskytují vysokou flexibilitu a logistické úspory. Eliminují totiž potřebu neustále aktualizovat obrovské množství tištěných reklamních materiálů určených spotřebitelům. Jednoduše, všechny potřebné změny se dají provést z jednoho centrálního kontrolního místa, odkud se okamžitě rozesílají finální informace na zvolenou obrazovku, nebo podle potřeby na celou síť. Aktualizace zobrazovaného obsahu se stává otázkou několika minut, což přináší obrovské úspory času a nákladů.

Vizualizační systém mediálně zastupuje společnost Screenet s. r. o., která působí na českém trhu od roku 2007 a patří k největším provozovatelům sítě LED obrazovek. V současné době je síť složena ze čtyř velkoplošných obrazovek, a to na Palladiu, Paláci Flóra, obchodním domě Tesco Národní třída a již zmiňovaném Europarku - Štěrboholy. V nejbližších měsících proběhne instalace již páté obrazovky společnosti Screenets. r. o. v lokalitě Praha - Černý Most,kterou tak Screenet s.r.o. rozšíří svou síť. Díky koncepci umisťování LED obrazovek v shopping centrech, lze kampaň efektivně zaměřit na konkrétní cílovou skupinu a ovlivnit tak její chování, těsně před vlastním nákupem. Postupně budou LED obrazovky rozmístěny ve více než 10-ti lokalitách po celé Praze. Plány na roky 2008 - 2010 zahrnují postupné rozšiřování sítě v rámci celé České republiky. V roce 2010 by mělo být instalováno celkem 30 digitálních velkoplošných obrazovek.

Nowatron Elektronik, spol. s .r. o., zajistila dodávku i instalaci LED obrazovky Barco v Europarku Štěrboholy. Největší instalace LED systémů, kterou společnost zajistila, zůstává multifunkční hala Sazka Arena v Praze.

Klepněte pro větší obrázek 

Témata článku: Tiskové zprávy