V Europarku se rozzářila velkoplošná LED obrazovka BARCO

23. ledna 2008

Na přelomu listopadu a prosince 2007 instalovala společnost Nowatron Elektronik, spol. s r. o., LED obrazovku Barco na budovu obchodního centra Europark v Štěrboholích. Velkoplošný displej o velikosti 38,5 m2 se řadí mezi jednu z největších venkovních zobrazovacích stěn na principu LED diod v Praze.

Při výběru vhodného zobrazovacího řešení pro venkovní instalace padla logicky volba na LED systémy. Zadavatel požadoval velký displej do venkovního prostředí, na němž lze zobrazovat obraz ve špičkové kvalitě bez viditelných spojů. Kladl důraz na vysokou úroveň jasu a kontrastu i na přímém slunci, dlouhou životnost i spolehlivost, nepřetržitý 24hodinový provoz, nízkou spotřebu a minimální potřebu údržby. Právě tyto vlastnosti jsou charakteristickým rysem LED obrazovek značky Barco.

LED systém pro venkovní instalace od belgického výrobce Barco disponuje krytím IP65, což znamená, že je prachotěsný a chráněný proti proudu vody ze všech stran. Vzhledem k tomu, že displej v Europarku patří k pevným instalacím, jednotlivé moduly se vsazovaly do masivní konstrukce vyrobené na míru.

Zobrazovací stěna o rozměru 38,5 m2 se skládá z 64 modulů Barco SLite 10 XP s roztečí 10 mm. Jeden modul SLite 10 XP má velikost 896 x 672 x 248 mm (š x v x h) a nabízí ultra vysoký jas 5 500 nitů. Obrazovka poskytuje optimální podmínky pro sledování obrazu z různých pozorovacích úhlů. Polovinu hodnoty plného jasu můžeme vnímat i při sledování pod úhlem 120° horizontálně a 60° vertikálně.

Obchodní centrum Europark otevřelo své brány pro hlavní město a jeho okolí již v roce 2002.

Řada maloobchodních řetězců různého zaměření s širokou nabídkou zboží a služeb, kavárny a restaurace, zastoupené v Europarku v Štěrboholích, budou moci od této chvíle využít velkoplošné obrazovky Barco pro reklamní účely. Barco displej se stane ideálním nástrojem pro plnobarevnou efektní reklamu, jejímž hlavním přínosem bude daleko větší vnímavost reklamní plochy pozorovatelem a zvýšená zapamatovatelnost inzerovaného spotu.

Kromě nepřekonatelného vizuálního efektu zobrazovací systémy Barco poskytují vysokou flexibilitu a logistické úspory. Eliminují totiž potřebu neustále aktualizovat obrovské množství tištěných reklamních materiálů určených spotřebitelům. Jednoduše, všechny potřebné změny se dají provést z jednoho centrálního kontrolního místa, odkud se okamžitě rozesílají finální informace na zvolenou obrazovku, nebo podle potřeby na celou síť. Aktualizace zobrazovaného obsahu se stává otázkou několika minut, což přináší obrovské úspory času a nákladů.

Vizualizační systém mediálně zastupuje společnost Screenet s. r. o., která působí na českém trhu od roku 2007 a patří k největším provozovatelům sítě LED obrazovek. V současné době je síť složena ze čtyř velkoplošných obrazovek, a to na Palladiu, Paláci Flóra, obchodním domě Tesco Národní třída a již zmiňovaném Europarku - Štěrboholy. V nejbližších měsících proběhne instalace již páté obrazovky společnosti Screenets. r. o. v lokalitě Praha - Černý Most,kterou tak Screenet s.r.o. rozšíří svou síť. Díky koncepci umisťování LED obrazovek v shopping centrech, lze kampaň efektivně zaměřit na konkrétní cílovou skupinu a ovlivnit tak její chování, těsně před vlastním nákupem. Postupně budou LED obrazovky rozmístěny ve více než 10-ti lokalitách po celé Praze. Plány na roky 2008 - 2010 zahrnují postupné rozšiřování sítě v rámci celé České republiky. V roce 2010 by mělo být instalováno celkem 30 digitálních velkoplošných obrazovek.

Nowatron Elektronik, spol. s .r. o., zajistila dodávku i instalaci LED obrazovky Barco v Europarku Štěrboholy. Největší instalace LED systémů, kterou společnost zajistila, zůstává multifunkční hala Sazka Arena v Praze.

Klepněte pro větší obrázek 

Témata článku: Tiskové zprávy

Určitě si přečtěte

40 ženských erotických symbolů osmdesátých let

40 ženských erotických symbolů osmdesátých let

Kim Basinger, Kathleen Turner, Melanie Griffith, Bo Derek, Nastassja Kinski, Phoebe Cates, Rebecca De Mornay, Valérie Kaprisky, Sophie Marceau, Francesca Dellera, Isabelle Adjani a jejich smyslné scény ve filmech.

Marek Čech

Marek Čech
Filmy
Tenet: Nolanova komplikovaná „bondovka“ s obráceným tokem času [recenze filmu]

Tenet: Nolanova komplikovaná „bondovka“ s obráceným tokem času [recenze filmu]

První blockbuster letošního roku, který si užijte intuitivně, smyslově, tak jak na vás bude působit a dopadat intenzivní obrazová a zvuková složka, a nesnažte se tolik analyzovat všechny časoprostorové paradoxy v něm

15 Marek Čech

Marek Čech
Recenze filmů
25 nejlepších klasických českých komedií, které můžete vidět. Víme, kde je najdete online

25 nejlepších klasických českých komedií, které můžete vidět. Víme, kde je najdete online

Zaměřili jsme se na české nebo československé komedie, které vznikly od 30. let minulého století do současnosti. Vybrali jsme ty nejlepší, nejnavštěvovanější, nebo pro danou dobu něčím typické.

8 Marek Čech

Marek Čech
Filmy, které musíte vidět
TCL 65C815: Stohertzový 4K HDR LCD televizor s výborným zvukem [test]

TCL 65C815: Stohertzový 4K HDR LCD televizor s výborným zvukem [test]

Volali jste po testu TCL a tak ho zde máte. Android OS, VA panel a 100 Hz. To na první pohled nezní špatně, co říkáte?

28 Alexandr Bray

Alexandr Bray
TCLLCD a LEDTestyTelevizory
22 nejlepších erotických thrillerů. Poradíme, kde je najdete online

22 nejlepších erotických thrillerů. Poradíme, kde je najdete online

V žáru vášně, Osudová přitažlivost, Základní instinkt, Ďábelská svůdkyně, Nebezpečné hry, Dvojitý milenec. Exkurze do historie subžánru erotických thrillerů, v němž se napětí mísí se vzrušením.

4 Marek Čech

Marek Čech
Filmy on-lineFilmy
Vybrali jsme 22 nejlepších bezdrátových Bluetooth sluchátek

Vybrali jsme 22 nejlepších bezdrátových Bluetooth sluchátek

Vybrali jsme nejlepší bezdrátová sluchátka od těch nejlevnějších po nejdražší. Pro běžné použití, pro sport, pro komfortní poslech a také modely s aktivním potlačením hluku.

59 Jaromír Puk

Jaromír Puk
Bezdrátová sluchátka