V malém těle velký prostorový zvuk slibuje Studio 3D Mini soundbar s Dolby Atmos

V malém těle velký prostorový zvuk slibuje Studio 3D Mini soundbar s Dolby Atmos

Většina soundbarů na trhu, které nabízí Dolby Atmos, bývají velké. Logicky – kromě většího prostoru pro všechny měniče zákazník přece musí mít pocit, že si odnáší něco hodnotné, když už platí tolik peněz. Americká spolčenost Definitive Technology na to šla z druhé strany a představila malinký soundbar s Dolby Atmos (pouze v porovnání s ostatními samozřejmě).

definitive-technology-studio-3d-mini-2-768x768.jpg

Soundbar z hliníku a dřeva, Studio 3D Mini, má výšku pouhých 5 cm a šířku 65 cm. I tak slibuje virtuální prostorový 3D zvuk Dolby Atmos a DTS:X zvuk, a to prostřednictvím 4.1 zvukových kanálů. O basy se stará samozřejmě externí bezdrátový subwoofer s 8" měničem. 

1366_2000.jpg

Samotný soundbar je osazen šesti hliníkovými měniči, přičemž ve zkosených bocích jsou měniče, které pomocí odrazů o stěny vytvářejí potřebný prostorový efekt. Pro připojení je zde HDMI eARC konektor, případně nechybí HDMI vstup s podporou 4K, HDR10 a Dolby Vision. A tradičně nesmí chybět digitální optický a analogový vstup, či Bluetooth. K tomu přidejte AirPlay2 a podporu multiroom systému HEOS, tedy kompatibilitu se zařízeními Denon a Marantz. K dispozici je i podpora Amazon Alexa, Apple Siri a Google Asistent.

Jestli máte pocit, že malý soundbar bude stát málo, jste na omylu, začne se nejdříve prodávat během ledna 2021 v USA, stojí 899 dolarů (což je téměř 20 000 Kč), zajímavostí je pro USA netypická záruka 5 let. Dostupnost v Evropě není známá. 

Zdroj: WhatHIFI

Určitě si přečtěte

Články odjinud