V-moda Vibe: test IEM sluchátek

14. června 2010
TWEET SDÍLET
Pokud si potrpíte na špunty, zajímavý design a máte rádi červenou, zbystřete a čtěte.

Sluchátka se stávají zcela běžnou součástí výbavy moderního člověka. Moderní člověk má rád moderní věci. A moderní věci mají často neotřelý design či se něčím vymykají z běžného standardu. Budete-li se pohybovat v oblasti špuntové konstrukce, jistě narazíte hned na několik modelů, které takovou definici naplní. Jedním z nich jsou i špunty V-moda Vibre. Nepřináší žádnou konstrukční inovaci. To ani nemusí, jsou zkrátka jen… Sexy.

Rudý baron

Co každého okamžitě při pohledu na V-moda Vibe praští přes oči, je červená barva. Výrobce s ní rozhodně nešetřil a použil ji prakticky všude. Červenou nanesl na kovové tělo špuntů, na terčík v 3,5mm jack konektoru, na místo spoje žilek přívodního kabelu a dokonce i na přívodní kabel (vrchní obal je transparentní a pod tím červený oplet).

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek

Proti konstrukci těla špuntu nemám žádné negativní poznámky. V tomto směru se výrobce držel zajetých kolejí a žádné experimenty nevyváděl. Výsledkem je tedy klasická kulovitá schránka, byť na pohled trochu odlišná od nejpoužívanější, kterou můžete vidět u řady CX od Sennheiser (CX 300, CX 400, CX 500, jejich druhá série), Creative EP-630, AKG K-324P a dalších. Na provedení vyústění přívodního kabelu ze špuntů už ale kritika mířit bude. Sice je zde přítomen gumový špalík, jenž má za úkol minimalizovat riziko zlomení kabelu, nicméně mi nepřipadá příliš funkční. Hned za ním totiž vystupuje žilka bez zvláštní ochrany, takže je rizikové místo pouze posunuto, nikoli zabezpečeno. Na druhém konci (u konektoru) se ochranu povedlo realizovat o trochu lépe.

Přívodní kabel by rozhodně snesl větší průměr a vnitřní opletení z pružnějšího materiálu. Pokud ho ohnu a přimáčknu mezi prsty, objeví se částečný paměťový efekt a to po celé délce. Bohužel v tomto případě není paměť výhodou, naopak může napomoci nechtěnému nalomení signálových cest. Konektor má efektní design ve tvaru pistole, je pevný a kombinuje výhody s nevýhodami rovných a zcela zahnutých („L“) konektorů.

Názor Jany

Nahrazuji Peťu při laických posudcích sluchátek. Zdravím tedy AVmaniaky. A k věci. Dostat se k těmto špuntům bylo (a je) pro mě utrpení. Hned jsem se do té červené zamilovala a vůbec se mi nechtěly dávat z ruky. Potěšily mne malé rozměry a ten červený kabílek. Krása!

Ani o nich nemusíte vědět

Špunty patří rozměrově k menším modelům na trhu. To s sebou nese nezpochybnitelné výhody, jenže i méně příjemné vlastnosti. Mezi pozitiva patří vysoká pravděpodobnost, že sednou prakticky jakémukoli uchu. Ani já jsem nezaznamenal žádné tlačivé pocity, takže po pár minutách v nasazeném stavu opravdu můžete na jejich přítomnost snadno zapomenout.

Na druhou stranu musím zmínit s tím související menší izolační schopnosti. Je logické, že pokud ucho zaplníte větším množstvím materiálu, omezí to možnost nežádoucího ruchu z okolí proniknout až na sluchové ústrojí. V tomto případě je izolace srovnatelná s modely, které mají podobnou velikost a tvar. Kovový materiál nicméně může izolaci trochu napomoci, jelikož pro zvuk představuje větší překážku než obyčejný plast.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek

Když jsem u kovového materiálu, který mimo jiné pozvedá vzhled a celkový dojem špuntů o třídu výš, neodpustím si v souvislosti s pohodlím jednu možná až příliš kritickou poznámku. Necháte-li špunty v chladném prostředí, tak při prvním dotyku ucítíte známý kovový chlad a zastudí to i v uších. Naopak v horkém počasí se kov dokáže celkem dost zahřát. Pokud jste neradi rozpálení doběla, raději se s nimi na letním sluníčku příliš neopalujte.

V-moda Vibe skvěle padnou do ucha a nikde netlačí. Malé rozměry tady zkrátka dělají to pohodlí. Izolace je na celkem normální hladině – už jsem vycvičená (nejsem úplná ignorantka sluchátek), že špunty mají tohle zvládnuté tradičně dobře.

Zvukový průměr

Nikdo by asi od V-moda Vibe nečekal audiofilní zážitky vedoucí až ke zvukovému uspokojení nadšenců se 3. stupněm sluchátkového postižení. Takových výsledků se opravdu nedočkáte. Nicméně špunty reprodukují většinu žánrů důstojně.

Chcete si přečíst další testy sluchátek a zjistit na čem a jak testujeme?

Cvičené a náročné ucho se při prvních vteřinách poslechu zaměří na zbytečně zdůrazněné basové pásmo a nižší střední kmitočty. Basy jsou dávkovány až s přílišnou razancí a objemem. Nesetkáte se však s enormní „zahuhlaností“ (i když i tak by možná někdo mohl projev se zvýrazněnými nízkými frekvencemi popsat). Střední pásmo totiž částečně eliminuje naznačené problémy. I přesto, že oblast středních frekvencí neokouzlí přirozeností, které se reprodukci moc nedostává, i přesto, že se v nárazech basů mírně topí, snaží se přednést i nejmenší detaily. A to s ohledem na cenovou kategorii celkem úspěšně. Výšky by od měničů zasloužily více pozornosti. Pokud člověk vysloveně nesleduje výškové projevy za doprovodu nuceného potlačení vnímání ostatních frekvencí, nebude jimi příliš ovlivněn. Jsou nenápadné a často přebity nízkými tóny.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek

Reprodukci referenčnímu modelu Sennheiser IE 8 je přednes z červených špuntů vzdálen výrazně. Přímé porovnání potvrdí výše uvedená slova a do vyšší třídy tedy – dle předpokladů – nepatří. Oproti Sennheiser CX 300 ale V-moda i přes vytýkané vlastnosti ukážou větší výraz a jistotu.

Pohodová reprodukce. Sice trochu „dům bum bum“, ale sluchátka přehrají dobře i ostatní tóny. Rozhodně lepší než Koss portaPro!

Komu jsou určena

Na audiofilní jedince výrobce tímto modelem rozhodně nemíří. Běžné posluchače, co mají rádi hezké věci navíc kvalitně provedené a plnící jejich představy ale sluchátka pravděpodobně zaujmou. Pokud patří mezi nepřátele červené barvy, existují V-moda Vibe ještě v dalších barevných variantách.

A co ženy posluchačky? Pro ty jsou jako stvořené. Dámy, jen pozor, abyste se nenachytaly (a pánové nenachytali, abych byl genderově korektní) u toho, že ladíte outfit podle sluchátek.

Já nejsem výrazně náročná posluchačka. Kdo ale tvrdí, že nenáročný posluchač nepozná kvalitu od nekvality? Podle mě tato sluchátka patří ke slušnému kompromisu mezi drahými kousky s vysokou cenou a nejlevnějšími šunty, totiž špunty. A Jirko, neboj, správná žena má několik různě barevných sluchátek, které volí podle barvy oblečení. :P

V-moda Vibe

Cena internet: od 1 690 Kč
 
  • konstrukce intraaurální, uzavřená
  • typ měniče dynamický
  • frekvenční rozsah 12 – 22 000 Hz
  • citlivost 92 dB (1 kHz/1 mW)
  • impedance 16 Ohm
  • přívodní kabel 1,2 m symetrický 
  • konektor jack 3,5 mm

Zapůjčil

AVmania.cz hodnotí
designKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek10/10
zvukKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek5/10
provedeníKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek6/10
komfortKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek7/10
izolaceKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek7/10
celkemKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek7/10

Témata článku: Hi-Fi, Sluchátka, Přenosné, Test, V-Moda, Hi-Fi systémy na Heureka.cz

22 nejlepších erotických thrillerů. Kde je najdete online?

22 nejlepších erotických thrillerů. Kde je najdete online?

V žáru vášně, Osudová přitažlivost, Základní instinkt, Ďábelská svůdkyně, Nebezpečné hry, Dvojitý milenec. Exkurze do historie subžánru erotických thrillerů, v němž se napětí mísí se vzrušením.

Marek Čech
Filmy, které musíte vidět
Nejvíc sexy holky ve filmech: 60 nejslavnějších erotických symbolů

Nejvíc sexy holky ve filmech: 60 nejslavnějších erotických symbolů

Krásné ženy jsou pro mnohé erotické a sex symboly. Vybrali jsme ty nejslavnější z několika desetiletí filmové a seriálové tvorby. Najdete zde nejen fotografie, ale také název díla, které herečku proslavilo.

Marek Čech
Filmy a seriály
25 nejlepších filmových parodií, které můžete vidět. Víme, kde je najdete online

25 nejlepších filmových parodií, které můžete vidět. Víme, kde je najdete online

Filmové parodie jsou divácky velmi vděčné a mezi filmaři oblíbené. Tvůrci v nich mohou totiž zcela beztrestně vykrádat cizí díla a v jejich nápodobě popustit uzdu své fantazii. Vybrali jsme nejlepší zahraniční i české parodie.

Marek Čech
Filmy, které musíte vidět
Vybrali jsme 16 špičkových televizorů. Na Vánoce ty nejlepší z nejlepších

Vybrali jsme 16 špičkových televizorů. Na Vánoce ty nejlepší z nejlepších

I když ceny televizorů klesají a ani velké úhlopříčky už nejsou drahé, stále má smysl připlatit si za prémiové televizory. Vybrali jsme ty nejlepší, které vás překvapí kvalitním podáním obrazu i pokročilými funkcemi.

Jaromír Puk
Televizory
Proč si předplatit Netflix? Třeba kvůli těmto seriálům. Všechny mají dabing nebo české titulky

Proč si předplatit Netflix? Třeba kvůli těmto seriálům. Všechny mají dabing nebo české titulky

Na Netflixu jsme vybrali nejlepší seriály, které mají české titulky a často i dabing. Vycházeli jsme z hodnocení na filmových webech a přidali i trochu svého vlastního vkusu. Naprostou většinu seriálu nikde jinde než na Netflixu nenajdete.

Jaromír Puk
Proč si předplatit?
Nový hit. Tahle appka vám udělá profilovku jako od pouličního ilustrátora

Nový hit. Tahle appka vám udělá profilovku jako od pouličního ilustrátora

** Aplikace NewProfilePic se na Androidu stala hitem ** Můžete si v ní vytvořit profesionálně vypadající profilovky ** Pozor ale na agresivní cenovou politiku za Pro verzi

Martin Chroust
FotografieUmělá inteligenceMobilní aplikace
Nejlepší filmy na Netflixu v roce 2021. Všechny mají český dabing nebo titulky

Nejlepší filmy na Netflixu v roce 2021. Všechny mají český dabing nebo titulky

Tyto filmy byly v roce 2021 na českém Netflixu nejoblíbenější. Nerozlišujeme žánr, stáří ani hodnocení na filmových webech. Jde o oblíbenost, kterou sleduje web FlixPatrol a počítá z ní souhrnné žebříčky.

Ondřej Králík
Netflix
Šedý trh s předplatným se vymyká kontrole. Spotify, Netflix nebo Disney+ můžete mít doslova za pár korun

Šedý trh s předplatným se vymyká kontrole. Spotify, Netflix nebo Disney+ můžete mít doslova za pár korun

** Sdílení účtů mezi kamarády je jen začátek ** Dnes letí nákupy předplatných v Indii nebo na Aliexpressu ** Superlevné „netflixy“ ale mohou nakonec spíš škodit

Lukáš Václavík
PředplatnéNetflixSpotify
40 ženských sex symbolů 21. století

40 ženských sex symbolů 21. století

Tyto filmy a jejich hvězdy, které se nestyděly, máme ještě v živé paměti. Oproti minulým dekádám se filmaři nebáli otevírat dosud tabuizovaná témata.

Marek Čech
Filmy a seriály
Netflix a 30 nejoblíbenějších filmů a seriálů v prosinci 2022: Enola a Wednesday, 1899 … ale i Koruna a nějaká romantika

Netflix a 30 nejoblíbenějších filmů a seriálů v prosinci 2022: Enola a Wednesday, 1899 … ale i Koruna a nějaká romantika

Tyto filmy a seriály jsou teď na českém Netflixu nejoblíbenější. Nerozlišujeme žánr, stáří ani hodnocení na filmových webech. Jde o souhrnnou oblíbenost za poslední týdny, kterou zjišťuje web FlixPatrol.

Ondřej Králík
Netflix