Valco ANC Mk II: druhá generace BT sluchátek s ANC plní přání uživatelů a ubírá basy [test]

16. dubna 2021
TWEET SDÍLET

Plusy

 • hudební projev
 • výdrž
 • účinné ANC
 • aptX HD kodek

Minusy

 • nezávislé zapínání ANC
9/10
Hodnocení

Bezdrátová sluchátka Valco ANC jsme nedávno testovali, jednalo se však o jejich první generaci, která má kódové označení VMK19 a typickým poznávacím znakem tohoto modelu jsou vložené dřevěné panely na vnější straně sluchátkových mušlí.

Klepněte pro větší obrázek

Druhá generace označená jako VMK20 se objevila na trhu přibližně v polovině loňského roku a mimo odlišného kódového označení ji poznáte také podle jiného designu mušlí. Tentokrát to není dřevo, ale poměrně elegantní povrch z umělé textilie s logem výrobce.

Textilie vypadá poměrně odolně, i když je vcelku světlá a lze předpokládat její znečištění v průběhu času. Logo je gumové s bílým nástřikem – zde je pravděpodobnost otěru poměrně vysoká, ovšem odolnost prověří až čas.

Konstrukce a zpracování

Z pohledu základní konstrukce se vlastně nezměnilo vůbec nic. Základní materiály jsou shodné, stejně tak i skládací provedení s možností sklopení mušlí a jejich otáčení.

Rozmístění tlačítek je taktéž shodné, stejně jako příslušenství přibalené e skořepinovém pouzdře. Mimochodem zajímavostí je, že při nákupu dostanete do ruky rovnou černé skořepinové pouzdro, jakékoli vizuálně atraktivní balení v krabici zde chybí.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek

Tedy ani u tohoto modelu není v pohledu zpracování prakticky co vytknout. Naopak chválíme změnu vnějšího provedení mušlí. Nejen že světlá textilie vizuálně celkově odlehčuje samotná sluchátka, ale zároveň také řeší případný problém způsobovaný kroucením dřeva, které nebylo nijak ošetřeno vůči povětrnostním vlivům.

Díky jinému materiálu také zmizely, respektive jsou zakryty malé průduchy na vnější straně mušlí, které nevypadaly v dřevěném panelu příliš dobře, navíc hrany průduch nebyly nijak začištěné.

Komfort a ovládání

Komfort je zde nadále velmi dobrý, zejména díky kombinaci nižší váhy, optimálního přítlaku, opravdu pohodlného polstrování z paměťové pěny i oválnému tvaru náušníků.

Ve srovnání s například nedávno testovaným modelem Soundeus Fidelity A50, který má velmi podobný tvar náušníků a využívá shodnou velikost měničů mají Valco jednak lepší polstrování a paměťovým efektem a jednak i lépe sedí na hlavě zejména díky odlišné konstrukci kloubového uchycení mušlí.

Klepněte pro větší obrázek

Ovládání je zde řešeno taktéž shodně – tedy na pravé mušli najdete trojici hlavních tlačítek, které doplňuje samostatné tlačítko pro aktivaci ANC a také dvojice konektorů – na pravé straně je to zásuvka pro 3,5mm jack, na levé straně je to pak USB-C konektor pro nabíjení.

I u této inovované verze však zůstalo shodné jedno diskutabilní nastavení, a to je nezávislé zapínání/vypínání aktivního potlačení hluku. V praxi to znamená, že když máte ANC aktivní a sluchátka vypnete hlavním vypínačem (MFB), tak zůstává ANC stále zapnuté, i když jsou sluchátka odpojena od spárovaného zařízení.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek

Osobně mi to nedává příliš smysl ani v okamžiku, kdy přehráváte hudbu pomocí signálového kabelu – to se totiž děje většinou v okamžiku, kdy je baterie sluchátek vybitá, tudíž nemůže napájet ani obvody pro potlačení hluku.

Hudební projev

Ta největší změna, kterou mezi oběma modely postřehnete, se udála v celkovém naladění reprodukce. U první generace jsme vytýkali sluchátkám až příliš mnoho basů, které měly tendenci se „produnět“ skrze vaší hlavu.

Výrobce si naštěstí vzal k srdci výtky uživatelů a provedl revizi celkového naladění, takže nyní je projeve mnohem více vyvážený co do zastoupení jednotlivých pásem. Basy zůstaly hutné a důrazné, ovšem jejich intenzita již není tak brutální a bez problémů si vychutnáte de facto jakýkoli hudební žánr.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek

Hudební projev je jinak velmi podobný první generaci, tedy pěkné podání prostoru, čistý zvuk v celém spektru bez náznaků zkreslení nebo zastřené produkce.

Také potlačení hluku je shodné, tedy poměrně efektivní vzhledem k cenové kategorii. Hluk kanceláře, domácnosti a dopravních prostředků odfiltruje celkem dobře, vyšší frekvence samozřejmě proniknou až k vašim uším. Dobrá je z tohoto pohledu i pasivní zvuková izolace, zajištěná uzavřenou circumaurální konstrukcí.

Verdikt

Ano i v tomto případě musí sluchátka doporučit, respektive zvažujete-li nákup tohoto modelu, určitě sáhněte po aktuální variantě VMK20, která nabídne de facto shodné parametry i komfort nošení, ale přidává mnohem lepší naladění sluchátek s vyváženým množstvím basů.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek

Z pohledu potlačení hluku zde sice nemůžete čekat shodné výsledky, jako u etalonu třídy v podobě modelu Sony WH-1000XM4. Nicméně se také bavíme o sluchátkách za poloviční cenu, než je tomu u Sony a účinnost ANC zde není jen poloviční, ale určitě o něco vyšší.

Valco Wireless ANC Headphones (VMK20)

Cena: 4 490 Kč | zapůjčil: Alza.cz

 • konstrukce: circumaurální sluchátka uzavřené konstrukce
 • přenos signálu: Bluetooth 5.0, aptX HD, SBC, AAC
 • měniče: 40 mm
 • frekvenční rozsah: 24 – 20 000 Hz
 • napájení: baterie 1050 mAh – 3 h nabíjení, cca 45 h přehrávání s ANC nebo 40 h telefonních hovorů
 • funkce: ovládání hlasitosti, přehrávače a telefonních hovorů, aktivace hlasového asistenta, potlačení hluku
 • hmotnost: 250 g
 • barva: černá
 • příslušenství: nabíjecí USB-C kabel, audiokabel 1,5 m, adaptér do letadla, skořepinové pouzdro

Témata článku: Hi-Fi, Testy, Sluchátka, Bezdrátová sluchátka, ANC, aptX, Hi-Fi systémy na Heureka.cz


25 nejlepších filmových parodií, které můžete vidět. Víme, kde je najdete online

25 nejlepších filmových parodií, které můžete vidět. Víme, kde je najdete online

Filmové parodie jsou divácky velmi vděčné a mezi filmaři oblíbené. Tvůrci v nich mohou totiž zcela beztrestně vykrádat cizí díla a v jejich nápodobě popustit uzdu své fantazii. Vybrali jsme nejlepší zahraniční i české parodie.

Jaromír PukMarek Čech
Filmy, které musíte vidět
25 nejlepších klasických českých komedií. Víme, kde jsou online

25 nejlepších klasických českých komedií. Víme, kde jsou online

Zaměřili jsme se na české nebo československé komedie, které vznikly od 30. let minulého století do současnosti. Vybrali jsme ty nejlepší, nejnavštěvovanější, nebo pro danou dobu něčím typické.

Marek Čech
Filmy, které musíte vidět
Proč si předplatit HBO Max? Třeba kvůli těmto seriálům. Vybrali jsme ty nejlepší

Proč si předplatit HBO Max? Třeba kvůli těmto seriálům. Vybrali jsme ty nejlepší

Přiznejme si, že právě právě seriály jsou tím, proč jsou streamovací služby tak oblíbené. Komfort, kvalita, titulky, na HBO i tradičně solidní dabing. Nabízíme přehled těch nejlepších seriálů z HBO Max. Vybrali jsme jak ty známé, tak i skrytější skvosty.

Jaromír Puk
HBO Max
25 nejlepších hororů všech dob. Víme, kde je najdete on-line

25 nejlepších hororů všech dob. Víme, kde je najdete on-line

Průlet filmovým děsem od dvacátých let minulého století do současnosti. Nejstrašidelnější horory, které prověřil čas, i tituly, které se snaží tento žánr se všemi jeho odnožemi posouvat dál.

Marek Čech
Filmy on-line
Jak jsem vybíral, kupoval a nakonec nastavoval svůj nový OLED televizor Sony

Jak jsem vybíral, kupoval a nakonec nastavoval svůj nový OLED televizor Sony

Jak se dobře zorientovat při koupi televizoru, co chtít, co koupit, jak koupit a proč nastavit to/ono. Článek není jen o testu konkrétního televizoru, ale má komplexnější pojetí se subjektivněji laděným nádechem.

Alexandr Bray
Google TVRecenzeTestAndroid TV4K TVSonyUživatelské recenzeTestyPrůvodce nákupem
Nejlepší filmy na Netflixu v roce 2021. Všechny mají český dabing nebo titulky

Nejlepší filmy na Netflixu v roce 2021. Všechny mají český dabing nebo titulky

Tyto filmy byly v roce 2021 na českém Netflixu nejoblíbenější. Nerozlišujeme žánr, stáří ani hodnocení na filmových webech. Jde o oblíbenost, kterou sleduje web FlixPatrol a počítá z ní souhrnné žebříčky.

Ondřej Králík
Netflix
15 nejlepších válečných filmů, kterým můžete věřit. Víme, kde je najdete online

15 nejlepších válečných filmů, kterým můžete věřit. Víme, kde je najdete online

Vybrali jsme 15 jedinečných filmů, které se věnují válkám ve 20. století. Vybrané snímky mají společné to, že válku neoslavují nebo nevzývají. Naopak kriticky a bolestně obnažují její zrůdnost a nesmyslnost. Jsou to válečné filmy, kterým můžete věřit.

Marek ČechVojtěch Malý
Filmy, které musíte vidět