Válečný film Na západní frontě klid poprvé natočili Němci, postaral se o to Netflix. Tady je první trailer

6. září 2022
TWEET SDÍLET

Román Na západní frontě klid patří k nejlepším a nejslavnějším protiválečným dílům, nicméně přestože knihu napsal Erich Maria Remarque, německý spisovatel a veterán první světové války, tak o obě výborné filmové verze z let 1930 a 1979 se postarali tvůrci z USA a Anglie. Nyní se ale předlohy poprvé ujali sami Němci, film produkuje Netflix. S rozpočtem 20 miliónů dolarů půjde o jeden z nejdražších německých filmů.

Není bez zajímavosti, že podobně jako v roce 1978 se i tentokrát film natáčel v ČR. Film svojí přítomností zaštiťuje populární herec Daniel Brühl (známý je z filmů Captain America: Občanská válka, Rivalové, Hanebný pancharti), o režii se postaral Edward Berger (natočil například filmy Všechna moje láska, Jack, nebo seriál Patrick Melrose).

Klepněte pro větší obrázek

Remarqueův příběh vypráví o dospívajícím Paul Bäumerovi a jeho kamarádech, kteří dobrovolně narukují do německé armády a vezou se na vlně vlasteneckého nadšení. To se však rychle opadne, jakmile se setkají s realitou života na frontě a jeden po druhém umírají. Paulovy předsudky o nepříteli a o správnosti konfliktu se brzy rozpadnou. Kniha nepopisuje heroický boj vojáků na frontě, ale soustřeďuje se na utrpení a nesmyslnost celého konfliktu.

Dle traileru je zřejmé, že v době, kdy máme plno „zábavných“ akčních a superhrdinských filmů, se tvůrci snažili tentokrát o vykreslení reálného, neidealizovaného obrazu války. Film Na západní frontě klid bude mít premiéru na Neflixu 28. října 2022.

Speciál: Netflix

Netflix je populární streamovací videoslužba. Kromě filmů, seriálů a dokumentů, které nakupuje, produkuje i svůj vlastní obsah. Nechybí ani mnoho populárních českých filmů, velká část zahraniční produkce obsahuje české titulky, některé tituly mají i český dabing.

Témata článku: Filmy a seriály, Netflix, Filmy on-line, Neflix