5
Fotogalerie

Vědci zjistí, že za 200 dnů dojde ke globální katastrofě. Co se stane? Na to odpoví sci-fi seriál Sbohem, Země

Celosvětový úspěch jihokorejských seriálů vede Netflix k tomu, aby jich nabídl více. Nedávno přibylo překvapivě dobré sci-fi Parasyte: The Grey a nyní se chystá další. A opět jde o dystopický sci-fi seriál, tentokrát pod názvem Sbohem, Země (Goodbye Earth).

Děj seriálu začíná v momentě, kdy vědci zjistí, že na planetu Zemi dopadne za dvě stě dnů obrovský asteroid. To má vyústit v globální katastrofu a prakticky konec světa. Divák bude sledovat příběhy naděje a zoufalství jedinců, kteří čelí neodvratnému konci. A jak se k tomu postaví celá společnost?

Seriál Sbohem, Země je natočený podle japonské předlohy, románu Shūmatsu no fūru, který napsal spisovatel Kōtarō Isaka. Možná vám to jméno je povědomé – tentýž autor je autem předlohy k akčnímu filmu Bullet Train. Nicméně, protože jde o korejský seriál, tak se děj bude odehrávat na Korejském poloostrově. Jednou z hlavních postav bude učitelka, která chce chránit své žáky za každou cenu. Jak ale, když nemají budoucnost? 

S novým seriálem se ale pojí i menší kontroverze, neboť jeden z herců, Yoo Ah-in, byl po dokončení obviněn z užívání nelegálních drog a čeká ho už čtvrté soudní slyšení. Scény s ním byly mírně poupraveny, ale právě kvůli problematickému herci Netflix posunul uvedení seriálu Sbohem, Země. Původně byl totiž dotočen v polovině roku 2022 a premiéru měl mít na konci roku 2023. Kvůli vývoji událostí Netflix premiéru pozdržel k velké lítosti všech dalších, kdo se na seriálu podíleli. 

AAAABWwwsGBmG1MW3_PkefaA0tFrJGd9P37CZrD4ZzgVYfUrmZ22aDb81AML5NxS52hoUaH9SH1Nk1wO7jbQ9gf_LJy7_7pE4YZ-Kd-2wCUoGriz0gL47V1AjAiUpm3IR8QOL1pk4A.jpg

Podobný osud potkal už akční seriál Netflixu „Čmuchalové“ z roku 2023, kdy byl jeden z hlavních herců, Kim Sae-ron, obviněn z řízení pod vlivem alkoholu. Dvě epizody se kvůli tomu musely přepracovat. Nicméně – divákům to bylo jedno a seriál se stejně zařadil do desítky nejsledovanějších. 

Netflix ale už nebude dal čekat a nový sci-fi seriál Sbohem, Země nabídne divákům 26. dubna 2024.

Speciál: Netflix

Netflix je populární streamovací videoslužba. Kromě filmů, seriálů a dokumentů, které nakupuje, produkuje i svůj vlastní obsah. Nechybí ani mnoho populárních českých filmů, velká část zahraniční produkce obsahuje české titulky, některé tituly mají i český dabing.

Určitě si přečtěte

Články odjinud