Velké LED displeje od Samsungu nahrazují v filmovém studiu klasické projektory

Velké LED displeje od Samsungu nahrazují v filmovém studiu klasické projektory

Při postprodukci filmů se při masteringu využívají relativně malé profesionální 31" 4K LCD monitory, pokud chtějí větší a přesný HDR obraz, pak studia pro ukázky výsledného produktu klientům používají například špičkové OLED televizory Panasonic TX-65MZ2000E. Je ale známo, že projektory nedokáží rozsvítit HDR obraz, jako televizory, tak se využívají jiná řešení.

Samsung oznámil, že nové postprodukční studio Culver Post (nachází se v Los Angeles, v Amazon Culver Theater) nyní vybavil prvními LED obrazovkami na světě. Konkrétně jde o obrazovky 8K IWA LED s úhlopříčkou 10,36 metru a 4K ONYX LED s certifikací DCI (Digital Cinema Initiative). Ty doplňuje Dolby Atmos zvukový systém Meyer Sound Ultra Reflex. Oba sály pojmou přibližně 50 hostů, což umožňuje postprodukčním týmům nabídnout filmové pracovní prostředí pro režiséry, kameramany, střihače, koloristy a další profesionály.

Samsung-LED-Amazon-Culver-Post-Studio_main3.jpg

"Společnost Samsung se zavázala využívat inovativní zobrazovací technologie k revolučnímu způsobu tvorby a konzumace obsahu," řekl David Phelps, vedoucí divize displejů společnosti Samsung Electronics America. "Nové postprodukční studio Culver Post představuje hmatatelný milník v budoucnosti kinematografie a postprodukce. Filmaři a tvůrci nyní mohou upravovat a prožívat video obsah tak, jak by ho viděli a slyšeli na velkém plátně, a umožnit tak pohlcující vyprávění, které zanechá na divácích trvalý dojem."

Culver Post vznikl díky  spolupráci renomovaného losangeleského zvukového studia 424 Post a Harbor. Toto postprodukční studio by mělo přinést bezkonkurenční možnosti masteringu HDR a SDR.

Kinematografický LED displej 8K IWA je ideální pro třídění barev HDR i SDR, zatímco Onyx, první kinematografický LED displej na světě s certifikací DCI, je ideální pro ladění HDR a mastering. Vylepšený jas, kontrast a detaily umožňují tvůrcům vidět svou práci tak, jak se bude jevit v reálném prostředí. 

Je ale realitou, že kinosály v ČR stále využívají pouze projekci, takže film v kvalitním a skutečném HDR jsou schopny aktuálně zobrazit pouze OLED a prémiové MiniLED televizory. S nástupem velkých LED obrazovek je možné, že časem v kinech klasickou projekci nahradí právě velké tato zobrazovací technologie.

Zdroj: Samsung

Určitě si přečtěte

Články odjinud