54
Fotogalerie

Velký srovnávací test sluchátek s mikrofonem aneb herní headsety

Kapitoly článku:


1. Sennheiser PC 360 G4ME

Velmi příjemná sluchátka otevřené konstrukce. Velké mušle se semišovými náušníky mají přiměřený tlak, nedotýkají se uší a jsou pohodlné. Uši se v nich nepotí a bez problémů je můžete mít na hlavě celé hodiny. Střídmý design vsází na jednoduchost, eleganci a pevné černé plasty. Mikrofon je na pohyblivém kloubu a aktivuje se sklopením, což je velmi praktické. Stejně chválíme i výborně dosažitelný ovladač hlasitosti na pravé mušli – na pevném, přesto dostatečně poddajném a ohebném kabelu až na dva pozlacené 3,5mm jacky nic nenajdete.

bok.jpg čelo.jpg 

Zvuk je čistý, vyrovnaný, hluboké basy rychlé a pevné. Výborně se dají lokalizovat zvuky, u filmů i klasické hudby je velmi dobrý a čitelný prostor. Sluchátka jsou vhodná pro náročnější poslech hudby, ale stejně dobře zvládnou hry a akční filmy.

detail.jpg
Ovladač hlasitosti na pravé mušli je snadno dosažitelný a manipulace nečiní sebemenší problémy

Headset nabízí velmi vyrovnaný a neunavující zvuk. Ve hrách si vedou na výbornou, přestože se jedná o klasická stereo sluchátka. Vzhledem ke konstrukci ale počítejte s minimální izolací od okolí. Sennheiser PC 360 nenabízí žádné extra funkce ani bohaté příslušenství, ale spoléhá na výborný zvukový projev, kvalitní mikrofon a výtečné zpracování. Tedy vše, co byste si mohli od herního headsetu přát. Ovšem za zmíněné vlastnosti a zvukový luxus si připlatíte, cena atakující 4 000 Kč je hodně vysoká.

AVmania hodnotí
kvalita zvuku 10
ovládání a připojení 8
ergonomie 8

 

  • Verdikt: 8,8
  • Cena 3 989 Kč
  • 451 Kč za bod

+ Výtečný zvuk pro hry i hudbu
+  Příjemné ovládání hlasitosti
+  Velmi pohodlné

- Vysoká cena
- Slabá izolace proti hluku


2. Sennheiser PC 350

Designově prakticky shodné se Sennheiser PC 360 – to znamená žádná extravagance, ale elegantní černé plasty a robustní zpracování. Podstatnější rozdíl spočívá v tom, že sluchátka se dají složit, a umožní tak snadnější přenášení. Na druhou stranu, ostré cvakání ze skládaného kloubu zní poněkud zlověstně a je otázka, zda se časem nemůže kloub vyviklat. Nicméně dobrý dojem z dílenského zpracování tomu nijak zvlášť nenapovídá.

bok.jpg čelo.jpg 

Ovládaní hlasitosti a mikrofonu najdete klasicky na šňůře, manipulace je snadná i po hmatu. Díky uzavřené konstrukci nabízí sluchátka poměrně dobrou izolaci od okolí. Větší tlak sluchátek na hlavu je díky velkým mušlím dobře rozložený a neotráví vás od poslechu nebo hraní ani po delší době. Mušle s měkčenou koženkou náušníků patří k těm pohodlnějším, ovšem uzavřená konstrukce a právě neprodyšná koženka mohou vést po několika hodinách k pocení.

detail.jpg
PC 350 mají ovládání hlasitosti a ztlumení mikrofonu na kabelu.
Menší tvar potěší, snadná manipulace rovněž

Headset zaujme dobrou lokalizací nástrojů a zvuků, nechybí mu rychlé, pevné basy (i když s menším objemem) a vokály jsou čisté, výšky, byť méně výrazné, nezkreslené. Sluchátka dobře dokážou podat přesný zvuk a prostor. Nejsou však vhodná pro milovníky silných efektních basů a bohatých výšek. Jejich výhodou i nevýhodou je neunavující a vyrovnaný decentní zvuk, díky němuž se dá poslouchat i náročnější klasika.

AVmania hodnotí
kvalita zvuku 9
ovládání a připojení 5
ergonomie 8

 

  • Cena 3 796 Kč
  • 491 Kč za bod
  • Verdikt: 7,7

+ Výtečný zvuk pro hry i hudbu
+ Velmi pohodlný headset
+ Skládací

- Plastová spona na ovladači
- Náchylnost k opocení uší

Určitě si přečtěte

Články odjinud