Velký srovnávací test sluchátek s mikrofonem aneb herní headsety

10. června 2011
TWEET SDÍLET
Velký srovnávací test sluchátek s mikrofonem aneb herní headsety
Nabízíme srovnání 14 headsetů pro hry, filmy, pro poslech hudby. Poradíme také, podle čeho vybírat a čeho si všímat při nákupu.

3. Razer Carcharias

Vzdušně a jednoduše působící sluchátka. Na rozdíl od většiny konkurentů systém nastavení mušlí a hlavového mostu stojí na plynulém pohybu s automatickou aretací polohy, nečeká vás tak žádné otravné cvakání. Mikrofon na kloubu překvapí šířkou korekce ve vertikálním směru, na druhou stranu úprava v horizontální rovině je možná tužší, než by měla být.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek 

Vítáme příjemný, opletený kabel, který se nezauzlí. Konstrukcí se jedná o otevřená sluchátka, což znamená špatnou izolaci od okolí, kterou ale vyrovnává příjemný, efektní zvuk. Mušle větší velikosti a kruhového tvaru se dotýkají uší. Díky semišovým náušníkům je headset velmi pohodlný i při dlouhodobém nošení, přispívá k tomu i to, že jde o nejlehčí circumaurální sluchátka v testu. Pozor jen na snadné zachytávání prachu.

Klepněte pro větší obrázek
Ovladač na šňůře nabízí snadno nahmatatelný potenciometr na ovládání hlasitosti. Tlačítko mute je malé

Hlavními rysy zvukové stránky jsou silné a výrazné basy, které jsou pomalejší a trochu překrývají zbytek. V hudbě tak chybí drobné detaily, nicméně dobré středy a výšky to dohání. Podání prostoru je lehce nadprůměrné, u filmů pak překvapí subjektivně horší dynamika. Ve výsledku jde o univerzální příjemná sluchátka. Při dlouhodobém poslechu ale mohou unavovat, zvláště pokud nemáte v oblibě hutné basy typické pro herní headsety. Každopádně ryze herního výrobce chválíme za sluchátka, na kterých se dá velmi dobře poslouchat i hudba.

AVmania hodnotí
kvalita zvuku 8
ovládání a připojení 6
ergonomie 7

 

  • Cena 2 267 Kč
  • 305 Kč za bod
  • Verdikt: 7,4

+ Velmi lehké, pohodlné
+ Více basů, ale stále skvělý zvuk
+ Opletený kabel

- Tužší nastavení mikrofonu
- Neoznačené a malé tlačítko mute
- Slabá izolace proti hluku


4. Logitech G930

Jeden ze dvou zástupců bezdrátových headsetů zaujme líbivým futuristickým designem, kde základem je matná černá barva s červenými doplňky. Dobrý dojem ze vzhledu ale kazí zpracování – při pohybu hlavou se často ozývá slyšitelné vrzání. Pouze průměrné pohodlí a silnější přítlak rozměrných mušlí vynahrazuje lepší izolace od okolí. Svůj díl na tom možná až příliš tuhá koženka na náušnících. Zvuku chybí rychlejší basy a vyšší přesnost, jinak je vcelku vyrovnaný, nicméně více detailů a čistoty by neuškodilo.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
 

Podání prostoru a lokalizace v něm zvládnou G930 velmi dobře. Hůře si poradí s hudbou, která je podána nevýrazně, i když relativně neutrálně. Přesto nenadchne, ovšem nepůsobí ani unavujícím dojmem. Vokály jsou vcelku čisté bez výraznějšího zabarvení, náročnější posluchači ale budou postrádat chybějící detaily. Bezdrátový přenos na frekvenci 2,4 GHz je bez znatelného šumění, dosah přes deset metrů potěší.

Klepněte pro větší obrázek
Na levé mušli najdete hned trojici programovatelných tlačítek a výborný válcový ovladač hlasitosti

Stejně tak kvitujeme USB základnu s nabíjecím kabelem, díky které vám vždy sluchátka okupují jen jedno USB. Headset G930 má bezkonkurenčně nejlepší ovládání. Na levé mušli snadno nahmatáte tři programovatelná tlačítka a válcový ovladač hlasitosti. Mikrofon se vypíná sklopením nebo tlačítkem, aktivitu oznamuje LED na jeho konci. Výdrž je solidních 10 hodin na jedno nabití.

AVmania hodnotí
kvalita zvuku 7
ovládání a připojení 9
ergonomie 7

 

  • Verdikt: 7,2
  • Cena 3 799 Kč
  • 528 Kč za bod

+ Bezdrátové provedení
+ Elegantní design
+ Výborné ovládání

- Zvukově spíš průměr
- Vrzání konstrukce
- Vysoká cena

Témata článku: Testy, Hi-Fi, Sluchátka, Sennheiser, Test, AKG

Určitě si přečtěte

15 nejlepších komedií roku 2018

15 nejlepších komedií roku 2018

Ztratili jsme Stalina, BlacKkKlansman, Psí ostrov, Tři billboardy kousek za Ebbingem, Čtverec, Úžasňákovi 2, Oni a Silvio, Já, Simon, Pěkně blbě. Třetí letošní výběr se nese v uvolněném duchu silvestrovské zábavy.

13 Marek Čech

EISA: nejlepší audio a Hi-Fi zařízení pro rok 2019/2020

EISA: nejlepší audio a Hi-Fi zařízení pro rok 2019/2020

Jaké reproduktory jsou letos nejlepší? Jaký zesilovač si odnesl ocenění EISA? Podívejme se na kategorii Hi-Fi produktů, jejichž cílem je nabídnout kvalitní zvuk.

16 AVmania.cz

SilverCrest SKG 16 A1: levná sluchátka s aktivním potlačením hluku z Lidlu [test]

SilverCrest SKG 16 A1: levná sluchátka s aktivním potlačením hluku z Lidlu [test]

Dříve luxusní sluchátka s aktivním potlačením hluku ztratily svoji exkluzivitu a pořídíte je za pár stovek v prodejně s potravinami. Fungují, jsou vcelku účinné, ale musíte počítat s několika kompromisy.

5 Petr Březina

Sony WF-1000XM3: nejlepší True Wireless sluchátka s ANC, která můžete mít [test]

Sony WF-1000XM3: nejlepší True Wireless sluchátka s ANC, která můžete mít [test]

Zájem o zcela bezdrátová (True Wireless) od jejich uvedení na trh raketově roste. Novinka Sony WF-1000XM3 míří na nejvyšší příčky a právem. Kombinuje výborný zvuk, skvělé potlačení hluku a příkladnou ergonomii. Zkrátka máme tu novou referenci pro ostatní a nejlepší True Wireless sluchátka na trhu.

43 Jaromír Puk

15 filmů roku 2018, které musíte vidět: sci-fi, akční, horory a thrillery

15 filmů roku 2018, které musíte vidět: sci-fi, akční, horory a thrillery

Ready Player One: Hra začíná, Upgrade, Black Panther, Avengers: Infinity War, Mission: Impossible - Fallout, Tiché místo, Tísňové volání, Jack staví dům. První výběr toho nejlepšího, co se letos objevilo v kinech a na DVD a Blu-ray nosičích.

11 Marek Čech

15 tipů na nejlepší levná a kvalitní sluchátka pro mobily

15 tipů na nejlepší levná a kvalitní sluchátka pro mobily

Levná přenosná sluchátka s kabelem nabízejí za málo peněz hodně muziky. Vybrali jsme nejlepší modely v ceně od 200 Kč do 1100 Kč.

10 Jaromír Puk