Velký srovnávací test sluchátek s mikrofonem aneb herní headsety

10. června 2011
TWEET SDÍLET
Velký srovnávací test sluchátek s mikrofonem aneb herní headsety
Nabízíme srovnání 14 headsetů pro hry, filmy, pro poslech hudby. Poradíme také, podle čeho vybírat a čeho si všímat při nákupu.

5. Sennheiser PC 333D G4ME

Headset dostal odvážnější design než PC 350 a 360, působí ovšem více plastově. Zajímavým prvkem je do dvou směrů výklopná pravá mušle – DJ pant. Ovladač na kabelu nenajdete, mikrofon se aktivuje sklopením a hlasitost regulujete kruhovým ovladačem na pravé mušli. Bohužel manipulace s prvky není úplně snadná: mikrofon se sklápí ztuha, ovladač špatně nahmatáte a pod prsty lehce proklouzne.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek 

Menší mušle s hrubším potahem náušníků se dotýkají uší, tlak heasdsetu na hlavu je spíše silnější. Izolace před vnějším hlukem se vám dostane průměrné, což je ale u supraaurálních sluchátek obvyklé. Reprodukce zvuku je efektnější, s o něco menší přesností, vokály jsou lehce posunuté níže, lokalizaci zvuků hodnotíme jako dobrou. Trochu horší je to s prostorem, jenž je užší a menší, ve výsledku ale stále velmi dobrý. Silné doznívající basy vytváří efektní filmový zvuk, hudebně si sluchátka vedou rovněž dobře, u na poslech náročnější klasiky ale chybí čistota výšek.

Klepněte pro větší obrázek
Pravá mušle je na pantu, díky kterému ji můžete odklopit vpřed i vzad.
Určitě vhodné nejen pro DJ

Celkově pohodlný headset lze doporučit hlavně těm, co mají rádi efektnější zvuk – ideální volba pro hráče, kteří preferují svižnou akci plnou efektů. Potěší příslušenství v podobě USB adaptéru pro softwarově tvořený prostorový zvuk (s certifikací Dolby Prologic IIx pro 7.1kanálový zvuk), USB prodlužovací kabel a obal na přenášení.

AVmania hodnotí
kvalita zvuku 8
ovládání a připojení 6
ergonomie 6
  • Verdikt: 7,1
  • Cena 4 690 Kč
  • 662 Kč za bod

+ Výklopný pant
+ Bohaté příslušenství
+ Dobrá kvalita zvuku

- Tužší nastavení mikrofonu
- Působí plastově
- Špatná regulace hlasitosti


6. Logitech G35

Headset má robustnější design než mladší G930, nicméně díky stejné barevné kombinaci vypadá stále dobře. Náladu trochu kazí občasné vrzání z plastových částí mostu a mušlí. U hlavového mostu mohla být též větší vůle, lidem s nadprůměrně velkou hlavou můžou být těsné. Dlouhý opletený kabel (od pohledu velmi odolný) s páskem na stažení přebytečné délky a velké mušle jsou velkou předností.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek 

Ovšem pozor, headset je možné připojit pouze přes USB konektor. Izolace od okolí je vcelku dobrá, silnější přítlak však může po čase unavovat. Zvuk sluchátek je vyrovnaný s hlubokými, ale méně přesnými basy. Ty mají navíc sklony k rezonanci. U filmů a her se dočkáte lehce nadprůměrné lokalizace a podání prostoru. Ujdou i výšky, pochvalu ale nesklidí vokály, které jsou posunuty a trochu zabarveny – chybí větší neutralita. Přesto posluchače hudby Logitech G35 neurazí.

Klepněte pro větší obrázek
Kabel je silný, ovšem tuhý a končí pouze USB konektorem.
Hodí se, pokud nemáte v PC zvukovou kartu

Podobně jako u bezdrátové verze nechybí softwarově zpracovaný prostorový zvuk 7.1 a možnosti zmutování hlasu (třeba do kosmické veverky). Na pravé mušli opět najdete tři dobře přístupná a programovatelná tlačítka. Kvalitou poněkud nemile překvapil mikrofon, poznáte to hlavně na menší sytosti hlasu. Na druhou stranu srozumitelnost i odrušení hlasu od okolí jsou bezproblémové.

AVmania hodnotí
kvalita zvuku 7
ovládání a připojení 8
ergonomie 6
  • Cena 2 799 Kč
  • 404 Kč za bod
  • Verdikt: 6,9

+ Líbivý design
+  Výborné ovládání
+  Velké mušle

- Připojení pouze přes USB
- Sluchátka lehce vržou
- Mikrofon má menší sytost hlasu

Témata článku: Testy, Hi-Fi, Sluchátka, Sennheiser, Test, AKG

Určitě si přečtěte

15 filmů roku 2018, které musíte vidět: sci-fi, akční, horory a thrillery

15 filmů roku 2018, které musíte vidět: sci-fi, akční, horory a thrillery

Ready Player One: Hra začíná, Upgrade, Black Panther, Avengers: Infinity War, Mission: Impossible - Fallout, Tiché místo, Tísňové volání, Jack staví dům. První výběr toho nejlepšího, co se letos objevilo v kinech a na DVD a Blu-ray nosičích.

11 Marek Čech

Sony WF-1000XM3: nejlepší True Wireless sluchátka s ANC, která můžete mít [test]

Sony WF-1000XM3: nejlepší True Wireless sluchátka s ANC, která můžete mít [test]

Zájem o zcela bezdrátová (True Wireless) od jejich uvedení na trh raketově roste. Novinka Sony WF-1000XM3 míří na nejvyšší příčky a právem. Kombinuje výborný zvuk, skvělé potlačení hluku a příkladnou ergonomii. Zkrátka máme tu novou referenci pro ostatní a nejlepší True Wireless sluchátka na trhu.

43 Jaromír Puk

10 tipů na nejlepší přenosná Hi-Fi sluchátka. Od těch nejdostupnějších až po nejdražší

10 tipů na nejlepší přenosná Hi-Fi sluchátka. Od těch nejdostupnějších až po nejdražší

Kvalitní přenosná sluchátka vydrží déle než smartphone nebo jiný přehrávač. Vybrali jsme ty nejzajímavější od dostupnějších až po ty nejdražší.

6 Jaromír Puk

EISA: nejlepší televizory a projektory pro rok 2019/2020

EISA: nejlepší televizory a projektory pro rok 2019/2020

Jako každý rok i letos vybrala asociace EISA nejlepší televizory, Ultra HD Blu-ray přehrávač, nejlepší projektory či nejlepší foto/videokameru. Podívejte se, co EISA považuje za to nejlepší v těchto kategoriích.

23 Jaromír Puk

Android TV: Jak jednoduše dostat obraz z telefonu do TV [video]

Android TV: Jak jednoduše dostat obraz z telefonu do TV [video]

Máme zde Miracast, Google Cast, ale co dělat, když ani jedno nefunguje? Pokud potřebujete zobrazit obsah telefonu na velké obrazovce televizoru, recept je jednoduchý.

7 Tomáš Holčík