Velký srovnávací test sluchátek s mikrofonem aneb herní headsety

10. června 2011
TWEET SDÍLET
Velký srovnávací test sluchátek s mikrofonem aneb herní headsety
Nabízíme srovnání 14 headsetů pro hry, filmy, pro poslech hudby. Poradíme také, podle čeho vybírat a čeho si všímat při nákupu.

7.–8. AKG GHS 1

Nejlépe vypadající sluchátka v testu. AKG působí velmi lehce a vzdušně, přitom ne plastově. Zářivý oranžový kabel je netradiční a líbivý, na něm umístěný ovladač je zase sympaticky malý. Tam také najdete potenciometr hlasitosti a přepínač ztlumení mikrofonu, oba prvky jsou příkladně dostupné. Horší je až upínání a příliš tuhý plechový klips.

AKG GHS1
za ceny od na HLEDEJCENY.cz


Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
 

Sluchátka se dají se snadno skládat, což je ideální na cestování. Koncepcí představují GHS 1 menší, příjemná, byť uzavřená sluchátka s přiměřeným tlakem na uši a hlavu. Zapochybovat se dá jen o použití hrubší látky potahu náušníků – pro citlivější uši to nemusí být ideální. Zvuk je velmi dobrý s bohatými, ale až poněkud příliš snaživými basy. Přesnost je také trochu menší, v hudbě uslyšíte méně detailů, přesto zvuk působí vyrovnaně až líbivě. Výšky jsou čisté a i u klasické hudby jsme neměli větších výhrad. Dojem sluchátkům kazí jen užší prostor, stažený jakoby do hlavy, kdy chybí předozadní dojem ze scény.

Klepněte pro větší obrázek 
AKG působí lehce, ale ne křehce. Dají se složit a přenášet, což uvítají hráči obrážející LAN party

U AKG také jako u jediného headsetu v testu najdete malý pevný mikrofon bez jakékoliv možnosti polohování.Při komunikaci to ovšem vůbec nevadí, je nastaven dobře a rozhodně ho nesouží vnější hluk více než ostatní modely. GHS 1 jsou ve výsledku vhodná i pro náročnější posluchače hledající hlavně efektní relativně čistý zvuk.

AVmania hodnotí
kvalita zvuku 9
ovládání a připojení 4
ergonomie 6
  • 2 399 Kč
  • 345 Kč za bod
  • Verdikt: 6,8

+ Skvělý design a zpracování
+ Velmi kvalitní zvuk
+ Snadno přenosné

- Hrubší potah náušníků
- Horší podání prostoru
- Pevný mikrofon


7.–8. Creative Tactic 3D Sigma

Zástupce nejlevějšího segmentu headsetů v testu. Design je velmi jednoduchý a nepříliš zajímavý, nicméně používá kvalitní plasty a rozhodně oceňujeme nastavení hlavového mostu a náušníků pomocí plechových posuvníků. Zvláštností obou Creativů Tactic 3D je plochý kabel, který je velmi měkký, ale zároveň nebudí příliš důvěry v předpokladu odolnosti. Klasické ovládání na kabelu ničím nepřekvapí, ovladač hlasitosti i přepínač mikrofonu bez problémů nahmatáte.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek 

Vcelku rozměrné mušle s uzavřenou konstrukcí jsou sice pohodlné a příjemné, neposkytují ale příliš velkou izolaci od okolí. Pomalejší, hutnější basy posouvají barvu vokálů níže, výšky i středy nenabídnou moc detailů, hudba působí poněkud zastřeně a ploše. Mince se obrací u her a filmů. Velmi dobrá lokalizace se kombinuje se schopností přenést atmosféru filmu až k vám.

Klepněte pro větší obrázek
Mikrofon můžete bez problému od sluchátek odpojit.
 Drát je příjemně měkký, dobře se tvaruje a drží

Nepočítejte tedy s věrností a rychlostí, ale s efektním filmovým zvukem, který naštěstí svým charakterem neunaví. Sigma v krabici ukrývá i USB adaptér, který po nainstalování zpřístupní některé pokročilé funkce jako zábavný morphing hlasu, možnost nastavení ekvalizéru a virtuální prostorový zvuk. I přes licenci THX ovšem emulace prostorového zvuku není příliš dobrá. Celkově Sigma představuje zajímavou volbu a kompromis v poměru dobrý zvuk/cena.

AVmania hodnotí
kvalita zvuku 7
ovládání a připojení 6
ergonomie 7
  • 1 295 Kč
  • 191 Kč za bod
  • Verdikt: 6,8

+ Dobrý poměr cena/výkon
+ USB adaptér
+ Odpojitelný mikrofon

- Slabší odstínění okolí
- Nejsou moc dobré na hudbu

Témata článku: Testy, Hi-Fi, Sluchátka, Test, Sennheiser, AKG

Určitě si přečtěte

Marantz Melody X: nejlepší bezdrátový Hi-Fi mikrosystém roku 2019/2020 [test]

Marantz Melody X: nejlepší bezdrátový Hi-Fi mikrosystém roku 2019/2020 [test]

Asociace EISA letos v kategorii kompaktní audiosystém titulem ocenil "nejlepší" populární mikrosystém Marantz Melody X. Možná to není zařízení pro náročného audiofila, ale při běžném poslechu vám radost z hudby určitě neodepře.

23 Daniel Březina

SillverCrest Bluetooth s ANC: levná sluchátka s aktivním potlačením hluku z Lidlu [test]

SillverCrest Bluetooth s ANC: levná sluchátka s aktivním potlačením hluku z Lidlu [test]

Jezdíte denně půl hodiny vlakem a nechcete utrácet deset tisíc za značková sluchátka? Ano, jde o levný model, ale za 1 490 Kč jsou téměř dokonalá. Po mechanické stránce svoji cenu překročí, ANC odstraní otravné hučení, jen zvuk už odpovídá ceně.

5 Jakub Michlovský

Nabarvené ptáče: chlapec putuje sadistickým světem, z něhož zmizel soucit [recenze filmu]

Nabarvené ptáče: chlapec putuje sadistickým světem, z něhož zmizel soucit [recenze filmu]

Chlapec během druhé světové války putuje světem, z něhož zmizel soucit a stává se v něm projekcí nebo terčem okolního sadistického zla. V adaptaci kontroverzního románu Jerzyho Kosińského.

4 Marek Čech

OnePlus: Nový 4K HDR QD televizor ukazuje, kam TV technika kráčí

OnePlus: Nový 4K HDR QD televizor ukazuje, kam TV technika kráčí

Značka OnePlus je známá především svými telefony s dobrým poměrem cena/výkon a nyní rozšířila svoji nabídku o nový televizor. Má to však několik háčků a dá se na tom dobře demonstrovat, kam se trh s televizory posunuje.

12 Jaromír Puk

EISA: nejlepší audio a Hi-Fi zařízení pro rok 2019/2020

EISA: nejlepší audio a Hi-Fi zařízení pro rok 2019/2020

Jaké reproduktory jsou letos nejlepší? Jaký zesilovač si odnesl ocenění EISA? Podívejme se na kategorii Hi-Fi produktů, jejichž cílem je nabídnout kvalitní zvuk.

16 AVmania.cz