54
Fotogalerie

Velký srovnávací test sluchátek s mikrofonem aneb herní headsety

Kapitoly článku:


9.–11. Roccat Kave

Roccat Kave představují jediná plnohodnotná sluchátka s pravým prostorovým zvukem, o který se stará hned několik reproduktorů v mušlích. Masivní headset na první pohled zaujme, matné plasty působí skvěle a naprosto špičkový je i mikrofon. Výborně se nastavuje, drží tvar, na konci je stavová LEDka indikující ztlumení a mikrofon má nejlepší odstínění vnějšího ruchu. K zapojení do počítače slouží hned čtyři 3,5mm jacky a napájecí USB konektor.

bok.jpg čelo.jpg 

Silný kabel vede k masivnímu ovladači, který si už vzhledem k hmotnosti a rozměrům musíte někam položit. Pod krytkou najdete čtyři posuvníky pro regulaci jednotlivých reproduktorů. Pohodlí a tlak velkých uzavřených mušlí, jež se dotýkají uší, je přiměřené. Horší je ale vyšší váha a izolace od okolí. V náušnících se rovněž i přes odvětrávací otvory poměrně potí uši.

detail.jpg
Masivní ovladač kromě kruhové regulace hlasitosti ukrývá
 ještě čtyři posuvníky pro jednotlivé kanály

Prostor u filmů a her je široký s dobrou lokalizací, hlubší zvuky jsou méně konkrétní, o to více efektní. Vokály nejsou přirozené a jsou posunuty k výškám. Pro hudbu lze Roccat Kave použít jen s výhradami, chybí čistota a vyrovnanost ve středním pásmu. Opak ale nastává u filmů a her – už vzhledem k možnostem nastavení zvuku u jednotlivých zvukových kanálů. Jde výslovně o herní a filmová sluchátka, bohužel jako jediná v testu slyšitelně šumí.

AVmania hodnotí
kvalita zvuku 7
ovládání a připojení 5
ergonomie 5
  • 2 030 Kč
  • 305 Kč za bod
  • Verdikt: 6,6

+ Několik měničů poskytuje pravé 5.1
+ Výborný mikrofon
+ Vzhled

- Nepoužitelné na hudbu
- Náchylnost k pocení
- Šumí

9.–11. Beyerdynamic MMX 2

Sluchátka Beyerdynmic nepřilákají marnivé hráče, na vině je velmi jednoduchý a nenápaditý design. Ten sází spíš na konzervativnost a ryzí funkčnost s minimem pohyblivých částí, což ovšem znamená i menší náchylnost na poškození. Jediným pohyblivým prvkem je vnitřní hlavový most, který zajišťuje usazení headsetu na hlavě. U MMX 2 nenajdete na kabelu žádné ovládání hlasitosti a mikrofonu, obojí řeší až připojení dodávaného USB adaptéru. Nicméně jeho mrňavá tlačítka pro regulaci hlasitosti a velká plastovost moc nadšení nevyvolají.

bok.jpg čelo.jpg
 

Headset je snadno přenosný, s celkově menšími mušlemi, které tak poskytnou minimální izolaci od okolí. Náušníky jsou semišové, což je plus ke komfortu, nemusí ale vyhovovat z hlediska údržby. Beyerdynamic MMX 2 však nejdou cestou vnějšího pozlátka, pozornost přitáhnou hlavně kvalitně podaným zvukem, jež by se dal charakterizovat výraznějšími, pomalými basy, lehce zastřenými výškami a čitelnými středy.

detail.jpg 
Pokud sluchátka nezapojíte do USB adaptéru,
 nebudete mít možnost regulovat hlasitost a mikrofon

Sluchátka proto oceníte nejen u filmů a her, ale i při poslechu hudby. V případě hudby však počítejte s menší přesností a vyrovnaností, kdy dlouhý poslech může unavovat. Pokud tedy máte rádi efektnější basový zvuk a dobrý poměr cena/výkon, směle do toho, doporučujeme – jde o poctivý profesionální headset prověřený léty zkušeností.

AVmania hodnotí
kvalita zvuku 8
ovládání a připojení 3
ergonomie 7
  • 2 006 Kč
  • 302 Kč za bod
  • Verdikt: 6,6

Kvalita zvuku: 8
Ovládání a připojení: 3
ergonomie: 7

+ Kvalitní efektnější zvuk
+ Pohodlné náušníky
+ Méně náchylné na poškození

- Nezajímavý vzhled
- Na kabelu není ovládání

Určitě si přečtěte

Články odjinud