Velký srovnávací test sluchátek s mikrofonem aneb herní headsety

10. června 2011
TWEET SDÍLET
Velký srovnávací test sluchátek s mikrofonem aneb herní headsety
Nabízíme srovnání 14 headsetů pro hry, filmy, pro poslech hudby. Poradíme také, podle čeho vybírat a čeho si všímat při nákupu.

9.–11. Roccat Kave

Roccat Kave představují jediná plnohodnotná sluchátka s pravým prostorovým zvukem, o který se stará hned několik reproduktorů v mušlích. Masivní headset na první pohled zaujme, matné plasty působí skvěle a naprosto špičkový je i mikrofon. Výborně se nastavuje, drží tvar, na konci je stavová LEDka indikující ztlumení a mikrofon má nejlepší odstínění vnějšího ruchu. K zapojení do počítače slouží hned čtyři 3,5mm jacky a napájecí USB konektor.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek 

Silný kabel vede k masivnímu ovladači, který si už vzhledem k hmotnosti a rozměrům musíte někam položit. Pod krytkou najdete čtyři posuvníky pro regulaci jednotlivých reproduktorů. Pohodlí a tlak velkých uzavřených mušlí, jež se dotýkají uší, je přiměřené. Horší je ale vyšší váha a izolace od okolí. V náušnících se rovněž i přes odvětrávací otvory poměrně potí uši.

Klepněte pro větší obrázek
Masivní ovladač kromě kruhové regulace hlasitosti ukrývá
 ještě čtyři posuvníky pro jednotlivé kanály

Prostor u filmů a her je široký s dobrou lokalizací, hlubší zvuky jsou méně konkrétní, o to více efektní. Vokály nejsou přirozené a jsou posunuty k výškám. Pro hudbu lze Roccat Kave použít jen s výhradami, chybí čistota a vyrovnanost ve středním pásmu. Opak ale nastává u filmů a her – už vzhledem k možnostem nastavení zvuku u jednotlivých zvukových kanálů. Jde výslovně o herní a filmová sluchátka, bohužel jako jediná v testu slyšitelně šumí.

AVmania hodnotí
kvalita zvuku 7
ovládání a připojení 5
ergonomie 5
  • 2 030 Kč
  • 305 Kč za bod
  • Verdikt: 6,6

+ Několik měničů poskytuje pravé 5.1
+ Výborný mikrofon
+ Vzhled

- Nepoužitelné na hudbu
- Náchylnost k pocení
- Šumí

9.–11. Beyerdynamic MMX 2

Sluchátka Beyerdynmic nepřilákají marnivé hráče, na vině je velmi jednoduchý a nenápaditý design. Ten sází spíš na konzervativnost a ryzí funkčnost s minimem pohyblivých částí, což ovšem znamená i menší náchylnost na poškození. Jediným pohyblivým prvkem je vnitřní hlavový most, který zajišťuje usazení headsetu na hlavě. U MMX 2 nenajdete na kabelu žádné ovládání hlasitosti a mikrofonu, obojí řeší až připojení dodávaného USB adaptéru. Nicméně jeho mrňavá tlačítka pro regulaci hlasitosti a velká plastovost moc nadšení nevyvolají.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
 

Headset je snadno přenosný, s celkově menšími mušlemi, které tak poskytnou minimální izolaci od okolí. Náušníky jsou semišové, což je plus ke komfortu, nemusí ale vyhovovat z hlediska údržby. Beyerdynamic MMX 2 však nejdou cestou vnějšího pozlátka, pozornost přitáhnou hlavně kvalitně podaným zvukem, jež by se dal charakterizovat výraznějšími, pomalými basy, lehce zastřenými výškami a čitelnými středy.

Klepněte pro větší obrázek 
Pokud sluchátka nezapojíte do USB adaptéru,
 nebudete mít možnost regulovat hlasitost a mikrofon

Sluchátka proto oceníte nejen u filmů a her, ale i při poslechu hudby. V případě hudby však počítejte s menší přesností a vyrovnaností, kdy dlouhý poslech může unavovat. Pokud tedy máte rádi efektnější basový zvuk a dobrý poměr cena/výkon, směle do toho, doporučujeme – jde o poctivý profesionální headset prověřený léty zkušeností.

AVmania hodnotí
kvalita zvuku 8
ovládání a připojení 3
ergonomie 7
  • 2 006 Kč
  • 302 Kč za bod
  • Verdikt: 6,6

Kvalita zvuku: 8
Ovládání a připojení: 3
ergonomie: 7

+ Kvalitní efektnější zvuk
+ Pohodlné náušníky
+ Méně náchylné na poškození

- Nezajímavý vzhled
- Na kabelu není ovládání

Témata článku: Testy, Hi-Fi, Sluchátka, Test, Sennheiser, AKG

Určitě si přečtěte

Nabarvené ptáče: chlapec putuje sadistickým světem, z něhož zmizel soucit [recenze filmu]

Nabarvené ptáče: chlapec putuje sadistickým světem, z něhož zmizel soucit [recenze filmu]

Chlapec během druhé světové války putuje světem, z něhož zmizel soucit a stává se v něm projekcí nebo terčem okolního sadistického zla. V adaptaci kontroverzního románu Jerzyho Kosińského.

4 Marek Čech

15 nejlepších válečných filmů, kterým můžete věřit. Víme, kde je najdete online

15 nejlepších válečných filmů, kterým můžete věřit. Víme, kde je najdete online

Vybrali jsme 15 jedinečných filmů, které se věnují válkám ve 20. století. Vybrané snímky mají společné to, že válku neoslavují nebo nevzývají. Naopak kriticky a bolestně obnažují její zrůdnost a nesmyslnost. Jsou to válečné filmy, kterým můžete věřit.

27 Marek Čech, Vojtěch Malý

40 ženských erotických symbolů osmdesátých let

40 ženských erotických symbolů osmdesátých let

Kim Basinger, Kathleen Turner, Melanie Griffith, Bo Derek, Nastassja Kinski, Phoebe Cates, Rebecca De Mornay, Valérie Kaprisky, Sophie Marceau, Francesca Dellera, Isabelle Adjani a jejich smyslné scény ve filmech.

Marek Čech

15 nejlepších komedií roku 2018

15 nejlepších komedií roku 2018

Ztratili jsme Stalina, BlacKkKlansman, Psí ostrov, Tři billboardy kousek za Ebbingem, Čtverec, Úžasňákovi 2, Oni a Silvio, Já, Simon, Pěkně blbě. Třetí letošní výběr se nese v uvolněném duchu silvestrovské zábavy.

13 Marek Čech

14× nejlepší filmy o druhé světové válce

14× nejlepší filmy o druhé světové válce

Nejdelší den, Tucet špinavců, Generál Patton, Sophiina volba, Jdi a dívej se, Zachraňte vojína Ryana nebo Černá kniha. Nejlepší filmy s tématikou druhé světové války?

43 Marek Čech