Velký srovnávací test sluchátek s mikrofonem aneb herní headsety

10. června 2011
TWEET SDÍLET
Velký srovnávací test sluchátek s mikrofonem aneb herní headsety
Nabízíme srovnání 14 headsetů pro hry, filmy, pro poslech hudby. Poradíme také, podle čeho vybírat a čeho si všímat při nákupu.

9.–11. Tritton AX 720

Obrovská bílá sluchátka vypadají stylově a jsou vcelku pohodlná i přes to, že se mušle dotýkají uší. Větším problémům ale budete čelit v případě, že máte velikou hlavu – sluchátka není možné výrazněji nastavit a povolit silnější přítlak. Uzavřená konstrukce sluchátek zase způsobuje velmi malou izolaci od okolí. Vertikálně nejde moc regulovat ani odpojitelný mikrofon, horizontální nastavování je ovšem dostatečné a hlasový projev je čistý a srozumitelný.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
 

Určení sluchátek je především pro film a hry, podle toho i hrají. Hluboké razantní basy jsou působivé, tudíž jim odpustíte menší rychlost. Výšky jsou sice slabší, to je však citelné jen u hudby; vyšší středy jsou vesměs čisté a nabízejí dobrou lokalizaci zvuků. Efektní zvuk sluchátek se projevuje i posunem řečového pásma trochu níže, u filmů a her to však není na škodu. Pro hudbu se nicméně sluchátka svým charakterem příliš nehodí.

Klepněte pro větší obrázek
AX 720 má extrémně dlouhý kabel (přes tři metry) a konektor,
který bez redukce či měniče nezapojíte

Výhodou headsetu Tritton AX 720 je zvukový měnič, díky kterému se dají připojit prostřednictvím optiky ke konzolím Xbox 360 a Playstation 3 – nabízí standard Dolby s výborným podáním prostorového zvuku. K PC lze ovšem připojit pouze přes optický vstup, standardní redukce připojení k počítači nabídne jen stereo zvuk. O Trittonu přemýšlejte, máte-li více herních zařízení, nelekněte se jen vyšší ceny.

AVmania hodnotí
kvalita zvuku 8
ovládání a připojení 6
ergonomie 5
  • 3 990 Kč
  • 603 Kč za bod
  • Verdikt: 6,6

+ Skvělé na hry a filmy
+ Kvalitní prostorový zvuk
+ Lze připojit i ke konzolím

- Nepohodlné pro větší hlavy
- Vyšší cena
- Malá izolace před hlukem


12. Beyerdynamic DT 234 PRO

Druhý zástupce profesionálních sluchátek Beyerdynamicu. Nevýrazný design tentokrát ještě zhoršuje použití nudné šedé barvy. Ostatně ani konektory nejsou v atraktivnějších barvách a kašlou na aktuální kombinaci zelené a růžové. Jinak se dá o nich říct to samé, co o MMX 2. Mají čistě funkční design s důrazem na dlouhou životnost a užitkovost. Až na redukci z 3,5mm jack konektoru na 6,3mm nenajdete v příslušenství nic.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek 

Vzhledem k tomu, že na kabelu chybí ovládání hlasitosti, neexistuje žádný vnější způsob pro regulaci hlasitosti a ztlumení mikrofonu. DT 234 PRO stále jsou menší, přenosná, uzavřená sluchátka s horší izolací zvuků od okolí. Nabízejí efektní zvuk pro milovníky basů i výšek. Platí se však menší přesností i lehce zastřenými středy, vokály jsou lehce posunuté směrem dolů.

Klepněte pro větší obrázek
Jednoduchý mikrofon, jednoduché upravení hlavového mostu
– DT 234 má heslo „funkčnost v první řadě“

Výšky cinkají, jsou poměrně čisté, prostor v hudbě i ve filmu je spíše průměrný, dobrý dokážou však přenést atmosféru i filmů i her. Zde je pomalejší charakteristika a menší přesnost předností. Zvukově prostě patří mezi ty lepší headsety a své fanoušky si určitě najdou. A opět platí, nesmíte hledat netradiční sluchátka se spoustou vedlejších funkcí a příslušenství. Tady jde v první řadě o kvalitní podání zvuku. A to Beyerdynamic rozhodně nabízí.

AVmania hodnotí
kvalita zvuku 8
ovládání a připojení 2
ergonomie 7
  • 2 189 Kč
  • 336 Kč za bod
  • Verdikt: 6,5

+ Kvalitní efektový zvuk
+ Pohodlné náušníky
+ Méně náchylné na poškození

- Nezajímavý vzhled
- Na kabelu není ovládání

Témata článku: Testy, Hi-Fi, Sluchátka, Test, Sennheiser, AKG

Určitě si přečtěte

SillverCrest Bluetooth s ANC: levná sluchátka s aktivním potlačením hluku z Lidlu [test]

SillverCrest Bluetooth s ANC: levná sluchátka s aktivním potlačením hluku z Lidlu [test]

Jezdíte denně půl hodiny vlakem a nechcete utrácet deset tisíc za značková sluchátka? Ano, jde o levný model, ale za 1 490 Kč jsou téměř dokonalá. Po mechanické stránce svoji cenu překročí, ANC odstraní otravné hučení, jen zvuk už odpovídá ceně.

6 Jakub Michlovský

Joker: Pád do hlubin šílenství na pozadí rozpadajícího se velkoměsta [recenze filmu]

Joker: Pád do hlubin šílenství na pozadí rozpadajícího se velkoměsta [recenze filmu]

Pád do hlubin šílenství na pozadí rozpadajícího se velkoměsta a násilné revolty, kterou tento neuspokojivý stav společnosti vyvolává. Joaquin Phoenix a jeho oscarová kreace v tíživém psychologickém dramatu.

5 Marek Čech

11 tipů na nejlepší mikrosystémy, Hi-Fi a domácí kino

11 tipů na nejlepší mikrosystémy, Hi-Fi a domácí kino

Vybrali jsme nejlepší produkty, které nabídnou kvalitní zvuk pro poslech hudby nebo vylepší zvuk při sledování filmů. Od mikrosystémů přes AV přijímače až po soundbar.

9 Jaromír Puk

Sony KD-55AG9: elegantní 4K HDR OLED s příchutí dokonalosti a zvukem z obrazovky [test]

Sony KD-55AG9: elegantní 4K HDR OLED s příchutí dokonalosti a zvukem z obrazovky [test]

Pokračovatel úspěšného rodu OLEDů s precizním obrazem a fascinujícím zvukem přichází. Přiblíží své kvality alespoň na dohled k předchůdci? Nebo ho porazí o koňskou délku? Máme výsledek!

23 Alexandr Bray

10 tipů na levný televizor se skvělým poměrem cena/výkon

10 tipů na levný televizor se skvělým poměrem cena/výkon

Vybrali jsme nejzajímavější televizory s výborným poměrem cena/výkon. Od těch menších a velmi levných, po ty vybavenější a větší, které se však stále vyplatí.

40 Jaromír Puk