54
Fotogalerie

Velký srovnávací test sluchátek s mikrofonem aneb herní headsety

Kapitoly článku:


9.–11. Tritton AX 720

Obrovská bílá sluchátka vypadají stylově a jsou vcelku pohodlná i přes to, že se mušle dotýkají uší. Větším problémům ale budete čelit v případě, že máte velikou hlavu – sluchátka není možné výrazněji nastavit a povolit silnější přítlak. Uzavřená konstrukce sluchátek zase způsobuje velmi malou izolaci od okolí. Vertikálně nejde moc regulovat ani odpojitelný mikrofon, horizontální nastavování je ovšem dostatečné a hlasový projev je čistý a srozumitelný.

bok.jpg čelo.jpg
 

Určení sluchátek je především pro film a hry, podle toho i hrají. Hluboké razantní basy jsou působivé, tudíž jim odpustíte menší rychlost. Výšky jsou sice slabší, to je však citelné jen u hudby; vyšší středy jsou vesměs čisté a nabízejí dobrou lokalizaci zvuků. Efektní zvuk sluchátek se projevuje i posunem řečového pásma trochu níže, u filmů a her to však není na škodu. Pro hudbu se nicméně sluchátka svým charakterem příliš nehodí.

detail.jpg
AX 720 má extrémně dlouhý kabel (přes tři metry) a konektor,
který bez redukce či měniče nezapojíte

Výhodou headsetu Tritton AX 720 je zvukový měnič, díky kterému se dají připojit prostřednictvím optiky ke konzolím Xbox 360 a Playstation 3 – nabízí standard Dolby s výborným podáním prostorového zvuku. K PC lze ovšem připojit pouze přes optický vstup, standardní redukce připojení k počítači nabídne jen stereo zvuk. O Trittonu přemýšlejte, máte-li více herních zařízení, nelekněte se jen vyšší ceny.

AVmania hodnotí
kvalita zvuku 8
ovládání a připojení 6
ergonomie 5
  • 3 990 Kč
  • 603 Kč za bod
  • Verdikt: 6,6

+ Skvělé na hry a filmy
+ Kvalitní prostorový zvuk
+ Lze připojit i ke konzolím

- Nepohodlné pro větší hlavy
- Vyšší cena
- Malá izolace před hlukem


12. Beyerdynamic DT 234 PRO

Druhý zástupce profesionálních sluchátek Beyerdynamicu. Nevýrazný design tentokrát ještě zhoršuje použití nudné šedé barvy. Ostatně ani konektory nejsou v atraktivnějších barvách a kašlou na aktuální kombinaci zelené a růžové. Jinak se dá o nich říct to samé, co o MMX 2. Mají čistě funkční design s důrazem na dlouhou životnost a užitkovost. Až na redukci z 3,5mm jack konektoru na 6,3mm nenajdete v příslušenství nic.

bok.jpg čelo.jpg 

Vzhledem k tomu, že na kabelu chybí ovládání hlasitosti, neexistuje žádný vnější způsob pro regulaci hlasitosti a ztlumení mikrofonu. DT 234 PRO stále jsou menší, přenosná, uzavřená sluchátka s horší izolací zvuků od okolí. Nabízejí efektní zvuk pro milovníky basů i výšek. Platí se však menší přesností i lehce zastřenými středy, vokály jsou lehce posunuté směrem dolů.

detail.jpg
Jednoduchý mikrofon, jednoduché upravení hlavového mostu
– DT 234 má heslo „funkčnost v první řadě“

Výšky cinkají, jsou poměrně čisté, prostor v hudbě i ve filmu je spíše průměrný, dobrý dokážou však přenést atmosféru i filmů i her. Zde je pomalejší charakteristika a menší přesnost předností. Zvukově prostě patří mezi ty lepší headsety a své fanoušky si určitě najdou. A opět platí, nesmíte hledat netradiční sluchátka se spoustou vedlejších funkcí a příslušenství. Tady jde v první řadě o kvalitní podání zvuku. A to Beyerdynamic rozhodně nabízí.

AVmania hodnotí
kvalita zvuku 8
ovládání a připojení 2
ergonomie 7
  • 2 189 Kč
  • 336 Kč za bod
  • Verdikt: 6,5

+ Kvalitní efektový zvuk
+ Pohodlné náušníky
+ Méně náchylné na poškození

- Nezajímavý vzhled
- Na kabelu není ovládání

Určitě si přečtěte

Články odjinud