54
Fotogalerie

Velký srovnávací test sluchátek s mikrofonem aneb herní headsety

Kapitoly článku:


13. CreativeGH 0100 World of Warcraft

Že headset vypadá nejvíc „herně“ způsobuje jeho naskočení na vlnu a značku jménem World of Warcraft. Výměnné boční plastové kryty odhalí vaši příslušnost k jedné z válčících stran, v dodávaném softwaru si můžete měnit barvu podsvícení. Na LAN party určitě s headsetem vzbudíte pozornost. Bohužel, pro elegantní vzhled se zapomnělo na praktičnost.

bok.jpg čelo.jpg 

Sluchátka jsou totiž bezdrátová a podsvícené bočnice mušlí vysají akumulátor dříve, než by vám bylo milé. Pokud chcete bez nabíjení hrát aspoň pět hodin, určitě si „tuning“ vypněte. Veškeré ovládací prvky najdete na levé mušli, bohužel tvůrci sáhli vždy vedle: tlačítka pro regulaci hlasitosti příliš cvakají a ztlumení mikrofonu se špatně hledá. Mušle jsou větší, přesto se dotýkají uší. Zvuk sluchátka reprodukují mdlý a velmi zastřený, basy jsou sice hutné, ale o to víc je slyšet chybějící přesnost středů a výšek.

detail.jpg
Headset funguje přes USB adaptér, pro nabíjení ale budete potřebovat
 ještě jeden kabel s USB mini

Závěr? Zvuk je výrazně posunutý jinam, než by měl být. U filmů se sice dosáhlo vcelku dobrého efektu prostoru, nicméně zastřený zvuk si vybírá svoji daň i zde. Pro hudbu nelze tato sluchátka doporučit, uplatní se u her a u filmů, a to jen když nechcete být obtěžováni dráty. Chvíli vás ale muže pobavit software s možnostmi měnění hlasu do podoby jedné z herních ras série WoW.

AVmania hodnotí
kvalita zvuku 6
ovládání a připojení 7
ergonomie 7
  • 2 999 Kč
  • 482 Kč za bod
  • Verdikt: 6,2

+ Atraktivní herní design
+ Svítící boční plochy
+ Dlouhý dosah

- Slabé zvukové podání
- Krátká výdrž
- Špatné ovládání


14. Creative Tactic 3D Alpha

Creative Tactic 3D Alpha jsou nejlevnějším headsetem v testu a představují o dost jednodušší verzi solidního bratrského headsetu Sigma. Oba sdílejí design, jen mušle jsou menší, nedají se otočit o devadesát stupňů pro snazší přenášení a kov v mechanismech pro úpravu hlavového mostu nahradil plast. Mušle jsou vinou menší velikosti méně pohodlné a došlo i ke zhoršení odstínění okolního ruchu.

bok.jpg čelo.jpg
 

Zvuk linoucí se z měničů sluchátek je zastřený. Chybí výšky i středy, lokalizace zvuků je tedy právě proto špatná. Prostor chybí jak v hudbě, tak bohužel i ve filmech. Vokály jsou zastřené a posunuté níže, basy jsou nepřesné a zahalují celé zvukové pásmo. Sluchátka nedoporučujeme pro poslech hudby, lze na nich poslouchat pouze nenáročnou hudbu. U her zase chybí lepší lokalizace zvuků. Horší a menší měniče prostě přinášejí degradaci kvality zvuku.

detail.jpg
Přibalený USB adaptér je příjemný bonus, který se hodí,
pokud máte ve zvukové kartě domácí kino

Naopak mikrofon zůstal stejný jako u Sigmy, takže můžete očekávat podobně slušné a čisté podání hlasu při komunikaci. Alpha v krabici ukrývá i USB adaptér, který po připojení a nainstalování softwaru zpřístupní další funkce, jako zábavný morphing hlasu, ekvalizér a virtuální prostorový zvuk. Ovšem ani předchozí sluchátka neměla podání prostorového zvuku příliš dobré a Alpha rozhodně není lepší. Na druhou stranu cena odpovídá kvalitě.

AVmania hodnotí
kvalita zvuku 6
ovládání a připojení 6
ergonomie 6
  • 959 Kč
  • 167 Kč za bod
  • Verdikt: 5,7

+ Solidní vzhled
+ Dobrý mikrofon
+  USB adaptér v balení

- Špatné podání zvuku
- Mizerné podání prostoru
- Horší materiály

 

Určitě si přečtěte

Články odjinud