304
Fotogalerie

Velký test 15 osobních MP3/MP4 přehrávačů

Kapitoly článku:


Hodnocení přehrávačů je rozděleno do pěti částí, kde sledujeme jednotlivé modely z jiných úhlů pohledu. Nejprve jsme sledovali hledisko výbavy, kde jsou dobře hodnoceny přehrávače, které nabídnou čtečky paměťových karet, diktafon, FM rádio, časové funkce a větší či menší řadu funkcí přídavných.

Dalším a velmi důležitým aspektem je kvalita displeje a především ovládací komfort. Zde hodnotíme velikost a rozlišení displeje, jemnost rastru, úroveň podsvícení, počet zobrazitelných barev apod. Spadá sem i kvalita provedení nabídky a možnosti nastavení, rozvržení ovládacích prvků a celkový způsob ovládání. Neopomenuli jsme rychlost odezvy přehrávače a český jazyk v nabídce.

Dále nás zajímaly podporované formáty hudby, videa i obrázků a vše, co s přehráváním může souviset včetně možnosti ukládání do složek a zobrazení stromové adresářové struktury, třídění hudby i korektní zobrazování českých znaků.

U každého trochu schopného přehrávače je nezbytné, aby disponoval kvalitním zvukovým výstupem a v ideálním případě i kvalitními sluchátky. Proto náš test nemohl tento fakt opomenout. Hodnotíme tak kvalitu sluchátek dodaných i kvalitu výstupu, kterou jsme posuzovali se sluchátky Sennheiser PX-100. Hodnocení zvukové kvality je samozřejmě relativní, a pokud některý model dosáhl nejvyššího hodnocení, neznamená to, že by kvalita zvuku byla srovnatelná například se sluchátky za několik tisíc korun. Uniknout by vám nemělo ani hodnocení výkonu výstupu, přítomnost zvukových vstupů, možnosti nastavení či přítomnost integrovaného reproduktorku.

PX100_hires.jpg  
Kvalitu zvuku prověřila osvědčená lehká sluchátka Sennheiser PX100

Závěrečná část testu sledovala přehrávače z hlediska rychlosti přenosu souborů do a z přehrávače a doby výdrže při přehrávání hudby. Rychlost byla měřena při reálném přenosu hudebních souborů o délce 3–5 MB a výdrž při přehrávání MP3 a WMA formátů při střední úrovni hlasitosti.

Určitě si přečtěte

Články odjinud