Verbatim: BD-R s potištitelným povrchem a čtyřnásobnou rychlostí zápisu

Verbatim uvádí na trh nové Blu-ray médium; BD-R disk s kapacitou 25 GB a rychlostí zápisu 4x. Uživatelé tak mohou celou jeho kapacitu zaplnit za přibližně 23 minut. Vyšší rychlost zápisu činí médium BD-R 4x vhodné nejen pro záznam osobních videonahrávek v rozlišení high-definition, ale taktéž pro zálohování počítačových dat či k archivování fotografických sbírek. Médium Verbatim 25 GB 4x BD-R Printable bude dostupné ve specializovaných prodejnách od února letošního roku, a to za cenu 338 Kč za kus (doporučená maloobchodní cena).
 
Nové BD médium Verbatim je vyráběno při dodržení nejpřísnějších standardů kvality, a to v mateřské společnosti firmy Verbatim, Mitsubishi Kagaku Media (MKM), resp. ve výrobním závodu MKM ve městě Mizushima v Japonsku. Záznamová vrstva použitá u BD-R médií Verbatim se vyznačuje výjimečně vysokou rezervou v kvalitě optického záznamu. „Tato vlastnost z nich činí ideální volbu pro záznam kritických dat, neboť zajišťuje stejnoměrnou kvalitu záznamu po celém povrchu média bez ohledu na kolísání rychlosti během zápisu dat či šmouhy, které vznikly na povrchu média ještě před zápisem,“ sdělil Torsten Leye, Marketing Manager Optical Verbatim EUMEA.
 
Za účelem dosažení čtyřnásobné rychlosti zápisu zdokonalila MKM záznamovou technologii Metal Ablative Recording Layer (MABL), kterou původně vyvinula pro první generaci BD-R médií. „Abychom zajistili dostatečnou rezervu v kvalitě zapsaných dat, a tím stabilitu záznamového procesu, vylepšili jsme citlivost technologie MABL, která umožňuje zapisovat data rychleji, přičemž zajišťuje vynikající kompatibilitu záznamu a dlouhodobou archivovatelnost dat,“ dodal Leye.
 
Povrch média typu Printable může být snadno potištěn popisky či vlastními motivy vytvořenými uživatelem. Potištitelná plocha leží v oblasti mezi 40 mm a 118 mm od středu disku.
 
Patentovaný tvrdý povlak použitý u BD médií Verbatim má vynikající antistatické vlastnosti a je vysoce odolný proti poškrábání, otiskům prstů i částečkám prachu, které se vyskytují téměř všude. „Tento ochranný povlak je při výrobě BD disků životně důležitý, neboť jejich datová vrstva se nachází v těsné blízkosti povrchu disku a není chráněna plastickým substrátem jako v případě DVD médií,“ říká Leye.
Verbatim_BDR_Printable_25GB_4x_10PackJC_3D.jpg 

Určitě si přečtěte

Články odjinud