Vetřelec: Romulus má nový trailer. Čeká nás návrat k hororovým kořenům slavné sci-fi série

Vetřelec: Romulus má nový trailer. Čeká nás návrat k hororovým kořenům slavné sci-fi série

O filmu Vetřelec: Romulus se už nějakou dobu mluví, neboť Hollywood nerad nechává ležet u ledu výdělečnou sérii. Podobně jako sci-fi Predátor: Kořist se nový Vetřelec točil přímo pro streamovací službu Hulu, nakonec ale studio rozhodlo, že nejdřív půjde film do kin. Pravděpodobně jde o důsledek velmi pozitivní reakce diváků na nového Predátora z roku 2022.

Vetřelec: Romulus nebude navazovat na žádný z předchozích filmů. Časově se má odehrávat mezi filmy Vetřelec (1979) a Vetřelci (1986). Děj je jednoduchý – skupina mladých lidí na vesmírné lodi musí čelit nejděsivější a nejničivější formě života ve vesmíru. Fakt, že film na nic nenavazuje může napovídat, že moc lidí nepřežije (odhaduji, že maximálně jedna dívka).

Novinku natočil poměrně zkušený režisér Fede Alvarez, který má za sebou už restart slavného hororu Lesní duch (Evil Dead) z roku 2013, či velmi solidní Smrt ve tmě (2016). Scénář napsal spolu s Rodo Sayaguesem, kterým s ním dělal i všechny přechozí filmy. O patřičně děsivý soundtrack se má postarat skladatel Benjamin Wallfisch (Blade Runner 2049, Shazam!, Flash, Mortal Kombat, Hellboy: Královna krve atd.).  

Nikho slavného z přechozích filmů samozřejmě neuvidíme, v hereckém obsazení jsou méně známé tváře – Cailee Spaeny (Pacific Rim: Povstání, The Craft: Mladé čarodějky), Isabela Merced (Transformers: Poslední rytíř, Sweet Girl), Archie Renaux (Morbius), David Jonsson, nebo Spike Fearn. Potěší fakt, že jedním z producentů filmu je Ridley Scott.

alien_romulus_ver2_xlg.jpg

Proč nový film vzniká a co můžeme čekat? Možná to není příliš známé, ale první Alien z roku 1979 byl vlastně „jen“ překvapivě úspěšný nízkorozpočtový film – stál 11 miliónů dolarů. Navzdory tomu ale utržil na tehdejší dobu ohromujících 180 miliónů USD. Pro srovnání – poslední Alien: Covenant stál 100 miliónů (bez marketingových nákladů) a utržil 240 miliónů USD. Nový Vetřelec: Romulus se natáčel v Maďarsku a dle neoficiálních informací stál 40 miliónů dolarů, takže jde už opět o nízkorozpočtový film, kterému stačí tržby kolem 100 miliónů, aby se zaplatit.

Vetřelec: Romulus má pravděpodobně úkol za rozumný rozpočet otestovat zájem diváků o tuto hororovou franšízu – a dle výsledku se pak bude pokračovat. Sci-fi Vetřelec má však obecně smůlu – námět „žravá mimozemská potvora jde po lidech ve vesmírné lodi“, který ho proslavil, byl už tolikrát vytěžen a vyždímán, že pokud film nenabídne něco vysloveně nového, tak zapadne do šedého průměru.

V našich kinech má film Vetřelec: Romulus premiéru 16. srpna 2024, tedy v druhé polovině prázdnin. 

Určitě si přečtěte

Články odjinud