Viewsonic M1+: skvělý přenosný projektor kromě jasu a rozlišení

3. července 2020
TWEET SDÍLET

Viewsonic se v případě projektoru M1+ snažil. Vymýšlel, jak udělat věci co nejpřívětivější. Inteligentní stojan projektor zapíná a současně chrání objektiv. Paráda. S Harman Kardon se Viewsonic domluvil na hlasitém reproduktoru s příjemným podáním zvuku. Skvělé. Hlučnost chlazení se podařilo snížit na nerušivou úroveň a podpora formátů pro přehrávání z USB nebo microSD v podstatě na dnešní nároky stačí – H.264 a H.265 v MP4 není problém.

Co se ale nepovedlo do projektoru dostat, je bohužel to pro projektor nejdůležitější. Rozlišení a jas. Projektor nabídne jen 854 × 480 při udávaném jasu 300 ANSI lm (spíš nižším).

I když bude vše zbývající skvělé, tímto rozlišením a jasem se stává z projektoru jen velmi základní s podmínkou promítání za tmy. Projektor doporučíme pro děti na pohádky promítané na prostěradlo, ale na filmový večer s velkým obrazem pro větší skupinu je už nevhodný.

Projektor podporuje dodatečnou instalaci aplikací pro Android. Má tam k tomu obchod Aptoid, ale ten nedokáže najít žádnou aplikaci, instalovat můžete jen ty z úvodní stránky. Klidně ale do projektoru doinstalujete aplikace ze samostatných APK souborů. Zabudovaná Wi-Fi pak usnadní streamování obsahu z internetu.

Na projektoru se nám velmi líbil zvuk. Příjemně hlasitý sebejistý projev spolehlivě přehluší už tak docela tiché chlazení, takže při promítání bude zvukový zážitek v pohodě. Zabudovaný reproduktor můžete případně využít i jako Bluetooth reproduktor bez promítání obrazu.

Klepněte pro větší obrázek

Vestavěný akumulátor stačí na něco málo přes dvě hodiny promítání v plném jasu displeje. V různých ekonomických režimech se dokážete dostat i na šest hodin, jas obrazu ale bude horší.

Kdyby projektor uměl alespoň 720p a zvládal trochu vyšší jas stejně jako jiné projektory v ceně mírně nad 10 tisíc, rád bych ho doporučoval. Pokud se nebojíte nízkého rozlišení či jasu a chcete jen něco přenosného, co nevyžaduje složitou obsluhu a nastavování, Viewsonic M1+ to rozhodně splní, z uživatelského hlediska je skvělý. Chytře vyřešený stojan nebo příjemný zvuk budete obdivovat. Osobně si ale raději počkám na další generaci, která posune vnitřní výbavu na současnou úroveň.

Témata článku: Testy, Projektory, Video

Určitě si přečtěte

40 ženských sex symbolů 21. století

40 ženských sex symbolů 21. století

Monica Bellucci, Eva Green, Scarlett Johansson, Megan Fox, Mila Kunis, Christina Hendricks, Margot Robbie, Léa Seydoux, Alicia Vikander a erotické scény, v nichž se objevily.

Marek Čech

12 nejlepších komedií roku 2019, které musíte vidět

12 nejlepších komedií roku 2019, které musíte vidět

Parazit, Tenkrát v Hollywoodu, Favoritka, Devadesátky, Rocketman, Zelená kniha, Žena na válečné stezce, Výjimeční, Deštivý den v New Yorku, Yesterday, Srážka s láskou, The Beach Bum. Třetí letošní výběr se nese v odlehčenějším duchu.

13 Marek Čech

14 nejlepších Hi-Fi sluchátek pro domácí poslech. Ceny začínají už pod tisícikorunou

14 nejlepších Hi-Fi sluchátek pro domácí poslech. Ceny začínají už pod tisícikorunou

Jako domácí sluchátka označujeme rozměrnější a pohodlnější sluchátka pro dlouhodobější poslech: například hudby u počítače, domácího Hi-Fi, ale i televizoru. Vybrali jsme ta nejlepší.

88 Jaromír Puk

15 nejlepších válečných filmů, kterým můžete věřit. Víme, kde je najdete online

15 nejlepších válečných filmů, kterým můžete věřit. Víme, kde je najdete online

Vybrali jsme 15 jedinečných filmů, které se věnují válkám ve 20. století. Vybrané snímky mají společné to, že válku neoslavují nebo nevzývají. Naopak kriticky a bolestně obnažují její zrůdnost a nesmyslnost. Jsou to válečné filmy, kterým můžete věřit.

43 Marek Čech, Vojtěch Malý